אובמה שולח את גייטס בשליחות חירום לקהיר לעצור את ההתדרדרות במצרים

המקורות של תיקדבקה בוושינגטון מדווחים בלעדית, כי נשיא ארצות הברית באראק אובמה הורה בשבת 5.3, לשר ההגנה רוברט גייטס, לצאת בשעות הקרובות לקהיר כדי לטפל בהתדרדרות הפתאומית שהתרחשה שם ביום ו' ושבת.
בפעולה מתוכננת ומתואמת היטב השתלטו אלפי מפגינים מצריים על מטות משטרת הביטחון המצרית, ביום ו' באלכסנדריה, קהיר, והעיר ה-6 באוקטובר. משטרת הביטחון המצרית Mabahis Namn El Dawla, או כפי שהיא נקראת בקיצור 'מאבחיס', היא הגוף הממונה על הביטחון הפנימי במצרים. השתלטות המפגינים על מטות מנגנון הביטחון שיתקה את פעולותיו ברחבי מצרים.
כמו כן מודאג אובמה מדוחות המודיעיניים שהוא מקבל בשעות האחרונות כי התרופפה אחיזת הכת הצבאית המצרית במתרחש במצרים, וכי קיימת סכנה ממשית שהשלטון יישמט מידיה ויעבור לידי גורמים אנטי אמריקנים הנתמכים על ידי איראן. המקורות של תיקדבקה דיווחו כבר בשבת בבוקר על התפתחויות חמורות אלה במצרים.
שרת החוץ האמריקנית הילארי קלינטון נקבה ביום ד' 2.3 בהופעתה בפני וועדת ההקצבות של הסנט במפורש בשמם של גורמים אלה כאשר אמרה: (האיראנים) משתמשים בקשרים שיש לחיזבאללה אצל הפלסטינים-כלומר חמס, כדי ליצור קשר עם הגורמים (הפונדמנטליסטים, כלומר האחים המוסלמיים), האלה במצרים'. ציטוט המקור:They are using Hezbollah… to communicate with counterparts… in (the Palestinian movement) Hamas who then in turn communicate with counterparts in Egypt," the chief US diplomat said.
בישראל, בה ממשיכים להתעלם בעקביות מהמצב המדרדר במצרים, ומהתפקיד אשר החמס ברצועת עזה ממלא בהתדרדרות זו, משיכים להעמיד פנים כאילו המצב בקהיר הוא יציב, ואין סכנה של השתלטות האחים המוסלמיים, הנתמכים במהלכיהם על ידי איראן, כולל בסכומי כסף גדולים מאוד המסתכמים במיליוני דולרים.
החמס אשר התמחה בעבר בהברחת כספים מחצי האי סיני לתוך רצועת עזה, העמיד עתה לרשות טהרן את כל מנגנון הברחת הכספים והנשק שלו, ובמקום להבריח את הכספים והנשק צפונה לרצועה, הוא מבריח אותם עתה דרומה לתוך מצרים. שום גורם ישראלי, לא מדיני ולא צבאי, איננו פועל כדי להפריע לחמס לבצע מהלכים אלה.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מציינים כי השתלטות קבוצות המפגינים על מטות ה'מאבחיס' במצרים, נותן להם גישה לכל החומר הסודי שקיים בידי המודיעין המצרי על המצב הפנימי במצרים, כולל כל החומר העוסק באישים המרכזיים של המערכת הפוליטית והצבאית המצרית.
האיש היחיד שהיה לו במצרים גישה לחומר הזה הוא הגנרל עומר סולימן. ההשתלטות של המפגינים על מקורות החומר הזה העבירה את הכוח שהיה עד עתה לסולימן לידיהם.

 

Print Friendly, PDF & Email