אזעקות והתפוצצויות בצפון רמת הגולן וצפון אצבע הגליל. שוגרו לפחות 4 טילים מסוריה. במקביל התפוצצויות בנמל התעופה בדמשק

אזעקות והתפוצצויות נשמעו כמה דקות לפני השעה  חמש לפנות בוקר, ביום שלישי 19.11, באזורים נרחבים של צפון רמת הגולן וצפון אצבע הגליל. צה"ל הודיע, כי לעבר האזור שוגרו 4 טילים מסוריה לעבר ישראל.
הטילים יורטו על ידי מערכות 'כיפת ברזל'.
אזעקות היו ביישוביים שאר ישוב, דן, דפנה, כפר סאלד ושניר שבגליל העליון, ובנמרוד, מסעדה, עין קנייא, מג'דל שמס ונווה אטי"ב שבצפון הגולן.

במקביל, נמסר על התפוצצויות עזות במתקנים צבאיים ליד נמל התעופה הבינלאומי של דמשק. הסורים דיווחו על התקפה אווירית על מתקנים אלה ועל הפעלת מערכות ההגנה האנטי אווירית בבירה הסורית.
עדיין אין פרטים באים ירי הטילים לעבר צפון ישראל, התרחש לאחר התקיפה הישראלית בדמשק או לפניה.

עדיין אין פרטים באם ירי הטילים לעבר צפון ישראל, התרחש לאחר התקיפה הישראלית בדמשק או לפניה.
לפי ההודעה הסורית מלפנות בוקר צה"ל תקף בטילים מטרות במערב דמשק. ההודעה טוענת כי הטילים נורו מאזור מוצבי צה"ל בהר חרמון, וכי ההגנה האנטי אווירית הסורית יירטה אותם.
מקורות אחרים, כולל בישראל, מוסרים על תקיפה ישראלית בגבול סוריה-עיראק.  
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: האירועים של תקיפות הדדיות על מטרות בישראל ובסוריה, הם המשך להכרזה הפתאומית ביום ב' בבוקר 18.11, על התחלת תרגיל מטכ"לי בצפון ישראל. במילים אחרות, כוחות צה"ל בגבול הצפוני הועמדו בכוננות מלאה.
במקביל, בדרגים המדיניים והביטחוניים הגבוהים בדרגים של ראש ממשלה, שר ביטחון, ורמטכ"ל דווח על דיוניים קדחתניים. ידיעות אלה 'טבעו' במבול של ידיעות פוליטיות.
ביום ג'  19.11 לפנות בוקר התחיל להתבהר הערפל המכוון הזה כאשר צה"ל תקף מטרה  איראנית בסוריה. אין עדיין פרטים על תקיפה זו.
מיד לאחר מכן, באה תגובה איראנית כאשר 4 טילים נורו לעבר רמת הגולן. איראן מימשה בפעם הראשונה את איומיה החוזרים ונשנים 'כי מעתה היא תגיב על כל פעולה ישראלית נגדה'.
עתה צריך להמתין ולראות, באם מדובר בתגובה איראנית מוגבלת שתסתיים בירי ארבעת הטילים, או שלתגובה זו יהיה המשך. צריך גם להמתין ולראות מה תהייה תגובת צה"ל על ירי הטילים האיראניים על שטח ישראל.      

    


   

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות