אבו מאזן שנערך לפרק את הרשות הפלסטינית ולבטל את ההכרה הפלסטינית בישראל, קורא לחמאס לנטוש את מצרים ולהצטרף לצעדיו

כאשר לאחר ישיבת הקבינט מדיני-ביטחוני, ביום א' 5.8, בו דנו על סיכויי ההסדר להפסקת אש עם החמאס ברצועת עזה, מתפרסמת הודעה קצרה האומרת 'כי צה"ל מוכן לכל תרחיש', פירוש הדבר כי צה"ל מוכן גם לתרחיש הבא:  בינתיים להשתדל להימנע מלהדליק את השטח על ידי תגובות קשות כלפי משגרי העפיפונים ובלוני התבערה.
במילים אחרות, כך מדווחים המקורות של תיקדבקה, צה"ל, או ליתר דיוק הרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט מציע לקבינט, להמשיך במדיניות של פעולה מאוד מדודה ומוגבלת נגד טרור העפיפונים והבלונים.
הסיבה העיקרית לעמדתו של הרמטכ"ל, אותה הקבינט אישר, הם הדיווחים המגיעים מהרצועה, כי הרוב המכריע של מנהיגי החמאס, רוצה בהפסקת אש, שתביא לפתיחת המעברים למצרים ולישראל, ובסופו של דבר  הם בעצמם יביאו לכך שטרור העפיפונים והבלונים ייפסק.
מעבר לכך, הקבינט מדיני-ביטחוני, לא קיבל שום החלטות נוספות בנושא עזה, בעיקר בגלל שבינתיים בסוף השבוע האחרון, כל המבנה המדיני המפואר שהאו"ם ומצרים בנו,  לפיו יושג בעזה הסדר הפסקת אש לטווח ארוך, שיאפשר את התחלת שיקומה-התמוטט.
הסיבה לכך היא לא רק התנגדותו הנחרצת של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן להסכם, אלא גם העובדה שהוא העלה לפתע תכנית פעולה חדשה נגד ישראל, כאשר הוא קורא לחמאס להצטרף אליה.  במילים אחרות, לא האו"ם, מצרים והחמאס יקבעו את ההתפתחויות בעזה, אלא הרשות הפלסטינית.
הצעד הראשון של תכניתו החדשה של אבו מאזן קורא לחמאס…להמשיך בפעולותיו נגד ישראל ולא להפסיק אותן. זו פעם ראשונה שהרשות הפלסטינית קוראת בגלוי להמשיך את הפגנות השיבה ואת טרור העפיפונים, כאילו הם התחילו אותן והם מעורבים בביצוען.
הצעד השני של התכנית הוא לא פחות דרמטי:  הכרזה רשמית על פירוק הרשות הפלסטינית.
לאחר מכן יבואו הצעדים הבאים: השעיית ההכרה הפלסטינית בישראל וביטול הסכמי אוסלו.
אפשר להתייחס בביטול לתוכנית חדשה של אבו מאזן, אולם אם בשעות ובימים הקרובים הנהגת החמאס תחליט לשנות כיוון, וללכת עם תכניתו של אבו מאזן, כאשר הם נוטשים את התכנית המצרית, המדיניות הישראלית של איפוק והכלה, יכולה להתגלות כמוטעית.     

Print Friendly, PDF & Email