אישה מבוגרת נרצחה באירוע הירי בבית הכנסת בפאווי בקליפורניה. ישנם עוד שלושה פצועים, מהם ילדה. הרוצח ג'ון ארנסט בן 19

אירוע ירי, בשבת 27.4, בבית כנסת של חב"ד בפאווי Poway מצפון לסאן דייגו בקליפורניה. יש לפחות 3 נפגעים, מהם ילדה אחת. אחד הפצועים הוא רב בית הכנסת ישראל גולדשטיין. הירי בוצע בעת שבבית הכנסת נערך אירוע לציון  חג הפסח.
אשה מבוגרת מבאות בית הכנסת שנפצעה מהירי נפטרה מאוחר יותר בבית החולים אליו הובאה.  
הרוצח הוא צעיר מקומי בשם ג'ון ארנסט  John Earnest בן 19, אשר נעצר בעבר ונחקר כמי שהיה מעורב בניסיון להצית מסגד. הוא השתמש בעת הירי  ברובה  חצי אוטומטי מסוג AR-15, שהוא כלי הנשק בו משתמשים רבים בעת פיגועי הירי בארצות הברית.
אחד המתפללים בבית הכנסת שנשא אתו נשק ניסה לירות ביורה אולם לא פגע. לבסוף הוא נעצר על ידי קצין משטרה שראה את מכונית המתנקש נמלטת מהמקום ירה לעברה והתנגש בה. ג'ון ארנסט יצא מהמכונית וידיו מורמות.  
מפקד המשטרה המקומי אמר, כי היורה צלצל למשטרה לאחר ביצוע הירי והודיע כי הוא זה שביצע אותו. לדבריו המשטרה חוקרת פרסומים שונים ברשתות החברתיות  בהם נאמר כי היורה הושפע מההתקפה על מסגדים שבוצעה בעיר כרייסצ'רץ בניו זילנד.
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שהופיע בשבת בעצרת בוויסקונסין אמר בפתח דבריו: 'הלילה לב  האומה האמריקנית עם נפגעי הירי בקליפורניה. האומה כולה מבכה את אובדן החיים באירוע. אנחנו מגנים בכל תוקף את הרשע של האנטישמיות אותה אנחנו חייבים להדביר'.   
בשבת מלאו בדיוק ששה חודשים לפיגוע הירי שבוצע בבית הכנסת בפיטסבורג בו נהרגו 11 מתפללים יהודיים.  

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות