איך ארצות הברית מסרה את גבולות סוריה עם ישראל וירדן בידי הרוסים, ואיך הרוסים מוסרים אותם לידי הצבא הסורי, האיראני וחיזבאללה

כמה רעידות אדמה צבאיות-אסטרטגיות מתרחשת לאורך גבולות סוריה, עם ישראל, ירדן ועיראק. רעידת אדמה צבאית-אסטרטגית מתרחשת גם בתוך סוריה עצמה.
אולם בישראל לאיש לא אכפת וכולם מתעלמים מהמתרחש כאילו הדבר אינו נוגע להם ולעתידם.
ביום ד' 9.8, הגיעו שתי פלוגות צבא רוסיות, כולן מאוישות  על ידי חיילים מוסלמיים מאיגנושטיה Ingushettia  שבצפון הקווקז לאזור קונטרה, והקימו מפקדה  בכפר תל אל-שאם  Tal al-Shahm, הנמצא 13 ק"מ  מרמת הגולן הישראלית. 
בראש המפקדה הזו עומד קולונל אלכסיי קוזין Col.Alexei Kozin, שהוא מעכשיו האחראי הרוסי על המתרחש בגבולות סוריה עם ישראל.
כפי שהמקורות הצבאיים של תיקדבקה דיווחו כבר בעבר, הכוח הרוסי יקים 10 נקודות ביקורת לאורך גבול סוריה עם ישראל.   
לפי ההבנות החשאיות שהושגו בין וושינגטון, מוסקבה וירושלים, יחזור בימים הקרובים כוח האו"ם יונדו"ף UNDOF לבסיסו מול קונטרה באל-פוואר Fawar base. כלומר, כוח יונדו"ף יחצוץ בין כוחות צה"ל והכוחות הרוסיים. אין צורך להרבות במילים על יעילותו של חיץ זה.
לכל התפתחויות אלה קשורה הצהרתו של שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב מיום ו' 11.8, כי רוסיה תתחשב  באינטרסים של ישראל בירושלים, במסגרת המו"מ הישראלי-פלסטיני.  לכך גם קשורה  ההודעה המפתיעה ביום ו' מוושינגטון, אשר למרות עיסוקה מעל לראשה במשברים בצפון קוריאה ובוונצואלה, שני משברים בהם היא מאיימת להפעיל את כוחה הצבאי, מצא ממשל טראמפ זמן להודיע, כי הוא שולח למזרח התיכון, את חתנו ויועצו ג'ארד קושניר, ואת המתווך האמריקני בין ישראל לפלסטינים ג'ייסון גרינבלט.
ברור כי ההודעה האמריקנית וההודעה הרוסית, היו מתואמות וזה לא היה מקרה ששתיהן התפרסמו באותו זמן בוושינגטון ובמוסקבה.
כדי  להבין את משמעותן האמיתית של ההתרחשויות הללו  צריך להסיט את תשומת הלב מרמת הגולן ואזור קונטרה כ-70 ק"מ מזרחה לאזור סוויידה  Al-Sweida  הנמצא בדרום-מזרח סוריה וגובל בגבולות סוריה עם ירדן ועם עיראק. ( ראו מפנ מצורפת).
באמצע יולי (13 ביולי), התפרסו כוחות רוסיים בעיר הסורית דרעא Darra שעל גבול סוריה-ירדן. הכוחות האלה, כמו הכוחות הרוסיים שהגיעו השבוע לקונטרה, נועדו להקים בדרום-מזרח סוריה את אחד משלושת אזורי הביטחון de-escalation zones עליהם הסכימו נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין בפגישתם בהמבורג שבגרמניה ב-7 ביולי. הרעיון היה שבאזורי ביטחון אלה תיפסק הלחימה, וצבאות סוריה, איראן, המליציות השיעיות הפרו-איראניות וחיזבאללה ייסוגו ממנו צפונית-מערבית למרחק של לפחות 40 ק"מ מגבול סוריה ירדן.
ביום ד' 9.8 בלילה, כמה שעות לאחר שהכוחות הרוסיים הגיעו לקונטרה כדי להקים שם אזור ביטחון מקביל, פתחו הצבאות בסוריים, האיראניים וחיזבאללה, במתקפה גדולה, ועד שבת 12.8 בבוקר כבשו את כל אזור סוויידה  Al-Sweida, כשהם מאלצים את כוחות המורדים הסוריים באזור לסגת אל תוך ירדן, וכובשים 57 ק"מ  לאורך גבולה הדרומי של סוריה עם ירדן.
לא הרוסים שתפקידם היה לשמור על הפסקת האש באזור, ולא  האמריקנים המחזיקים כוחות מיוחדים באל-טאנף  Al-Tanf הנמצאת מזרחית לאל-סווידיה-בנקודות משולש הגבולות בין ירדן-סוריה-עיראק (ראו את המפה המצורפת ) התערבו במתרחש.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי התקפה הסורית-איראנית-חיזבאללה, באה  לאחר שכוחות המורדים הסוריים באזור, שהיו מצוידים בנשק שסופק להם  על ידי ארצות הברית, התפוררו ועברו ללא קרב לצד הסורי, כשהם מוסרים את כלי הנשק האמריקנים שלהם לידי החיילים הסוריים וחיזבאללה.
במילים אחרות, אזורי הביטחון עליהם הסכימו טראמפ ופוטין, הפכו ממכשיר להשגת הפסקת אש בסוריה,  למכשיר שנועד  לאפשר לצבא הסורי, ולבעלי בירתו האיראנים וחיזבאללה, להשתלט מחדש על דרום סוריה, ולהגיע עד לגבולות סוריה עם ירדן ועם ישראל.
הסיבה העיקרית להתפוררותם המהירה של כוחות המורדים הסוריים, היא מה שנקראת היום  בעולם הערבי 'רעידת האדמה של ג'ובייר'  Jubeir earthquake .
גם על רעידת אדמה זו איש איננו מדבר בישראל.
דבריו של שר החוץ  הסעודי עדאל אל-ג'ובייר  Adel al-Jubeir, כי בשאר אסד יישאר בשלטון בדמשק, דברים שסעודיה אף פעם לא הכחישה, אלא רק הגדירה אותם 'כלא מדויקים' not accurate , הראו למורדים הסוריים כי לא רק נשיא ארצות הברית דולנד טראמפ מסתלק מהזירה הסורית והגורם היחיד שהוא מוכן להילחם נגדו זה ISIS-כלומר שהסתיימה המלחמה האמריקנית נגד אסד-לא שגם סעודיה מסתלקת מהזירה זו.
עמדות אמריקניות וסעודיות אלה מתפשטות בימים האחרונים כמו אש בקרב המורדים הסוריים וגורמות להם להיכנע ולהניח את נשקם.
מי שבישראל, מוכן להקשיב להבטחות האמריקניות-רוסיות, כפי ששמענו ביום שישי מפיו של לברוב, כי רוסיה תתחשב באינטרסים הישראליים, הצהרה שבאה לחזק  את האמונה לפיה הצבא הרוסי  ישמור על גבולה הצפוני של ישראל מפני הסורים, האיראנים וחיזבאללה, ומי שמאמין להבטחות האמריקניות כי הם ערבים לכך שהרוסים יעמדו בהתחייבויות שלהם, צריך רק להתבונן  במה שמתרחש בשעות האחרונות לאורך גבול סוריה עם ירדן.
במוקדם או מאוחר, אותם התהליכים יתרחשו  לאורך גבול סוריה עם ישראל.
כוחות המורדים הסוריים בהם ישראל השקיעה במשך חמש שנים, כדי שיהוו אזור חיץ בינה לבין הסורים, האיראנים וחיזבאללה יתמוטטו, בלחץ המהלכים האמריקנים, הרוסיים והסעודים, וישראל תמצא את עצמה מול הסורים, האיראנים וחיזבאללה, בדיוק כפי שמוצאת את עצמה ירדן.

