אודות

תיקדבקה היה ונשאר עד היום חלוץ בצורה ובזווית המיוחדת בה הוא מכסה חדשות וניתוחים הקשורים להתפתחויות צבאיות, אסטרטגיות, מודיעיניות, וכאלה הקשורות בעולם הטרור. דבר מאפשר להביא לקוראינו ידיעות וניתוחים בלעדיים, זמן רב לפני שהם מופיעים בכלי התקשורת בעולם ובישראל.

יכולת זו גרמה לכך, כי בשבוע הראשון להופעתו קבע תיקדבקה, ארבעה חודשים לפני התרחשותה, כי תפרוץ מלחמה ישראלית-פלסטינית חדשה-האינתיפדה השנייה, וכי אל קעידה יתקוף את ארצות הברית באמצעות מטוסי נוסעים שהארגון יחטוף, וירסקם על הבית הלבן בוושינגטון, ועל מגדלי התאומים בניו יורק. שנה ורבע לאחר תחילת הופעת אתרי החדשות, בספטמבר 2001, התבצעה התקפה זו.

מאז, אנחנו מתמידים בקו, לפיו אנו מגישים לקוראינו, ניתוחים אסטרטגיים, המקדימים במסקנותיהם, את כל כלי התקשורת. הדוגמא האחרונה לכך היא המלחמה בסוריה. בעוד כל גורמי המודיעין והצבא, וכל קהילת המומחים למזרח התיכון, קבעו עדיין בסוף האביב 2013, כי ימיו של הנשיא בשאר אסד בשלטון ספורים, והוא ושלטונו עומדים ליפול בכל רגע, דיווחו המקורות והמומחים של תיקדבקה החל מפברואר 2013, כי גלגל המלחמה בסוריה התהפך ובשאר אסד, והציר התומך בו, מוסקבה, טהרן, וחיזבאללה בביירות, הם המנצחים במלחמה. כמו כן היינו ראשונים לדווח, כי צבא חיזבאללה נכנס להלחם בסוריה לצידו של צבא סוריה.

יכולת זו מאפשרת לנו להיות כמה צעדים קדימה לפני כל כלי תקשורת אחר בתחומים הבאים: התחרות והיריבות בין המעצמות העולמית באזורי סכסוכים ומלחמות. המרד הערבי. טרור מוסלמי. אל קעידה. איראן והתוכנית הגרעינית. תוכניות גרעיניות במזרח התיכון. הפצת נשק וטכנולוגיה גרעיניות- צפון קוריאה. מלחמות פנימיות באיסלם, שיעיים נגד סונים. מלחמות, סכסוכים, ובריתות מתחלפות מזרח תיכוניות. ישראל. נפט וגז. טכנולוגיות ומערכות נשק צבאיות חדישות.

היכולת שלנו, לספק חומרים וניתוחים, תוך שימת דגש על הצד הצבאי והמודיעיני של האירועים, היא יחידה במינה בעולם התקשרות, והיא הקנתה לתיקדבקה גרעין קבוע של מאות אלפי קוראים מידי יום, בלמעלה מ-220 מדינות. גרעין זה מגיע למיליוני קוראים ביום בעיתות של משברים בינלאומיים.

שני אתרים, שבועון אחד, ומדור ווידיאו מיוחד לקורא הממוצע של תיקדבקה יש אופק רחב והבנה של הכוחות הפועלים מאחורי האירועים. הקורא לא יימצא באתרים טורים כלכליים, אולם הוא יימצא מספיק חומר שממנו אפשר להחליט ולעצב אסטרטגיה כלכלית פרטית או עסקית משלו. על כך יעידו עשרות אלפי הקוראים שיש תיקדבקה במרכזי העסקים בעולם, החל מאסיה, ארצות הברית, מערב אירופה, המזרח התיכון והמפרץ הפרסי. איננו עוסקים ברכילות, אינטריגות מקומיות או פשע. אנו נצמדים לקו המיוחד שלנו, אותו אנו מציגים לקורא בשני אתרי חדשות, בשבועון אשר מביא למומחים ניתוחים ומידע עמוק יותר, ובשורה של סרטי ווידיאו המציעים לצופה ניתוח וויזואלי תלת-מדדי, כולל מפות ייחודיות.

