אובמה החליט לחבק את את נתניהו. מכין חבילת צעדים שירגיעו את ישראל-כולל שידרוג יכולות חיל האוויר

הנשיא האמריקני באראק אובמה, ושר החוץ ג'ון קארי, החליטו להפסיק את העימות עם ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו בשאלת ההסכם הגרעיני עם איראן, גם משום שהם מעריכים, כי הם יזדקקו לשיתוף פעולה עם נתניהו בנושא הפלסטיני, אותו הם נחושים לקדם. כך מוסרים המקורות של תיקדבקה בוושינגטון.
במסגרת ההחלטה הזו, החליטו אובמה וקארי לפעול, מה שפקיד אמריקני בכיר אמר בוושינגטון ביום ג' בלילה, 'לחבק את נתניהו'. בנקיטת גישה זו, אמר המקור הבכיר, הממשל יתעלם מהתקפותיו של נתניהו על הסכם הגרעין ועל הממשל, וינסה להרכיב חבילת אמצעים אשר ירגיעו את חששות ישראל מפני המתרחש והעומד להתרחש ביחסי ובקשרי וושינגטון וטהרן.
המקורות הבכירים האמריקנים, אמרו כי 'חבילת האמצעים', תכלול גם את שדרוג יכולותיו ההתקפיות של חיל האוויר הישראלי, יכולות שעד כה לא היו בידי ישראל.
המקורות ציינו עם זאת, כי שדרוג היכולות של חיל האוויר, יתבצע במקביל לקצב הנכונות האיראנית לבצע את ההתחייבויות שלקח על עצמה בהסכם הגרעיני עליו חתמה עם המעצמות ביום א' 24.11, בז'נווה, ובנכונותם של האיראנים ללכת לקראת הסכם סופי.
אנו נביא את הפרטים המלאים על הצעדים החדשים של הממשל כלפי ישראל, סעודיה, ומדינות המפרץ, בגיליון הבא מס' 613 של השבועון דבקה-נט-וויקלי, אשר ייצא לאור ביום שישי 29.11.
ביום ג' 25.11, דיווחו המקורות של תיקדבקה  פרטים בלעדיים על המדיניות האמריקנית החדשה כלפי איראן.   

 

Print Friendly, PDF & Email