אופציית הארכיון הגרעיני האיראני של נתניהו, מקבילה לאופציית המו"מ הגרעיני של טראמפ עם צפון קוריאה

העיתון 'בוסטון גלובוס'  The Boston Globe  חושף בשבת 5.5, כיצד שר החוץ האמריקני לשעבר  ג'ון קארי John Kerry, ניסה לנהל בחודשים האחרונים מדיניות חוץ פרטית שלו במטרה לטרפד את מדיניות החוץ של ממשל הנשיא דונלד טראמפ בנושא הסכם הגרעין עם איראן.
אפשר וצריך להניח כי הנשיא לשעבר אובמה, הרואה בהסכם הגרעין את פסגת הישגיו המדיניים, נתן את ברכתו למהלך זה.
קארי נסע לאירופה שם נפגש עם נשיא גרמניה פראנק-וולטר שטיימאייר Frank-Walter Steinmeier, עם מתאמת פעולות החוץ של איחוד האירופאי פדריקה מוגאריני Federica Mogherini, ועם נשיא צרפת עמנואל מקרון  Emmanuel Macron. לאחר מכן נפגש קארי פעמיים עם שר החוץ האיראני מוחמד ג'אווד זריף בניו יורק, כאשר השניים דנים כיצד למנוע מנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ להביא לשינויים בהסכם הגרעין.
היום אנו כבר יודעים כי המהלכים האלה של קארי הביאו לכך שנשיא צרפת מקרון דוחף תכנית מדינית להכניס מספר שינויים בהסכם הגרעין. היום אנחנו כבר יודעים גם, כי לתכניתו של מקרון אין שום סיכוי, בעיקר משום  שטהרן דחתה אותה על הסף, והיא חוזרת ואומרת כי לא תסכים להכניס שום שינויים בהסכם הגרעין. יתרה מזאת איראן אומרת, כי אם טראמפ יחליט להטיל עליה עוד סנקציות נוספות (כי זו היא המשמעות המעשית באם הנשיא יחליט שלא להאריך את הסכם הגרעין) היא תחדש מיד את תוכניתה הגרעינית ואת העשרת האורניום.
במילים אחרות, המהלך של קארי לחתור תחת מדיניות החוץ של נשיא ארצות הברית הצליח בחלקו באירופה,  והצליח להביא להקשחת עמדותיה של איראן המעריכה כי מעמדו של הנשיא טראמפ בזירה הפוליטית הוא כל כך חלש, עד שבסופו של דבר הוא לא יודיע על יציאת ארצות הברית  מהסכם הגרעין ועל הפעלת סנקציות נוספות עליה.
לכך תורמות כל השערוריות המתחוללות מסביב לטראמפ-פרשת יחסי המין של טראמפ, שהיו או לא היו-עם כוכבת הפורנו סטורמי דניאלס Stormy Daniels, הקשרים בין מערכת הבחירות לנשיאות ורוסיה, מלחמת התעריפים עם סין, ובחירות אמצע הקדנציה midterm elections  לבתי הקונגרס האמריקנים, שם הדמוקרטים רואים סיכוי לנצח את הרפוליקנים, לזכות ברוב בבית הנבחרים האמריקני דבר שיאפשר להם לאשר הצעה להדיח to impeach  את הנשיא דונלד טראמפ מהבית הלבן.
כלומר המערכה נגד ביטול הסכם הגרעין עם איראן, היא חלק מהמערכה להחליש את הנשיא טראמפ, כדי שאפשר יהיה להדיחו מכהונתו.
מול מערכה מתוכננת זו מעמיד טראמפ את המו"מ שלו עם שליט צפון קוריאה קים ג'ונג-און, לשם קצרה ידם של אויביו הפוליטיים מלהגיע.
אותו תהליך מתרחש בישראל לגבי ראש הממשלה בנימין נתניהו.
חגיגות ואירועי יום העצמאות ה-70 לישראל, והסכנה של התנגשות צבאית עם איראן וחיזבאללה בסוריה, השתיקו חלקית את המערכה הפוליטית-האישית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, אשתו שרה ובנו יאיר-אבל לא לזמן רב.
כבר בימים האחרונים חזרו לככב בראש מהדורות החדשות, תיאורים היודעים  לספר כיצד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדבליט אחז בראשו, כאשר קרא את דבריה-טענותיה של שרה נתניהו לגבי השאלה באם להעמידה לדין או לא. הכול היה בתיאור הזה, מלבד הזווית בה היועץ המשפטי החזיק את ראשו. חזרו גם התיאורים על הדיוניים המתנהלים לגבי  מצבה הנפשי של רעיית ראש הממשלה.
בישראל אין לא פרטיות ולא כבוד אישי ואנושי, כלפי שום אדם באם מדובר בנושא המקודש של הדחת ראש ממשלה מתפקידו.
החל מהשבוע החולף נוסף עוד מחדל לרשימת המחדלים והכישלונות הפוליטיים-מדיניים של בנימין נתניהו.
ראש הממשלה 'העז' להציג את הישגי המודיעין הישראלים ופרש לפני כל העולם את הארכיון הגרעיני האיראני. זה שהגילוי הזה הראה בפעם הראשונה בצורה חותכת לעולם כי מנהיגי איראן, ביניהם שר החוץ שלה  מוחמד ג'אווד זריף, שיקרו ומשקרים כל הזמן כאשר הם אומרים כי הדת השיעית אוסרת עליהם לפתח נשק גרעיני, זה לא מעניין את מותחי הביקורת.
מה שמעניין אותם היא הצלחתו של נתניהו בהצגת הדברים. נימוק יותר מעניין בו משתמשים משמיעי הביקורת ובראשם ראש מפלגת 'יש עתיד' יאיר לפיד, כי בעצם הגילוי נתניהו הביא לנזק בלתי הפיך לשירותי המודיעין הישראליים לאחר שחשף את שיטות פעולותיהם.
כלומר, נתניהו היה צריך לשבת בשקט על הממצאים שהובאו לישראל, ולא לנופף בהם בפני העולם, גם בשעה שהמטרה העיקרית של המבצע הייתה לחשוף את החומר הזה.
זה שצעדיו של נתניהו מתואמים עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, וחשיפת הארכיון הגרעיני היא חלק מהמלחמה המדינית-מודיעינית הגלובלית לשנות את סעיפי  הסכם הגרעין עם איראן, ביניהם הסעיפים על פיתוח וייצור טילים בליסטיים המאיימים על ישראל, זה לא מעניין את אלה שמותחים את הביקורת על נתניהו.
זה שאופציית הארכיון הגרעיני האיראני של נתניהו, דומה מאוד לאופציית המו"מ הגרעיני של טראמפ עם צפון קוריאה-מפריעה מאוד למתנגדיו.
כפי שהמטרה להדיח את הנשיא טראמפ בארצות ברית מקדשת את כל האמצעים, כך המטרה להדיח את נתניהו בישראל מקדשת את כל האמצעים אפילו מדובר בנושאי ביטחון.