Print Friendly, PDF & Email

6 תגובות עבור “איך ארצות הברית מסרה את גבולות סוריה עם ישראל וירדן בידי הרוסים, ואיך הרוסים מוסרים אותם לידי הצבא הסורי, האיראני וחיזבאללה

 • אוג 12, 2017 @ 17:12 at 17:12
  Permalink

  יש לי חדשות בשביל כולם ובבקשה תפרסמו!!!!
  1) אני בטוח במיליון % הטורקים עד סוף השנה יחתמו על הסכם עם ממשלת לבנון ויתחילו לקדוח בשדה לוויתן ויתחילו בחיפושי גז ונפט במים כלכליים של ישראל וקפריסין!!!!
  2) שאף אחד לא יבטח לא באמריקה ולא ברוסיה, כולם ירגישו את היד החזקה של איראן + טורקיה וישראל יכולה להמשיך לשחק בנדמה לי!!!!
  3) בקשר לכתבה אך אמריקאים מסרו את גבולות ישראל וירדן לרוסים והרוסים לחיזבאללה יש רק תשובה אחד!!!! אמריקאים והרוסים הם נמר של נייר ואין להם כוח לכלום!!!!

 • אוג 13, 2017 @ 1:06 at 1:06
  Permalink

  וכל זה בניהול " מר בטחון" ביבשפן !!!

 • אוג 13, 2017 @ 15:27 at 15:27
  Permalink

  "במוקדם או מאוחר, אותם התהליכים יתרחשו לאורך גבול סוריה עם ישראל."…..
  ואז חוזרים לתרשים עם האנגלים של אז……
  וחגיגה עם אירן וחיזבללה.
  של היום.
  ופרעה חולם.
  רק לזכור מה שאמר המפקד על ה200000 אזרחים שצריכים להקליט…..

 • אוג 13, 2017 @ 17:06 at 17:06
  Permalink

  איך ממשלת ישראל רצתה להאמין שאפשר לסמוך על הרוסים ואיך עכשיו היא שוב פעם קולטת שאין לנו לסמוך על אף אחד. נכנראה שאין ברירה אחרת חוץ מלצאת למלחמה מקדימה.

 • אוג 14, 2017 @ 1:47 at 1:47
  Permalink

  מממ… ומה שמעניין אותנו זו המלחמה בביבי

 • ספט 21, 2017 @ 10:42 at 10:42
  Permalink

  .. ןמה שמעניין את התשקורת זה החמגשיות … !

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות