אולמרט התעלם מדרישותיהם של גופי המודיעין הישראליים, וברגותי קרא להמשך הפיגועים.

מיוחד ובלעדי למקורות המודיעיניים של תיקדבקה. מ"מ ראש הממשלה אהוד אולמרט התעלם מהמלצות שהגישו שלו גופי המודיעין בישראל לגבי ראיונות הטלוויזיה של מרואן ברגותי, למרות שהבטיח כי כך ינהג.
באמצע שבוע שעבר קיבל אהוד אולמרט פניות ישירות מהאמריקנים, האירופאים והמצרים, כי צריך לעשות מה שהוא כדי להציל את מעמדו של הפת"ח בבחירות. בפניות נאמר כי אחת הסיבות להרגשה הכללית ברחוב הפלסטיני כי הפת"ח עומד להפסיד בבחירות, היא שלמערכת התעמולה של אבו מאזן אין ציר וקול מרכזיים. לכן יש צורך דחוף לאפשר למרואן ברגותי, היחיד המסוגל להעניק מימד כזה, להתראיין ברשתות טלוויזיות הערביות והבינלאומיות.
אולמרט ביקש את חוות דעתם של ראשי שירותי המודיעין על הנושא. הללו שידעו על הלחץ הבינלאומי המופעל על מ"מ ראש הממשלה, אמרו כי אם אולמרט מחליט לאפשר ראיונות כאלה צריך לאפשר לגופי המודיעין לתאם עם ברגותי את דבריו כדי שלא יקרא בשידור חי מתוך בית סוהר ישראלי להמשך פיגועי הטרור. אולמרט אמר כי הוא מקבל דרישה זו, אולם בהוראות שלשכתו העבירה לשירות בתי הסוהר, לא ניתנה הוראה כזו. התוצאה הייתה כי לא היה כל תיאום וברגותי הביון כי הוא חופשי לומר ככל העולה על רוחו. במשך כל דבריו דיבר ברגותי על תפקידה של `ההתנגדות הפלסטינית` כלומר הטרור הפלסטיני, בדרך לעצמאות. בין השאר אמר `כי תפקידו של הרובה הפלסטיני, הוא להגן על העם הפלסטיני ולא להיות מכוון נגדו.` המקורות שלנו מוסרים כי הראיונות יימשכו ביומיים הקרובים עד ליום הבחירות.

Print Friendly, PDF & Email