אין הפסקת אש בסוריה. אין אזורי ביטחון. יש העמדה של כוחות חיזבאללה בסוריה תחת פיקוד איראני

אין הפסקת אש במלחמה בסוריה. אין אזורי ביטחון בסוריה, כפי שממהרים לדווח כמה כלי תקשורת במערב ובישראל.
צריך לקרוא בזהירות ובתשומת לב לפרטים הקטנים את ההודעה של ראש אגף המבצעים במטה הכללי הרוסי גנרל סרגי רודסקוי Gen. Sergei Rudskoy, מיום ו' 5.5 בלילה, שם הוא מפרט בפעם הראשונה מה יהיו 4 הצעדים הבאים של מוסקבה בסוריה:
1. קודם כל תקבעה נקודות התצפית והפיקוח observation points על הפסקת האש. כלומר, עדיין לא נקבעו נקודות כאלה.
2. גבולות אזורי הביטחון, או הפסקת האש, יקבעו לפי פריסת נקודות התצפית. כלומר, אין אזורי ביטחון.
3. עד 4 ביוני, כלומר בעוד חודש ימים, תוקם קבוצת עבודה שתהייה מורכבת מקצינים רוסיים, טורקיים ואיראניים, שהיא תנהל את נקודות התצפית ואת המתרחש באזורי הביטחון.
4. כאשר קבוצת הפיקוח של שלוש הצבאות תשלים להכין מפות של אזורי הביטחון, אפשר לדעת באם המהלך הזה הצליח או נכשל.
מכונת הדיסאינפורמציה הרוסית עבדה בסוף השבוע שעות נוספות רבות, כאשר פרסמה כי ארצות הברית וסעודיה תומכות במהלך הזה.
זו כמובן הטעייה מכוונת אותה ממשל הנשיא דולנד טרמאפ לא הכחיש ולא אישר, למרות שבוושינגטון ידוע כי השיחה הטלפונית בין טראמפ ופוטין ביום ג' 2.5  שרובה הוקדש לסוריה, ורק חלקה הקטן לצפון קוריאה-נכשלה.
שני המנהיגים לא הגיעו לשום הסכם בשום נקודה על סוריה, מלבד הסכמה שהכוחות האמריקנים לא יפריעו לכוחות הרוסיים בעבודתם ולהיפך.
במילים אחרות, שום דבר לא השתנה במלחמה בסוריה.
זו הסיבה מדוע  ביום ו' מיד לאחר שיחה טלפונית עם שר החוץ הרוסי סרגי לברוב  Sergei Lavrov, פרסם שר החוץ האמריקני רקס טילרסון Rex Tillerson את ההודעה הבאה:
'מזכיר המדינה מצפה לפגישות נוספות עם שר החוץ (הרוסי) כדי לדון במשימות שיש לארצות הברית ולרוסיה בהורדת עוצמת הסכסוך ובתמיכה בשיחות ז'נווה שתאפשרנה התקדמות לקראת פתרון פוליטי'. The secretary looks forward to further meetings with the foreign minister to discuss the respective roles of the United States and Russia in de-escalating the conflict and supporting the talks in Geneva to move the political solution forward.
בהודעה האמריקנית אין אף מילה אחת על אזורי הביטחון שמוסקבה טוענת שהיא מקימה עם טורקיה ואיראן בסוריה, אין גם אף מילה אחת על הוועידה הרוסית לשלום בסוריה שהתכנסה השבוע באסטנה Astana בפעם הרביעית, כאשר נציגי המורדים הסורים מחרימים את דיוניה.

כל רמת הגולן-גבול ישראל-סוריה-אזור קוניטרה נכללים במפת אזורי הביטחון הרוסיים, בו מטוסים לא יורשו לטוס)

בשביל ממשל טראמפ המאמצים הרוסיים להשיג שלום באסטנה אינם משנים דבר.  מה שקובע עבור וושינגטון הם הדיונים בז'נווה.
צריך לשים לב לכך שעדיין לא שמענו מילה לא מטהרן ולא מטורקיה, שתי יריבות מרות שצבאותיהן עומדים זה מול מול זה בחזיתות המלחמה בעיראק ובסוריה, אם הן באמת מתכוונות להשתתף זה לצד זה בצוותי הפיקוח הרוסיים שעדיין לא הוקמו.
בעיראק הכוחות הטורקיים והאיראניים-ליתר דיוק המליציות השיעיות הפרו-איראניות הנמצאות תחת פיקוד קצינים של משמרות המהפכה האיראניים- עומדים אחד מול השני בחזיתות תל-עפר Tel-Afar והר סינג'ר Sinjar, ואילו בסוריה הצבאות הללו עומדים אחד מול השני  במחוז חאלב Aleppo. ליד העיר אל-באב Al-Bab.
לתוך כל הקלחת הרותחת הזו יש להוסיף את ההתפתחות האחרונה בצעדים הצבאיים האיראניים בסוריה.
מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה הסכים להעביר את כוחות חיזבאללה בסוריה, המונים כ-8,000 לוחמים להיות תחת פיקוד איראני.
הצעד הזה של נסראללה ננקט לאחר לחץ איראני כבד מאוד עליו ועל נשיא סוריה בשאר אסד. מפקד חזיתות איראן בסוריה ובעיראק הגנרל קסאם סוליימני שכנע את מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי, כי אם איראן רוצה לשמור על מעמדה הצבאי ועמדותיה בסוריה, על הקשר היבשתי בין איראן לחיזבאללה בלבנון דרך עיראק וסוריה, ולהיערך טקטית לקראת העימותים הצבאיים העתידיים עם ישראל, חייבם לבצע רה-ארגון בכוחות הצבאיים העומדים לרשות טהרן בסוריה.
לשם כך, טען סוליימני יש להעמיד את כל הכוחות האלה תחת פיקוד איראני אחד. המדובר בכל המליציות השיעיות השונות הפועלות בסוריה, כולל חיזבאללה.
גם אסד וגם נסראללה הסכימו, כי כוחות חיזבאללה בסוריה יעמדו מעתה תחת הפיקוד הישיר של המשלחת הצבאית האיראנית הנמצאת ליד המטכ"ל הסורי בדמשק.
במילים אחרות, מעכשיו אין מניעה כי קצינים של חיזבאללה ישתתפו במסווה של קצינים איראנים בצוותי הפיקוח על הפסקת האש שאיננה קיימת שהרוסים מקימים.

