אזהרה איראנית: מתקנים שיעמדו לרשות ישראל באזור יהוו מטרה לפעולה צבאית איראנית

איראן המשיכה והחריפה ביום ג' 11.1, את המתקפה המודיעינית שלה על המוסד הישראלי, ושר המודיעין האיראני חיידר מוסלאחי Heidar Moslehi, כינס מסיבת עיתונאים מיוחדת בה טען כי סוכנות הביון הישראלית לקחה על עצמה את התפקיד לעצור ולהביא לנסיגה את ההתקדמות המדעית (כלומר, הגרעינית) של כל ארצות האיסלם. כמו כן איים מוסלאחי כי מדינות האזור המעמידות מתקנים צבאיים או מודיעיניים לרשות ישראל יהוו מעתה מטרה צבאית לגיטימית לפעולת תגמול איראנית.
המקורות האיראניים של תיקדבקה מציינים, כי בכך טהרן חותרת להדק את קשריה המודיעיניים עם טורקיה, קטאר, וסוריה, במגמה ליצור חזית צבאית-מודיעינית חזקה נגד ישראל. מוסלאחי סירב לומר במסיבת העיתונאים כמה סוכנים איראניים שעבדו עבור המוסד נתפסו, אולם הוא ציין 'יותר מעשר' more than 10.
מוסלאחי הציג גם בפני העיתונאים מספר אקדחים, שלפחות על אחד מהם היה מורכב משתיק קול, וטען כי הסוכנים הישראליים השתמשו בכלי נשק אלה לחיסולו של מדען הגרעין מסעוד עלי מוחאמדי Massoud Ali-Mohammadi, בינואר שנה שעברה בטהרן. כמו כן הציג שר המודיעין האיראני בפני העיתונאים ציוד קשר, שלטענתו הוא ישראלי. מערכות צילום מודיעינית, שהמוסד סיפק לסוכנים שנתפסו, ופצצה 'דביקה' sticky bomb, כמוה הוצמדה למכוניותיהם של מדעני הגרעין האיראניים בניסיונות חיסול שהיה בשנה האחרונה בטהרן.
שר המודיעין האיראני אמר כי המוסד מיקם רשתות ריגול בבסיסים שהוקמו בארצות השכנות לאיראן. ציטוט המקור:Israel-linked networks had set up bases in countries neighboring Iran. הוא לא פירט את מספר הבסיסים, ובאיזה ארצות הם הוקמו.
מוסלאחי טען כי המודיעין האיראני 'הצליח להקים בארצות אלה, בקרבת תאי המוסד, תאי מודיעין (איראניים) ובאמצעותם הנחתנו על הקבוצה (המוסד הישראלי) מכות קשות'. We … created intelligence bases next to them through which we could hit heavy blows to the group.
מוסלאחי לא פירט מתי ואיזה מכות המודיעין האיראני הצליח להנחית על המוסד. כלי התקשורת האיראניים ציינו כי לישראל היו, או יש קשרים צבאיים ומודיעיניים עם טורקיה, אזרביג'אן, ארמניה, טורקמניסטן, וקטאר.  לאחרונה התהדקו הקשרים הצבאיים והמודיעיניים בין איראן עם טורקיה ועם קטאר.
שר המודיעין האיראני הזהיר את מדינות האזור שיש להן קשרים עם ישראל 'כי הן חייבות לשים לב לכך שכל מתקן שהם מספקות למשטר הציוני, נחשב כפעולה כנגד (מדינות) האזור והרפובליקה המוסלמית'. ציטוט המקור: The regional and neighboring countries    that have interactions with Israel should pay attention that any facility they provide to the Zionist regime is considered against the region and the Islamic Republic. במילים אחרות, טהרן מאיימת בפעם הראשונה בגלוי על מדינות המפרץ הפרסי, המדינות שמסביב לים הכספי, בקווקז, ובאסיה המרכזית, כי כל מתקן צבאי או מודיעיני שהם יעמידו לרשות ישראל, הכוונה כנראה בעיקר תחנות עיקוב אלקטרוניות אחר הפעילות הצבאית והגרעינית המתרחשת באיראן, ייראה בעיני טהרן מטרה לגיטימית לפעולת תגמול צבאית איראנית מולו.
המקורות של תיקדבקה אשר כבר דיווחו ביום ב' 10.1, כי איראן פתחה במתקפה מודיעינית ב-3 חזיתות על ישראל, מציינים כי בימים הקרובים תפרסם איראן בהדרגה פרטים נוספים על פעולות המוסד בתוך איראן, ועל הפעולות האיראניות נגדו. נראה כי טהרן נמצאת עתה רק בשלבים הראשונים של מתקפת המודיעין שלה, והיא מחכה לראות מה תהייה התגובה הישראלית.
מאחר והתגובה של הדרגים המדיניים והמודיעיניים בישראל היא עד עתה שתיקה מוחלטת, מקווה איראן י החומר שיתפרסם בקרוב ייאלץ את ישראל להגיב.
גורמי מודיעין מערביים העוקבים אחר המתקפה האיראנית המתפתחת על שירותי הביון הישראליים, אמרו ביום ג', כי טהרן לא הייתה פותחת במתקפה כזו באם לא הייתה מעריכה כי יש בידיה חומר שפרסומו יכול להסב נזק אסטרטגי-מודיעיני לישראל ולמוסד.
 

Print Friendly, PDF & Email