אוניית נשק איראנית ועליה 270 טילים בדרך לעזה. 50 טילים הם טילי פאג'ר 5 משופרים

המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי אוניית משא איראנית בנפח של 150 טונות עזבה ביום א' 18.11 בלילה, את נמל באנדר עבאס Bandar Abbass, לכיוון  מיצרי באב-אלמנדב והים האדום. האוניה נושאת אתה 220 טילים לטווח קצר וכ-50 טילים עם טווח בינוני מסוג פאג'ר Fajr-5  מדגם משופר. הדגם החדש הזה נושא כ-200 ק"ג חומר נפץ, כשהסוג שבידי הארגונים הפלסטינים בעזה מכיל 175 ק"ג חומר נפץ בלבד. לצורך הארכת הטווח כדי שהטיל יוכל להגיע עד תל-אביב וירושלים, הפלסטינים הורידו את כמות חומר לנפץ לכדי 25 ק"ג.
כדי למנוע מעקב מודיעין ישראלי או אמריקאי, וגם להימלט ממעקב לוויני, אוניית הנשק האיראנית עזבה את הנמל תחת השם Vali-e Asr, ע''ש הכיכר בטהרן שם ממוקמים המשרדים של האגף הצבאי של חברת הספנות הלאומית האיראנית Islamic Republic or Iran Shipping Lines, כשהיא נושאת דגל איראני.
אבל ביום שני 19.11 בבוקר, שונה לפתע השם שמופיע על האונייה ל-Cargo Star, והדגל האיראני הוחלף בדגל של  איי טוואלו בדרום האוקיינוס השקט South Pacific island nation Tuvalu, אתם איראן מקיימת יחסים מאוד הדוקים.
איי טוואלו, הם איים קטנים הנמצאים בין הוואי לאוסטרליה, בהם מתגוררת אוכלוסיה זעירה של 11,000 תושבים, רובם פולינזים. איראן הפכה למקור ההכנסה העיקרי של איים אלה, לאחר שראש הממשלה ווילי טלאווי Willy Telavi, הסכים בתחילת השנה לרשום את כל מכליות הנפט האיראניות, 22 במספר, כאילו הן אוניות של איי טוואלו, ולכן לא חל עליהן אמברגו הנפט שארה''ב ואירופה הטילו על איראן.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מוסרים, כי מנמל פורט סודן, שעל  החוף הסודני של הים האדום הפליגו ביום שני בבוקר ארבע ספינות דייג סודניות גדולות, אשר יפגשו את ה- Cargo Star, ולקבל ממנה בלב ים את מטען הטילים. לרבי החובלים של ספינות אלה עדיין לא יודע באם הם יביאו את מטען הטילים האיראנים בחזרה לנמל פורט סודן, או שהם  יקבלו הוראה לשוט בים האדום ולנסות ולהגיע לקרבת חצי האי סיני קרוב מאוד למצרי טיראן. משם סירות דייג מצריות הפועלות דרך קבע בשירות רשתות ההברחות הפלסטיניות-איראניות, תקבלנה את המטען, תפרוקנה אותו בנקודה מסוימת על חוף סיני, ומשם ינסו להעביר דרך מנהרות ההברחה לעזה. הטילים מגיעים לעזה כשהם מפורקים, וצוותי טכנאי טילים פלסטינים, איראניים, ושל חיזבאללה, ירכיבו אותם לאחר הברחתם לתוך עזה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים, כי אוניית הטילים האיראנית מלווה על ידי שתי אוניות מלחמה איראניות, נושאת המסוקים האיראנית חארג' Khark helicopter carrier, והמשחתת האיראנית 'שאהיד נאקדי' Shahid Naqdi.
עוד נודע למקורות האיראנים של תיקדבקה כי טהרן שלחה ביום  א' 17.11, מסר נזיפה חריף לרמדאן עבדאללה שלאח ראש הג'יהאד האסלאמי על פגישתו עם נשיא מצרים מוחמד מורסי בקהיר שבו דנו על תנאים להפסקת אש.  טהרן שממנת את הארגון חוששת שהג'יהאד ייאלץ לקבל את תכתיבי מצריים כשהם בניגוד לאינטרסים ולשיקולים של איראן .
בשעה שמורסי פועל להפסקת אש ומעוניין להפגין את היכולת של מצריים החדשה בהשלטת סדר באיזור וריסון ארגונים אסלאמיים, לאיראן אינטרס עליון להסלים את המתח המלחמתי.
 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות