אולמרט נידון ל- 6 שנות מאסר. עליו להתייצב במתקן השב"ס לריצוי העונש ב-1 בספטמבר. נאסרה יציאתו לחו"ל

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, נידון ביום ג' 13.5, בבית משפט המחוזי בתל-אביב, ל- 6 שנות מאסר, ומיליון ש''ח. השופט דויד רוזן קבע  כי 'אולמרט היה מחובר בטבורו למערכת המושחתת המשומנת, וקיבל ממנה סכומי עתק. 
השופט רוזן קבע, כי על ראש המשלה לשעבר להתייצב במתקן השב''ס לריצוי העונש  ב-1 בספטמבר. נאסרה יציאתו לחו''ל   

הלל צ'רני, היזם בפרויקט הולילנד, שהורשע ב-19 עבירות של שוחד, איסור הלבנות הון ושתי עבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד נידון, ביום ג' 13.5, לשלוש שנות מאסר וחצי בפועל. בנוסף הוא נקנס ב-2 מיליון שקלים. אביגדור קלנר, מראשי הפרויקט, נידון לשלוש שנות מאסר בפועל. מאיר רבין, חבר מועצת עיריית ירושלים, שהעביר את כספי השוחד, ו'שחה במדמנת  השוחד כשחיין מיומן' נידון לחמש שנות מאסר בפועל, וחצי מיליון ש''ח קנס.  אורי שטרית, מי שהיה מהנדס עירית ירושלים, ונמצא אשם בנטילת מאות אלפי שקלים שהלכו לכיסו, כאשר המניע היחיד שלו הוא בצע כסף, נידון ל-7 שנות מאסר, ומיליון ש''ח קנס.  דני דנקר, מי שהיה יו''ר בנק הפועלים, נידון לשלוש וחצי שנות מאסר.       
עוד לא נאמרו דברים כאלה בבתי המשפט של מדינת ישראל: בהקראת גזר הדין של הנאשמים  בפרשת הולילנד, אמר שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב דויד רוזן, כי הנאשמים הורשעו בעבירות מהחמורות בספר החוקים. נוטל השוחד הוא בבחינת בוגד במדינה. עבירת נותן השוחד, היא חמורה יותר מאשר זו של מקבל השוחד. הנאשמים קיבלו שוחד של מאות אלפי שקלים. מערכות אלה יכולות למוטט את מערכות המדינה השלטון והבסיס של חברה דמוקרטית. הריקבון לא נשאר בשטח הסגור של הנאשמים, אלא התפשט הלאה. אין דינם של אנשים פשוטים כדין של מי שמשתייך לאליטה חברתית. מצד אחד השופט רוזן מנה את תכונותיו של אולמרט כאיש חכם, פיקח, בעל משכל רב, ומצד שני קבע שהוא פושע, שיש עם העבירה שלו קלון.  

 

Print Friendly, PDF & Email