אהוד ברק הניח לפני אהוד אולמרט אקדח פוליטי לא טעון, ואפשר לו להרוויח זמן, ומרחב נשימה.

מקורות תיקדבקה: אכזבה במערכת הפוליטית מהודעתו של שר הביטחון ומנהיג מפלגת העבודה אהוד ברק, לאחר שברק לא העמיד אולטימאטום ברור, לא נקב בתאריך בו העבודה תפרוש מהממשלה, אם ראש הממשלה אהוד אולמרט לא יתפטר. ברק גם לא אמר מתי ואם העבודה תתמוך בחוק לפיזור הכנסת והליכה לבחירות כלליות חדשות. הערכה הפוליטית היא, כי התפתחויות אלה יתרחשו במושב הקיץ של הכנסת, ב-6 השבועות הקרובים. מקורות פוליטיים אמרו בלילה, כי הרעיון של אהוד ברק לפיה מפלגת קדימה היא שתביא להפלתו של אולמרט איננו ישים. יצירת מרווח נשימה וזמן של אולמרט, יאפשר לראש הממשלה מרחב תמרון פוליטי רב, בו הוא יוכל לפעול גם נגד אהוד וברק, וגם נגד יריבתו העיקרית בקדימה, שרת החוץ ציפי ליבני.
שר הביטחון אהוד ברק בכנסת ביום ד' 28.5: לאור המצב שנוצר וכובד האתגרים, החמס, חיזבאללה, סוריה, ואיראן, אני לא חושב שראש ממשלה יכול להמשיך ולנהל ממשלה וגם לטפל בעניינים האישיים שלו. אולמרט צריך לבחור בהשעיה, התפטרות, או נבצרות. מפלגת קדימה צריכה לפעול ולהחליף את אולמרט. אם קדימה לא תעשה זאת נפעל (העבודה,) להקדמת הבחירות. אנשי ראש הממשלה: אולמרט לא יתפטר.
אנחנו לא באים לקדימה עם סטופר, אמר ברק, אבל על קדימה לפעול בהקדם.
אהוד ברק דחה את הטענות נגדו, כי הוא היה מואשם באותן האשמות.
קודם לכן דיווחנו: המקורות של תיקדבקה: הפרקליטות והמשטרה בודקות את האפשרות כי מוריס טלנסקי לא היה המקור היחיד לכספים שקיבל ראש הממשלה אהוד אולמרט בנסיעותיו לחו"ל, וכי קיימים 'טלנסקים' נוספים בארצות הברית, ובמערב אירופה.
המקורות שלנו בארצות הברית מוסרים, כי בידי המשטרה רשימה של לפחות 3 יהודים אמריקנים נוספים, ואיש כספים יהודי במערב אירופה, שהעבירו כספים לראש הממשלה, לעו"ד אורי מסר, ולשולה זקן, באותה שיטה בה טלנסקי העביר כספים, קרי-במזומן, הלוואות סיבוביות פיקטיביות, או באמצעות שימוש בכרטיסי האשראי שלהם.
נציגי המשטרה בארה"ב כבר עומדים במגעים עם אישים יהודים אלה כדי שיימסרו עדות באמצעות תחקור בפני שופט בארה"ב, או שיגיעו לישראל לשם מסירת עדות במשטרה.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי אחת הסיבות העיקריות ללחץ שהפרקליטות הפעילה כי משה טלנסקי ימסור עדות מקדימה לפני שיעזוב את הארץ, היה לשכנע את ה'טנלנסקים' הנוספים, לשתף פעולה עם המשטרה ועם הפרקליטות. הופעתם של 'טלנסקים' נוספים, תראה כי משה טלנסקי לא היה מקור הכספים היחיד של המשולש אולמרט, מסר, וזקן, וכי המדובר במכונת איסוף כספים שפעלה בצורה משומנת ביותר על פני כמה ארצות. במסגרת החקירה בודקים עתה צוותי החקירה של המשטרה את כל נסיעותיו במשך שנים רבות של אהוד אולמרט לחו"ל, עם מי בדיוק נפגש? איזה הוצאות הוציא? ומי כיסה אותן?
עוד מוסרים המקורות שלנו בארה"ב, כי ראשי השדולה הישראלית בארצות הברית איפא"ק, שבוועידה השנתית שלהם עומד ראש הממשלה להופיע באמצע שבוע הבא, פנו אל גורמים פוליטיים מרכזיים בממשלה בבקשה ללחוץ על אולמרט שלא להגיע לארצות הברית. אנשי איפא"ק אמרו כי במצב הנוכחי הופעתו של אולמרט כראש ממשלת ישראל בפתיחת הוועידה תסב לארגון נזק כבד, ורבים מהמוזמנים לוועידה לא יבואו אליה, או שיחרימו את מושב הפתיחה בו אולמרט עומד להשתתף.

Print Friendly, PDF & Email