Print Friendly, PDF & Email

17 תגובות עבור “אופציית הארכיון הגרעיני האיראני של נתניהו, מקבילה לאופציית המו"מ הגרעיני של טראמפ עם צפון קוריאה

 • מאי 5, 2018 @ 14:11 at 14:11
  Permalink

  יש לשפוט את קרי במיידי עם מגעיו הפרטיים עם מדינות אירופה ואיראן, אולי אף על בגידה

 • מאי 5, 2018 @ 14:36 at 14:36
  Permalink

  פעם ראשונה שהמערכת מציגה כתבה מגמתית באופן ברור שתומכת בנתניהו !
  עד עכשיו תמיד הנחו אתכם בכתבות שלכם השיקולים הלאומיים והביטחוניים של ישראל ,ולא ביבי נתניהו.

 • מאי 5, 2018 @ 14:38 at 14:38
  Permalink

  % perfect 100

 • מאי 5, 2018 @ 15:08 at 15:08
  Permalink

  לנו יש אסטרטג וטקטיקן דגול, בוגר במחנה, בעל השכלה רחבה, והוא קובע שהדבר מאוד מסוכן והיה אסור לעשותו.
  לכןאנחנו כעת מבינים כי אין עתיד עם לפיד

 • מאי 5, 2018 @ 15:24 at 15:24
  Permalink

  לזכות ברוב בבית הנבחרים האמריקני דבר שיאפשר להם לאשר הצעה להדיח to impeach את הנשיא דונלד טראמפ מהבית הלבן

  It's not an impeachment

  It's a coup d'etat

  And this is how you should refer to it from now on

 • מאי 5, 2018 @ 15:39 at 15:39
  Permalink

  הביקורת של לפיד לא במקום. היום לחשיפה תקשורתית יש כוח.
  כל הדיווחים על ההפצצות הכימיות בסוריה מגיעות מפלאפון. ונכון לעכשיו ההשפעה שלה חזקה בכל הדרגות.
  החשיפה התקשורתית יש בה כדי להחליש את משמרות המהפכה, וזו המטרה.
  יכול להיות שעדיף היה אם מישהו אחר הציג את המידע (ראש אמן, המוסד) אבל בתאכלס ביבי קטלני באנגלית, מה גם שהוא עשה דוקטורט על איראן והשפעותיה.
  במקרה הזה חייבת להיות אחדות, גם אם ביבי קצת ניצל זאת פוליטית (הוא דווקא השדל לתת את הקטע בעברית מצומצם ושונה, לא פוליטי פנימי)

 • מאי 5, 2018 @ 17:36 at 17:36
  Permalink

  כתבה נכונה???

