אין ביכולתו של נתניהו לעצור את דהירת בנט ללשכת ראש הממשלה. אין לבנט דרך למנוע את קעקוע הברית בינו ובין לפיד, ובסופו של דבר להביא לבחירות חדשות

ההצהרות שהשמיעו, ביום א' 30.5 בערב, ראש הממשלה ומנהיג 'הליכוד' בנימין נתניהו, ומנהיג 'ימינה' נפתלי בנט הן רק תחילתו של הקרב הגדול, העומד להיות ממושך, בין השניים על נפש גוש הימין בישראל ועל השאלה מי ינהיג אותו?
התוצאה של הקרב הזה כנראה לא תוכרע השבוע, ואולי גם לא בשבועות הקרובים.
נפתלי בנט ביצע ביום א' צעד מכריע של מעבר ממחנה פוליטי אחד-הימין, אל מחנה פוליטי אחר-מרכז שמאל, כאשר התמיכה המובטחת לו היא תמיכתו של מחנה 'רק לא ביבי' המורכב בעיקר ממתנגדי הימין ואנשי השמאל.
התמיכה של בנט בגוש הימין לצעד כזה היא שולית.
התיקווה שלו, אותה פירט בנאומו ביום א'  מבוססת על כך, לפי דבריו, ש'זו לא תהייה ממשלה שתבצע התנתקות, ולא תמסור שטחים, וגם לא תחשוש לצאת למבצע צבאי, אם נדרש לכך. לכל צד יש כוח הצבעה שווה, ולכל צד יש זכות וטו. אפשר להירגע. אזרחי ישראל, אני קורא לאלה מכם שמאמינים במהלך, שמוכנים לתת לו צ'אנס – דברו'.
אלה מילים יפות מאוד שאין להן כיסוי.
בנט לא הסביר כיצד גוף שילטוני בו לכל מחנה יש  כוח הצבעה שווה ולכל צד יש זכות ווטו יפעל?
מבלי ששם לב  שירטט בנט לא ממשלה שתוציא את המדינה ממה שהוא מגדיר 'סחרור', אלא ממשלת שיתוק לאומי. כיצד ממשלה כזו, כפי שבנט ולפיד מקימים, 'תצא למבצע צבאי, אם נדרש לכך'?
בכהונתו הקצרה  בת פחות משנה בין 2019 ל-2020, של בנט כשר ביטחון בממשלת נתניהו-שהייתה ממשלת ימין  הוא לא הצליח להביא אותה לצאת למבצעים צבאיים, אז דווקא עכשיו בתמיכת מר"צ ורע"ם, הוא יצליח לעשות זאת?
ראש הממשלה בנימין נתניהו, שדיבר אחרי בנט אמר את הדברים הבאים: 'מיד אחרי הבחירות בנט נסוג מכל התחייבויותיו, הוא דוהר לממשלת שמאל כדי להיות ראש ממשלה בכל מחיר. בזמן הלחימה בעזה בנט עשה עוד פליק פלאק, הוא הצהיר שממשלת שמאל ירדה מעל הפרק. אחרי שעבר המבצע, הוא עשה פליק פלאק שלישי והוא שוב דוהר לממשלת שמאל. הוא מסביר שזה כדי למנוע בחירות חמישיות, אבל מה השתנה? בזמן הלחימה, כשבנט הוריד את ממשלת השמאל, לא הייתה סכנת בחירות?
החולשה של דברי נתניהו נעוצה בכך שהם שאינם חושפים לדעת הקהל הישראלית שום אלמנט חדש ומשכנע.
זכותו של בנט, כמו כל פוליטיקאי אחר, לבצע אין סוף תרגילים ומהלכים סותרים, בדרכו להגיע לכיסא ראש הממשלה, כאשר הוא מסתמך על תמיכתו של 'ידידו', כפי שהוא מגדיר אותו, יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד.  
לכן ההחלטה הסופית מי ינצח בקרב הזה המתחולל לנגד עינינו תיקבע לא על ידי בנט, לפיד או נתניהו. ההחלטה הסופית תקבע על ידי המצביע הישראלי, שגם אם ממשלת בנט-לפיד תקום,  תיאלץ תוך זמן קצר לקרוא לבחירות חדשות.    


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות