אולמרט בלונדון:ישראל לא תסבול נשק גרעיני בידי איראן. בלייר לא הזכיר במילה אחת את ההתכנסות ואת איראן.

תיקדבקה: בעוד ראש הממשלה אהוד אולמרט הצהיר במסיבת עיתונאים ביום ב` 12.6 בלונדון כי `ישראל לא תסבול נשק גרעיני בידי איראן`, וכי צריך להתכונן לשלב המו"מ עם הפלסטינים בו לא יהיה עם מי לדבר, בגלל הטרור המתמשך, נמנע ראש ממשלת בריטניה טוני בלייר מלהזכיר במילה אחת את נושא תוכנית `ההתכנסות` ואת איראן. גם העובדה כי שני ראשי הממשלה לא פרסמו הודעה משותפת לאחר פגישתם, אלא כל אחד מהם מסר ההצהרה נפרדת, הראתה על עומק חילוקי הדעות ביניהם. ראש הממשלה אולמרט נראה לא מרוכז בעת מסיבת העיתונאים, ותשובותיו לשאלותיהם, היו למעשה יותר דברי שבח לבלייר, מאשר תשובות ענייניות.
בתשובה לשאלת אחד העיתונאים רמז אולמרט, כי גם על 10 האחוזים מהגדה המערבית שיישארו לפי תוכניתו בידי ישראל, אפשר יהיה לנהל משא ומתן כאשר הדברים יגיעו לשלב הזה.
ראש הממשלה הבריטי הדגיש לעומת זאת שהדרך היחידה להשגת שלום במזרח התיכון היאבאמצעות משא ומתן שבסופו יושג הסכם סופי. בכך דחה בלייר את עמדתו של אולמרט. לעומת זאת הדגיש בלייר י אם הוא היה ראש ממשלת ישראל גם הוא היה עומד על כך כי הצד הפלסטיני חייב להכיר בישראל, בפתרון של הקמת שתי מדינות עצמאיות זו ליד זו, לזנוח את האלימות, ולדבוק במפת הדרכים. אולמרט הדגיש כי העדיפות הישראלית, בה הוא יתרכז בשבועות הקרובים, היא במשא ומתן עם הפלסטינים, אולם הדגיש כי אם ייוצרו תנאים שמעבר לשליטתה של ישראל, היא תפעל לבדה.

Print Friendly, PDF & Email