 • מאי 5, 2018 @ 18:20 at 18:20
  Permalink

  יש לבטל את הסכם הגרעין עם איראן על ידי ארה"ב, בנוסף זה הזמן לתקוף את איראן ולהחזיר אותה שנים לאחור. כעת איראן עדיין חלשה כי אין לה עדיין גרעין, ויש לנצל זאת כעת. כעת היא נמר של נייר בלבד. היא מאיימת ומנסה להפחיד, זו שיטה מוכרת גם אצל החמאס לפני כל מבצע שלנו בעזה. אבל אחרי שיהיה לה גרעין היא תהיה נמר מורעב שיצא מהכלוב. תראו מה קרה עם צפון קוריאה. והאיראנים לומדים מהם. איראן משחקת אותה חזקה אבל היא לו, נכון שידיה בכל, ובעיקר ידיה בטרור. איראן היא לוליינית השקר, עובדה שהם הצליחו להפוך ממצב של סנקציות קשות למצב של מעצמה אזורית, כל זה בחסות שר החוץ קרי המשיחי ובחסות חוסיין אובמה "הנאיבי המוסלמי". כולנו זוכרים שראש המוסד מנע לכאורה את התקיפה, הודיע לארה"ב לכאורה מה תכניות התקיפה שלנו, ונשיא ארה"ב חוסיין אובמה איים עלינו שמטוסינו יופלו על ידי צבא ארה"ב אם נתקוף. לאחר שחרורו של מאיר דגן מהמוסד תקף לכאורה את ראש הממשלה שלא תקף באיראן. איזו צביעות!!! כעת המצב יותר מסובך כי לאיראנים יש הסכם עם המעצמות וזאת למרות שעומד נשיא אחר בארה"ב. אסור לארה"ב למצמץ ראשונים כלפי צפון קוריאה, האיראנים לומדים את תגובות המעצמות ויפעלו בהתאם לכך אצלם. אסור להתרגש מאיומי האיראנים, חובה לבטל את ההסכם. במזרח התיכון רק החזק שורד.

 • מאי 5, 2018 @ 21:32 at 21:32
  Permalink

  צר לי מאוד אבל נדמה לי הפעם זה אמתי, טראמפ דוחף את ישראל למלחמה שזה יהיה חורבן לכל מזרח התיכון וזה מתאים לאמונה של אוונגליסטים באמריקה!!!!
  1) בחירות בלבנון
  2) בחירות בעיראק
  3) פגישת פוטין נתניהו שזה אולי תהיה הפגישה אחרונה לכל החיים
  4) שגרירות אמריקאי בירושלים
  5) יום הנכבה לא רק בגבול עזה בכל הארץ
  6ׂ) אלוהים שיתן חוכמה ודעת לכל המנהיגים שמקומם בבית משוגעים!!!!

  • מאי 6, 2018 @ 12:37 at 12:37
   Permalink

   אכן תגובה מעניינת – שילטון המטורפים (נחקרים סידרתיים)

 • מאי 5, 2018 @ 22:01 at 22:01
  Permalink

  מאמר חותך ונכון.

 • מאי 5, 2018 @ 23:04 at 23:04
  Permalink

  דבר חשוב נוסף, הארכיון מוכיח שאיראן התכוונה להמשיך לפתח נשק גרעיני מיד עם תום הסנקציות נגדה בעוד כ 7 שנים! שאם לא כן היא לא הייתה מסתירה כל כך הרבה מסמכים ודיאגרמות שמסבירים ומפרטים איך ליצור נשק כזה!

  זו הנקודה המרכזית כאן, בנוסף לשקרים שלהם בעת חתימת ההסכם.

 • מאי 5, 2018 @ 23:30 at 23:30
  Permalink

  נתניהו לא מעודד חתירה תחת הרשות השופטת, נתניהו לא נכנס לקרב השפלות מול המפכ״ל שהוא בעצמו מינה, נתניהו לא הפך את ״הגברת הראשונה״ בישראל לחלק ממנגנון קבלת ההחלטות שלו, נתניהו לא הסית מעולם ותמיד גינה כל שרה/חבר כנסת שעסק באלימות מילולית ופרובוקציות פופוליסטיות, נתניהו טלית שכולה תכלת ולבן טהור

  • מאי 6, 2018 @ 10:50 at 10:50
   Permalink

   הרשות השופטת חרגה מסמכותה. נתניהו דווקא מתון בתגובתו לחריגת בסמכות. היה יכול פשוט להנחות את הממשלה להתעלם מבג'ץ כל פעם שבג'ץ חורג מסמכותו.

 • מאי 6, 2018 @ 13:17 at 13:17
  Permalink

  אמת לאמיתה

 • מאי 7, 2018 @ 1:05 at 1:05
  Permalink

  לקרוא ולא להאמין לכמות של שנאה עצמית שיש לכם כלפי עצמכם אכן חציר העם.

 • מאי 7, 2018 @ 10:52 at 10:52
  Permalink

  קשה לקחת אותך ברצינות עם התרגום "העיתון 'בוסטון גלובוס' The Boston Globe חושף…". בכל עולם העיתונות העברית העיתון נקרא בעברית "בוסטון גלוב". כמו שלא תקרא ל New York Times "זמני ניו יורק".

Comments are closed.