אולטימאטום אמריקני-עיראק לסוריה, הביא ל'מעצרו' של סגנו של סדאם חוסיין עיזאת איבריהם.

בלעדי ומיוחד למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: עיזאת איברהים, מי שהיה סגנו של סדאם חוסיין, וראש מחתרת הבעת הסונית בעיראק הנלחמת נגד האמריקנים 'נתפס' ביום ד' 23.4, לפי הגרסה העיראקית הרשמית בדמארין, במחוז צאלח א-דין בעיראק. אולם המקורות של תיקדבקה מוסרים כי הסורים עצרו את עיזאת איבריהם בסוריה ביום ג' 23.4, אולם עדיין לא ברור אם הםגרשו אותו לעיראק, כאשר הם מוסרים את הפרטים על זהותו ותיאור של מלוויו למודיעין העיראקי.
המקורות שלנו מוסרים כי הסורים עצרו את עיזאת איבריהם, לאחר שקבלו אולטימאטום אמריקני שדרש מהם לעוצרו. פרטים מלאים על האולטימאטום וכיצד עיזאת איבריהם גורש לעיראק יתפרסמו בגיליון החדש של דבקה-נט-וויקלי DNW שיצא לאור ביום ו' 25 לאפריל. דובר צבאי אמריקני אמר, כי ברגע זה עיזאת איברהים לא נמצא בידינו.
המקורות שלנו מוסרים כי המעצר, אם בסוריה או בעיראק, הוא מכה קשה למחתרת הגרילה הסונית הנלחמת נגד האמריקנים. עיזאת איבריהם, ניהל ופיקד מסוריה לא רק על הפעולות הצבאיות של המחתרת העיראקית, אלא הוא הקים בסוריה שורה של מחנות אימונים בהם אומנו עשרות מתאבדים שנשלחו מידי חודש לעיראק. כמו כן החזיק עיזאת איבריהם בידיו, את כל חשבונות הבנקים הסודיים של משפחת סדאם חוסיין, והבעת' העיראקי, במדינות ערב השונות, בעזרתם מימן את המלחמה נגד האמריקנים. המדובר במיליארדים של דולרים. זו גם הייתה אחת הסיבות העיקריות מדוע הנשיא הסורי בשאר אסד הסכים לתת לו ולאנשיו לפעול מסוריה. התנאי היה שהכספים האלה יעברו גם דרך הבנקים הסוריים.

Print Friendly, PDF & Email