איום איראני לשגר טילים מתימן אל שדות התעופה והנמלים של אבו דאבי ודובאי. משמרות המהפכה מחישים משלוחי טילי קרקע-קרקע להוטים

איראן העבירה בערוצי מודיעין דרך עומאן, אזהרה לערב הסעודית, כי אם לא יוסר המצור האווירי והימי שהיא הטילה השבוע על כל הנמלים ושדות התעופה התימניים, סוללות טילי הקרקע-קרקע האיראניים  הנמצאים כיום בידי ההוטים בתימן, יחלו לתקוף את כל הנמלים הימיים ושדות התעופה בדובאי ובאבו דאבי. איראן הזהירה, כי כשם שסעודיה שיתקה את התנועה הימית והאווירית לתימן, כך היא תשתק את התנועה והאווירית הימית לאיחוד נסיכויות הנפט הערביות ה-UAE.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי כדי לתת לאיום זה שיניים, מחישים בימים האחרונים משמרות המהפכה האיראניים משלוחי טילי קרקע-קרקע חדשים דרך הים לתימן.
לא הציים של ארצות הברית, סעודיה וה-UAE הפועלים מסביב לתימן במפרץ עדן ובים האדום ניסו עד עתה לעצור משלוחים אלה. עצירת המשלוחים כרוכה בעצירת אניות איראניות המלוות באזורים אלה על ידי ספינות מלחמה-ביניהן ספינות טילים וצוללות איראניות.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי האיראניים הצליחו באחרונה להאריך את טווח הטילים הבליסטיים שהם שולחים לתימן.
המדובר בטיל מדגם 'בורקאן' Burkan 2H שיש לו טווח של למעלה מ-1,000 ק"מ. מקורות צבאיים במפרץ מדווחים, כי עתה הוגדל הטווח של טילים אלה ל-1,500-עד 1,600 ק"מ.משיגור הטיל 'בורקאן' Burkan 2H בשבת 4.11, על נמל התעופה הבינלאומי של ריאד, לא ברור באם האיראנים החלו לספק להוטים גם טילים בעלי כושר דיוק של פגיעה במטרה, כפי שהם מספקים לחיזבאללה.
ביום א' 6.11, אמר שר החוץ הסעודי  עדאל אל ג'ובייר Adel Al Jubeir, כי קציני טילים של חיזבאללה הנמצאים כיום בתימן הם ששיגרו את הטיל לעבר נמל התעופה של ריאד.
הסעודים הטילו איפול על הפרטים היכן בדיוק הטיל פגע והתפוצץ, או באיזה נקודה הם הצליחו ליירט אותו.
בטווח החדש של הטילים האלה הזה נמצאים שלושת הנמלים העיקריים של ה-UAE: נמל חליפה Khalifa Port, נמל זיאד  Zayed Port, ונמל מיפרה  Mirfa Port.
כל הנמלים האלה מהווים את חוט השדרה של אזור הסחר החופשי של ה-UAE, עליהם מבוססת הכלכלה הפורחת של איחוד נסיכויות הנפט הערביות.
בכל הנמלים האלה נפרסו בימים האחרונים סוללות טילי נ"מ וחיל האוויר של ה-UAE שהוא אחד הגדולים ביותר במפרץ הועמד בכוננות.

 

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות עבור “איום איראני לשגר טילים מתימן אל שדות התעופה והנמלים של אבו דאבי ודובאי. משמרות המהפכה מחישים משלוחי טילי קרקע-קרקע להוטים

 • נוב 8, 2017 @ 8:54 at 8:54
  Permalink

  איני מצליח להבין מדוע מאפשרים לאיראן לפעול חופשי כנגד כל המדינות באיזור דרך הפרוקסים שלה בלי שאיראן חוטפת מכות בבית. קל מאוד לנהל מלחמות בלי לראות תמונות קשות בבית.

 • נוב 8, 2017 @ 14:09 at 14:09
  Permalink

  "לא הציים של …"
  כצפוי………..
  מכל "הסבטוכה הזאת"
  איפו ישראל?
  לפי דבקה "משפרים הטילים."
  מתי שזה יתחיל(ובקרוב מאד…)
  אולי עוד פרעה …חולם?

 • נוב 8, 2017 @ 15:15 at 15:15
  Permalink

  האירנים חושבים שהם חכמים.
  פשוט , צריך להחזיר להם באותו נשק.
  הם נלחמים בפרוקסי. פשוט יש לירות עליהם לא בפרוקסי, אלא ישירות.
  זה יעשה להם "טוב". לא תהיה להם ברירה אלה להחשף.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות