איך ומדוע החמאס הפך לבעל הברית של מצרים וצה"ל במלחמה ב-ISIS בסיני-דבר שהעצים את כוח הסחיטה הכספית שלו

כאשר פותחים לפני ארגון טרור, או ארגון פשע, מקור לאספקת כסף, אפשר וצריך להניח כי לא רק שהוא לא ירפה ממנו, אלא הוא ידרוש כל פעם להגדיל את התשלומים המגיעים אליו.
את העיקרון הפשוט הזה היו צריכים לדעת ולהכיר ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו, ולא פחות ממנו מי שהיה הרמטכ"ל הקודם של צה"ל רב אלוף (במיל.) גדי איזנקוט, שהיה אחד היוזמים  העיקריים של המדיניות לפיה מוטב לשלם לחמאס כסף, בייחוד כאשר מדובר בכסף קטארי, מאשר לצאת לפעולה צבאית בעזה.

עכשיו נוצר בעזה ומסביב לעזה מצב הזוי חדש מסובך עוד יותר, שהוא הסיבה האמיתית  לחידוש ההתקפות היומיומיות והליליות על חיילי צה"ל, וחידוש טרור בלוני הנפץ, המגיעים עתה ליישובי עוטף עזה בעזרת דאונים פרימיטיביים כשהם מצוידים במדי עצר- טיימרים.

המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי המודיעין הכללי המצרי בראשותו של הגנרל עבאס קמאל General Abbas Kamel, הגיע להסכם חשאי עם ראשי החמאס לפיו גופי המודיעין והזרוע הצבאית שלו-גדודי עיז א-דין אל קסאם, יהפכו לכוח שילחם לצד הצבא המצרי בחצי האי סיני, נגד ארגון ISIS-סיני.
המדובר בעיקר במלחמה המתנהלת בצפון סיני באזורים הגובלים ברצועת עזה.
תמורת הסכם זה הסכימה מצרים לשחרר בשבוע שעבר ארבעה מאנשי הזרוע הצבאית של החמאס שנתפסו לפני כמה שנים בצפון סיני כשהם עוזרים לאנשי ISIS. 

זו לא פעם ראשונה במזרח התיכון שממשלה וצבא סדירים מגייסים ארגון טרור אחד כדי שיילחם בארגון טרור שני. בסוריה יש לכך בשנים האחרונות דוגמאות רבות. אולם זו בהחלט פעם ראשונה שארגון טרור פלסטיני מגויס למלחמה ב-ISIS.

בשיחות ומגעים סגורים, כולל עם ארצות הברית, ישראל וסעודיה, מציגה מצרים הסכם זה עם החמאס כעוד אמצעי שנועד בסופו של דבר 'להלבין' אותו, ולהפכו מארגון טרור לארגון פוליטי, אתו אפשר יהיה להגיע להסדרים לגבי הקמתה של מדינה פלסטינית עצמאית ברצועת עזה.
מאחר וזו היא אחת המטרות של תכנית השלום של הנשיא טראמפ-קהיר רואה במהלך זה צעד נכון בכיוון הנכון.

אולם כאן נכנסים לתמונה ישראל וצה"ל.
גם ישראל וצה"ל נוטלים חלק במלחמה של הצבא המצרי בסיני נגד ISIS. מאחר וקהיר לא שאלה את ירושלים אם היא מסכימה לצרף את החמאס לכוחות הנלחמים ב-ISIS, הפכו המצרים את ישראל וצה"ל בעל כורחם לשותפים במשולש הכוחות  הנלחמים עכשיו ב-ISIS בצפון סיני-משולש המורכב ממצרים, ישראל והחמאס.

המקורות הצבאיים וללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי אם אפילו הצבא והמודיעין המצריים יהיו סופר-זהירים וממודרים, הרי בסופו של דבר חלק מהמידע המודיעיני שצה"ל מעביר למצרים על המתרחש בצפון סיני, יימצא את דרכו לידי החמאס, בדיוק כפי שחלק מהמידע שהחמאס יעביר למצרים יימצא בסופו של דבר בידי צה"ל.
איש לא שאל את ירושלים ואת צה"ל אם הם מסכימים ל'סידור עבודה' שכזה.

המקורות שלנו מוסרים, כי כל זה נחשף באחרונה, כאשר החמאס בא בתלונות חדשות לקהיר על ישראל כי היא איננה מקיימת את ההסכם ההבנות בינה לבין מצרים והחמאס מסוף 2018.
בדרגים המדיניים בירושלים והביטחוניים בתל-אביב, בהם לא ידעו דבר על ההסכם אליו הגיעו המצרים עם החמאס לגבי ISIS, בדקו את טענות החמאס וענו למצרים כי להם לא ידוע על מה מדובר.
כפי שישראל הבטיחה  בשעתו  אספקת החשמל לעזה גדלה משלוש-עד ארבע שעות ביום ל-12 שעות. מידי חודש עוברות את המעברים לעזה 11,000 משאיות אספקה, כ-366 משאיות ליום. הכסף הקטארי בסך 20 מיליון דולר לחודש ממשיך להגיע בצורה מסודרת.
 אז מה לא בסדר כאן?
אבל עד אשר המצרים ענו לישראל כי החמאס רוצה עוד כספים, כדי להבטיח את עצמו מפני צעדי עונשין נוספים מידו של ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן (הנמצא דרך אגב בימים אלה בבגדאד),-צעדים שתמיד קשורים בקיצוץ הכספים שהרשות הפלסטינית מעבירה לרצועת עזה, החמאס החליט לפעול.
זו הסיבה העיקרית מדוע התחדשו לפתע ההתקפות היומיות והליליות על חיילי צה"ל לאורך גדר המערכת בעוטף עזה, בהן אנשי החמאס מיידים בחיילים מטעני חבלה ורימוני יד, וזו הסיבה מדוע התחדש לפתע טרור בלוני הנפץ.
האיתות ברור! אם החמאס רוצה עוד כסף, ולא חשוב מדוע, ישראל היא זו שצריכה לשלם!
מאחר ועכשיו תקופת בחירות בישראל, הערכת החמאס היא, כי שר הביטחון נתניהו, המעוניין בשקט לפחות עד הבחירות ב-9 באפריל, ידאג שהכסף הזה יגיע לידיהם.Print Friendly, PDF & Email