אוסמה בין לאדן מציע לאמריקנים שביתת נשק. אל קעידה לא תתקוף את ארצות הברית, והצבא האמריקני ייסוג מעיראק ואפגניסטן.

תיקדבקה: להלן קטעים נבחרים מהקלטת החדשה של אוסמה בין לאדן אשר הוקלטה לאחר בדיקת הטכסט ותוכנו לאחר ה-6 בינואר.
בפתיחה פונה בן לאדן פונה אל העם האמריקני ואומר כי לא התכוון לדבר אליהם, אולם מאחר והוא ראה את משאלי דעת הקהל האמריקנים המראים כי הרוב רוצה שהכוחות האמריקנים ייסוגו מעיראק, ואת תגובתו של הנשיא בוש האומרת כי נסיגה כזו תהווה מסר לא נכון לאויב, הוא פונה אליהם.
כאן מתאר בין לאדן את מספרי האבדות ההולכות וגדלות של האמריקנים בעיראק ובאפגניסטן, ואת המורל הנמוך של החיילים המפחדים לצאת מבסיסיהם לקראת המוקשים והאש המחכה להם בחוץ. כך הם נלכדים באש הצולבת של העונשים המוטלים עליהם על ידי מפקדיהם או הסכנות שאל קעידה מכין להם.
לכן, מציין בן לאדן, יש אחוז גבוה של התאבדויות בין החיילים. בן לאדן אומר כי מה שמתפרסם בכלי התקשורת אינו תואם את המציאות בשטח, וזו הסיבה מדוע הנשיא ג`ורג בוש, אותו הוא מכנה `קצב החירות בעולם` שם לו למטרה את אלה המעזים למסור מידע אחר. בין השאר תכנן להפציץ את מרכז תחנת הטלוויזיה אל ג`זירה בקטאר, לאחר שמשרדיה הותקפו כבר על ידי האמריקנים בקבול ובבגדאד.
למרות כל השיטות הברבריות האלה, האמריקנים לא הצליחו להתגבר על המרידה ומספר לוחמי המוג`אהדין גדל בהתמדה. לדבריו המלחמה איננה מוגבלת לגבולות עיראק. להפך, עיראק הפכה לאבן שואבת למגויסים חדשים ולבסיס ממנו יוצאות פעולות לארצות אחרות. את ההוכחה לכך אפשר לראות בפיגועים שנערכו באחרונה בבירות של כמה מהארצות החשובות באירופה, המשתתפות בקואליציה התוקפנית בעיראק. (הכוונה לפיגועי הרכבות מדריד במרס 2004, והפיגועים ברכבות התחתית בלונדון ביולי 2005.)
`פעולות (טרור) נמצאות בשלבי הכנה,` אומר בין לאדן לעם האמריקני, `ואתם תיווכחו בהן כאשר ההכנות תושלמנה.`
על הבסיס הזה, אומר בן לאדן, `אני מציע לכם שביתת נשק,` בה אתם תוכלו לחיות בשלום ובביטחון, ואנחנו, (כלומר אל קעידה) נבנה את עיראק ואת אפגניסטן. למעשה מה שבן לאדן מציע ב`עסקה` זו הוא נסיגת הכוחות האמריקנים מעיראק ואפגניסטן, תמורת התחייבות שלו לא לתקוף את ארצות הברית.
לבסוף אומר בין לאדן כי מדובר במלחמה בה רק צד אחד יכול לנצח. אם אתם תנצחו, מוטב כי תקראו את ספרי ההיסטוריה של המוסלמים, כדי שתבינו כי אנחנו אף פעם לא ננוח או נשקוט עד שננקום את ההפסד שלנו. אם אנחנו אל קעידה ננצח פירוש הדבר עבורכם תבוסה ובושה לעולמים.
המומחים לאל קעידה של תיקדבקה, מציינים כי הדברים המוזכרים בקלטת זו חופפים לקלטת אחרת שבן לאדן פרסם לפני ארבע שנים בפברואר 2002, בה הוא דיבר על תכונותיו של האויב האמריקני.
גם אז טען בן לאדן כי האמריקנים נשענים בקרב בעיקר על אלמנט הלוחמה הפסיכולוגית, `זאת מפני שלרשותם עומדת מכונת תקשורת ענקית.` במטרה להסתיר את נקודת החולשה הבולטת ביותר שלהם, שהיא הפחד, והעדר רוח לחימה בין החיילים, משתמשים האמריקנים במכות אוויריות מסיביות.` לכן, אומר בין לאדן, הצלחנו לפתח שיטה בעזרתה אנו הופכים את הכוח האווירי שלהם לבלתי יעיל על ידי הכנת מספר גדול ככל האפשר של חפירות `מוגנות ומסוות.` מהקרב בטורה בורה על הלוחמים נגד האמריקנים בעיראק להסיק את מסקנותיהם. `אל תפחדו מהפצצות החכמות מונחות הלייזר ומהטילים שלהם.` אלה `מתגלים בכל טיפשותם` כאשר אינם יכולים לגלות חפירות מסוות היטב. ככל שמספר החפירות יהיה גדול יותר כך מספר הטילים והפצצות שברשות האמריקנים יקטן. יש גבול ליכולת הייצור שלהם, קבע אז בין לאדן.
אין ספק כי הקלטת שפורסמה ביום ה` 19.1, מראה כי בין לאדן מעודכן עד הפרט האחרון במתרחש במלחמה בעיראק, וכי הוא מעריך כי המלחמה שם נכנסה לשלב של הכרעה כאשר מצב התמודדות בין שני הצדדים בשלב זה הוא תיקו שברירי. הקלטת והנאמר בה סותרים את ההערכות של הנשיא ג`ורג בוש ואת הפרסומים האמריקנים כי אוסמה בן לאדן אינו ממלא תפקיד פעיל באל קעידה והוא עסוק כל הזמן בבריחה מפני הכוחות האמריקנים הרודפים אחריו.

Print Friendly, PDF & Email