אדמירל רוסי: הצי הרוסי יכול להשמיד את אוניות ארצות הברית, ונאט"ו בים השחור, תוך 20 דקות. '20 דקות והים יהיה נקי'.

הדברים האלה שפורסמו במוסקבה ביום שישי 29.8, נאמרו על ידי אדמירל אדוארד בלטין Admiral Eduard Baltin, אשר פיקד בעבר על הצי הרוסי בים השחור, הוסיפו למתיחות הגואה בין מוסקבה, וושינגטון, ומדינות אירופה. לגבי המתרחש באזור הים השחור, והקווקז.
אדמירל אדוארד בלטין אמר: מטח אחד של טילים מסיירת הטילים המונחים 'מוסקבה' Moskva, ומ-2 או 3 ספינות טילים יספיקו כדי להשמיד את כל השייטת (של נאט"ו). 'תוך 20 רגע מי הים יהיו מטוהרים' (מאוניות). ציטוט המקור:
If necessary, a single missile salvo from the Moskva missile cruiser and two or three missile boats would be enough to annihilate the entire group.
Within 20 minutes the waters would be clear. אם זאת אמר האדמירל הרוסי, 'כי אנחנו (הרוסים) לא נכה ראשונים, והם ( מפקדי ספינות נאט"ו) אינם נראים כאנשים שיש להם נטיות התאבדות'. ציטוט המקור: We will not strike first, and they do not look like people with suicidal tendencies.
מלבד סיירת הטילים המונחים 'מוסקבה', שהיא אוניית הדגל של הצי הרוסי בים השחור, ובים התיכון, יש לצי הרוסי בים השחור 16 אוניות מלחמה.
לפחות עוד 3 משחתות. 2 פריגאטות טילים מונחים. 4 קורבטות הנושאות טילים מונחים, ו-6 ספינות טילים.
לאמריקנים ולנאט"ו, יש בסוף שבוע זה בים השחור רק 10 אוניות מלחמה.
מהן, 3 אוניות מלחמה אמריקניות, 4 אוניית מלחמה טורקיות, ו-3 אוניות מלחמה מגרמניה, פולין, וספרד.
בשבוע הקרוב יגדל מספר אוניות נאט"ו בים השחור ל-18, כלומר, 2 אוניות יותר מאשר יש לצי הרוסי באזור. לים השחור תגיע גם אוניות הפיקוד והשליטה האמריקנית, 'מאונט וויטני' USS Mount Whitney, הנחשבת לאחת מאוניות המלחמה המתקדמות בציי העולם.
בהתפתחויות אחרות ביום ו', אמר ראש ממשלת רוסיה ולדמיר פוטין, כי יש לו סיבות להאמין, כי באזורי הקרבות, (כלומר גם בדרום אוסטייה), נכחו אנשי צבא אמריקנים. אם המידע הזה יאושר, אמר פוטין, זה מצביע על כך, 'כי מי שהוא בארצות הברית', someone in the United States, 'הצית מתוך כוונה פרובוקטיבית את המלחמה, כדי לעזור לאחד המועמדים בבחירות לנשיאות ארצות הברית'. המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי זו היא התבטאות נדירה של פוטין בנושאי מודיעין צבאי, ואפשר להניח כי לא היה אומר דברים כאלה, אם לא היה בידיו מידע מודיעיני כזה.
לכן צריך להניח, כי התבטאות זו, רק הייתה ירייה הפתיחה בחילופי הדברים על הנושא בין וושינגטון ומוסקבה.
עוד מוסרים המקורות הצבאיים שלנו ובמוסקבה, כי במטכ"ל הרוסי שוררת הדעה, כי גורמים בממשל בוושינגטון דחפו למלחמה, כדי לעזור למועמד הרפובליקני במרוץ לנשיאות ג'והן מקקיין.
הבית הלבן דחה מיד את דבריו של פוטין, והגדיר אותם 'כמגוחכים'.
ביום ה' בלילה, ובמשך יום שישי 29.8, נפוצו בלונדון ובמוסקבה שמועות, כאילו פקידים בכירים בענק הנפט הרוסי LUKoil, המספק נפט וגז לאירופה, נצטוו לעמוד בסוף שבוע זה במצב הכן לקראת האפשרות כי רוסיה תפסיק, או תקצץ, בהזרמת הנפט והגז לאירופה. אם אכן פעולה רוסית כזו תבוצע, לא רק שווקי ומחירי הנפט, אלא גם השווקים הפיננסים בעולם, יגיבו בהעלאת מחירים חדה של מחירי הנפט מצד אחד, ותוהו ובוהו בשווקים הפיננסים, המצויים ממילא במשבר הקרדיט, מהצד השני. הידיעות מלונדון ומוסקבה מוסרות, כי רוסיה יכולה לנקוט בצעדים כאלה, לאור האיומים של פקידים בשוק האירופאי, לנקוט צעדי עונשין נגד מוסקבה. שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב, כינה דיבורים אלה בבריסל, במילים החריפות, 'דמיון חולני', sick imagination.

Print Friendly, PDF & Email