מקום ייחודי במזרח התיכון ובמפרץ הפרסי
ודבקה-וויקלי DW, הם הפרסומים היוצאים לאור בישראל והנקראים ביותר בכל ארצות המזרח התיכון והמפרץ הפרסי. הם גם כלי התקשורת הישראליים המצוטטים ביותר באמצעי התקשורת הערביים, כולל בכלי התקשרות האיראניים.

לתיק דבקה אפליקציות יעודיות לטלפונים ולטאבלטים שעובדים גם ב iOS וגם באנדרויד.
באייפון ובאייפד אפשר להוריד את הקישור לאפליקציה מתוך הדפדפן, ובאנדרויד אשפר למצוא את האפליקציה בגוגל פלי. תיק דבקה הוא היחיד מבין אתרי החדשים הישראלים המפעיל אפליקציות יעודיות לשתי מערכות ההפעלה המרכזיות (ios ואנדרויד) ולשני סוגי המסך המרכזיים (טלפונים וטאבלטים). תיקדבקה גם מקיים פעילות עניפה בכל הרשתות החבריות: פייסבוק, טוויטר, לינקטאין, וגוגל פלוס.

גיורא שמיס, הוא העורך הראשי והמנכ"ל של תיקדבקה דיאנה שלם היא העורכת הראשית של אתר תיקדבקה באנגלית. גיורא שמיס ודיאנה שלם, שיתפו פעולה בתפקידים עיתונאיים בכירים, במשך 23 שנה בשבועון 'אקונומיסט' The Economist, ב'פורין רפורט' Foreign Report בלונדון, שם גיורא שמיס מילא את התפקיד של כתב חוץ ראשי Chief Foreign Correspondent, וב-'יו אס אנד וורלד ניוז' US News&World Report, בוושינגטון, שם גיורא שמיס היה עורך Contributing Editor, אשר תחום עבודתו היה התמחות בכתיבת סיפורי שער מרכזיים cover stories. דיאנה שלם הייתה במשך 16 שנה כתבת בכירה בקול ישראל, שם מילאה תפקידים באנגלית ובעברית, ככתבת מדינית, כתבת רשות השידור בלונדון, הכתבת הראשונה של הרדיו בגדה המערבית.

גיורא שמיס ודיאנה שלם כתבו שני ספרים. מדריך לירושלים Jerusalem Guide, שהושק בבית הסופר ברובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים, והיה האירוע הממלכתי הרשמי אשר פתח את אירועי מלאות 25 שנה ליסוד מדינת ישראל ב-1972. ב-1984, פרסמו את ספרם 'סדק בבית האלוהים' בהוצאת ווידנפלד-ניקולסון בלונדון. a Crack in the House of God Wiedenfeld and Nicolson, London, העוסק במרד המסגד הגדול במכה ב-1979.

ואדים מיכאלוב מנהל אתרים ומעצב מלווה את תיקדבקה מהיווסדו, והוא האחראי על עיצוב האתר ופעולתו החלקה והשוטפת. לפני עלותו לארץ מרוסיה, מילא תפקידים דומים בשני עיתונים מרכזיים ברוסיה, 'הטיימס של מוסקבה', ו'הטיימס של סנט. פטרבורג' St. Petersburg Times and Moscow Times.

לגבי צילומים תיקדבקה מוגן לפי חוק זכויות היוצרים סעיף 27 א', בו נאמר: 27א. (א) שימוש ביצירה שבעל זכות היוצרים בה אינו ידוע או לא אותר, מותר.

תיקדבקה עובדים 13 כתבים בכירים ועורכים, שכל אחד מהם מומחה בתחום עליו הוא מופקד.

Print Friendly, PDF & Email