אולמרט ורמון משחררים את ראקאד סאלם, מי שהיה נציגו של סדאם חוסיין בשטחים ושילם את הכספים העיראקיים למתאבדים ולמשפחותיהם.

המקורות הצבאיים וללוחמת טרור של תיקדבקה: זעם ותסכול עמוק בקרב הדרגים הבכירים בשב"כ, ובצה"ל האחראיים על הלוחמה בטרור מכך, שביום שני 1.10, ישוחרר לפי הוראת ראש הממשלה אהוד אולמרט, ובלחץ של משנהו חיים רמון, מזכיר חזית השחרור הערבית ראקאד מחמוד סאלמה סאלם, המכונה 'אבו מחמוד'. Rakad Mahmoud Salameh Salem-Abu Mahmoud , מי שהיה נציגו של שליט עיראק לשעבר סדאם חוסיין בגדה המערבית וברצועת עזה. ראקאד סאלם הוא האיש אשר ממן, מטעמו של שליט עיראק סאדם חוסיין, את פיגועי ההתאבדות, ואת התשלומים העיראקים למשפחות הפצועים הפלסטינים שנפגעו על ידי צה"ל. נכון, אומרים חוגים ביטחוניים אלה, כי באופן טכני אין על ידיו דם, מאחר והוא פיזית לא רצח איש. אולם אם יש אצל הפלסטינים איש, מלבד יאסר ערפאת, אשר עמד מאחורי גלי המתאבדים בשנים 2002-2000, שהיו שנות השיא של פיגועי התאבדות, וכך יש על ידיו דמם של מאות ישראליים שנרצחו, זה הוא האיש. החוגים הביטחוניים מביעים גם תמיהה על שרת החוץ האמריקנית קונדוליסה רייס ואנשי צוותה, אשר מודעים לזהותו של האיש שמשוחרר, ועל כך שהם מסכימים כי אחד מאנשי הטרור המרכזיים של סדאם חוסיין ישוחרר, במסגרת המחוות שהם לוחצים על ישראל לבצע עבור אבו מאזן.
דרגי הלוחמה בטרור מדגישים כי האיש אינו משוחרר 'כמחווה לרמאדאן' לאבו מאזן, כפי שהדבר מוצג לדעת הקהל בישראל, אלא לפי בקשתו האישית של יו"ר הרשות.
אבו מאזן, אומרים מקורות אלה, רוצה להראות לדעת הקהל הפלסטינית כי הוא מסוגל להביא לשחרורם של אנשי טרור פלסטינים מרכזיים שיש הרבה דם ישראלי על ידיהם. זה גם המסר שגם ממשלת ישראל רוצה להעביר להם?
המקורות שלנו מציינים, כדי להגביר את האפקט הזה, ביקש אבו מאזן מאולמרט, לשחרר גם שני מפקדים בכירים בגדודי אל אקצא, ג'מאל חאוויל, ואבו עלי יאטה. שניהם ארגנו והשתתפו בתכנון ובביצוע עשרות פיגועי ירי, הטמנת, והשלכת מטעני נפץ, מהם נפגעו עשרות ישראליים.
מאחר ורוב מקבלי החנינה האחרונה מחודש יולי, שהיה הצעד הראשון במחוותיו של אהוד אולמרט, אשר הבטיחה לרוב המפקדים של גדודי אל אקצא הגנה מפני פגיעה או תפיסה של צה"ל,ממילא אינם ממלאים את תנאיה, והם להחזיר את נשקם ולא לעסוק יותר בטרור, עובדה המועלמת ומטושטשת בכוונה תחילה על ידי הממשלה, אפשר וצריך להניח כי שני המפקדים מגדודי אל אקצא שישתחררו, יחזרו אף פעם למעגל הטרור הפעיל.
ראקאד סאלם, אשר נתפס בשנת 2002 במבצע 'חומת מגן', הוא עד היום בעל אזרחות עיראקית, והוא גם שימש ראש מפלגת הבעת' העיראקית בגדה המערבית וברצועת עזה. ב-1996 הוא הגיע מעיראק לגדה המערבית וקבע את מקום מגוריו בביר זית.
בחקירתו על ידי שירותי הביטחון הישראליים, לאחר שנתפס, הוא סיפר כי כבר בסוף 2000, מיד לאחר פריצתה של המלחמה הישראלית-פלסטינית בסוף ספטמבר, הוא קיבל הוראה מאבו אחמד אל חוסיין אל חאיירי Abu Ahmad al-Hussein al-Ghayri, ראש מפקדת הבעת' העיראקית הפאן ערבית, כלומר זרוע המודיעין העיראקי שפעלה בארצות ערביות מחוץ לעיראק, לשלם מהכספים העיראקים שהופקדו בבנק ברמאללה, 10.000 דולר לכל משפחה של מתאבד פלסטיני, ו-1000 דולר לכל פצוע פלסטיני.
מאוחר יותר קבל ראקאד סאלם הוראה לפתוח חשבונות פרטיים על שמו שאליהם הועבר הכסף העיראקי, כדי שהישראלים לא יוכלו לגלות את מקורו. במשך למעלה משנתיים בהם פעל עד שנתפס, הועברו לו מבגדאד 15 מיליון דולר.
בחקירה סיפר ראקאד סאלם כי הוא פעל תחת הוראותיו של אדם שנקרא בבגדאד עלי סמאריAli Samarai , אולם המקורות שלנו מוסרים כי גורמי מודיעין אמריקנים וישראליים קבעו כי המדובר בטאה יאסין רמאדאן Taha Yassin Ramadan, מי שהיה סגנו של סדאם חוסיין. עוד סיפר בחקירה, כי מפעליו התקשרו אתו מבגדאד לפחות פעם אחת, ולעיתים קרובות פעמיים בשבוע, כדי לקבל פרטים כיצד מתקפת המתאבדים הפלסטינים נגד ישראל מתקדמת.
ביום שני 1.10, יהיה ראקאד סלאם, אדם חופשי.

Print Friendly, PDF & Email