אחרי מאבק פוליטי מר בכנסת וברחובות אושר חוק עילת הסבירות ברוב של 64 קולות כאשר 0  מתנגדים. כבר הוגשו ההסתייגות הראשונות לבית המשפט העליון לבטל את החוק

אחרי מאבק פוליטי מר בכנסת וברחובות אושר ביום שני 24.7 בכנסת, חוק עילת הסבירות ברוב של 64 קולות כאשר 0  מתנגדים. כל האופוזיציה החליטה לא להחרים את ההצבעה. כבר הוגשו ההסתייגות הראשונות לבית המשפט העליון לבטל את החוק.
ראש האופוזיציה יאיר לפיד אמר לאחר ביטול עילת הסבירות כי 'זה יום עצוב. יום של חורבן הבית. יום של שנאת חינם. ראינו היום מופע חולשה של נתניהו שלא היה כדוגמתו מעולם. אין ראש ממשלה בישראל. לדבריו נתניהו הפך לבובה על חוט של קיצונים משיחיים. הוא הוסיף כי 'המשבר הזה מאיים לפרק אותנו כי יש פה ממשלה קיצונית שרוצה להגיד שהיא ניצחה, אפילו אם המחיר הוא שכולנו מפסידים. היא לא ניצחה, מפני שהמאבק לא נגמר. הוא רק התחיל.
שר המשפטים יריב לוין אמר אחרי ביטול עילת הסבירות כי 'זה צעד היסטורי וראשון. לוין קרא לאופוזיציה שוב להגיע להבנות: 'אנחנו יוצאים עכשיו לפגרה ארוכה, אני יוצא אליה בידיעה שהעברנו חוק חשוב, אבל בלי שמחה לאיד ועם רצון אמיתי לקרב בין כל חלקי העם. זו אחריות משותפת שמוטלת גם עלינו וגם על חברינו לאופוזיציה. בואו ננצל את הפגרה ונגיע להבנות. זה אולי לא האינטרס הפוליטי של כולם, אבל זה בוודאי האינטרס הלאומי שצריך להנחות אותנו.

Print Friendly, PDF & Email