Print Friendly, PDF & Email

9 תגובות עבור “אין הפסקת אש בסוריה. אין אזורי ביטחון. יש העמדה של כוחות חיזבאללה בסוריה תחת פיקוד איראני

 • מאי 6, 2017 @ 12:57 at 12:57
  Permalink

  מה זה משנה?
  סוריה היא מטחנת בשר אינסופית. כל מי שנכנס לשם יישאב תוך אובדן חיים עצום. יש לאחל עוד ועוד הצלחה לאירנים בהתבוססות שלהם בבוץ. במילא, בכל הסדר רציני עתידי, הם לא יהיו שם.
  טוב שההנהגה בישראל הצליחה להמנע מהפיתוי להכנס.

 • מאי 6, 2017 @ 14:09 at 14:09
  Permalink

  נו כפי שכתבתי במאמר קודם שזה נראה כבלופ או לא אמין
  רוסים בעלי מקצוע דגולים בסוג של זה של שקרים. כי תושב לשעבר של ברא"מ או שנכון רוסיה רק תחת ברנד אחר אני מכיר אותם טוב
  יתרה מזה. אילו מעידה על על העברת פיקוד לידים אירנים נכונה יש לזה משמאות גדולה מעוד
  פרוש הדבר. אין עכשיו אסד וזה ישפיע מעוד על עלווים
  רוסים מאבדים נקודות אחיזה אחרונים. הם כבר לא שחקנים הראשיים אלא משניים ביותר
  כפי שאני מכיר אותם הם יתחילו לעשות משחק משלהם בסוריה שאיתכן יכלל הפסד מחנה שאיים בכללה מרד בכרב עלווים עם מגירת אסד שאיתכן יווצרות מדינת עללוים על ספת ים תחת הגנת רוסים עם הצבה שלהם
  בהצחה חברה. תהרגו אחד את שני בכמויות.

  • מאי 6, 2017 @ 23:04 at 23:04
   Permalink

   לא הבנתי אף משפט שלך .
   חבל
   לא ?

 • מאי 6, 2017 @ 16:03 at 16:03
  Permalink

  1) לא יכול להיות ולא יחזיק מעמד שום הפסקת אש בלי חלוקתה של סוריה ל 3 מדינות!!!!
  2) אמריקאים והרוסים ביחד צריכים לתפוס יוזמה ובלי לשאול את אף אחד להקים מדינה לעלווים-לסונים ולכורדים וגמרנו!!!!
  3) הבעיה הכי גדולה להמשך שפיכות דמים הם סעודיה- קטאר- טורקיה שתומכים בטרור ונותנים להם את כל הסיוע הדרוש וגם גוררים את ישראל לבוץ הסורי למיץ של הזבל!!!! ואף אחד לא חושב מה שקורה בסוריה ועיראק יכול להתרחש גם בישראל ואף אחד לא נותן את דעתו, עד היום כמה אלפי ערבים ישראלים עברו במחנות אימונים בטורקיה או על אדמת סוריה אימוני גרילה ומחכים רק לפקודה!!!!
  4) איראן וחיזבאללה חייבים לעזור לאסד בסוריה, כי אם אסד יפסיד גם חיזבאללה תושמד בלבנון, וגם באיראן יכול להתחיל מלחמת אזרחים וזה לא טוב גם בשביל רוסיה שיש לה מיליונים רבים של מוסלמים וזה בעיה גדולה מאוד!!!!
  5) לדעתי בלבד,
  בגלל אינטרסים עליונים של להיות או לא להיות בשביל כולם, זה הזדמנות נדירה להסכמים טובים ולהתקרבות בטחוני בין איראן לישראל!!! אם קורה דבר כזה זה יהיה לטובת כל האנושות!!!!!

  • מאי 7, 2017 @ 7:06 at 7:06
   Permalink

   התקרבות בטחונית בין אירן לישראל …?!
   אתה על קנאביס רפואי ?

 • מאי 6, 2017 @ 17:57 at 17:57
  Permalink

  אין הפסקת אש? אין אזורי הפסקת לחימה? אין הסכמה אמריקאית להחלטות אסטנה? אין כלום כי לא היה כלום? נו, טוב. אז עכשיו אפשר לתכנן מעורבות ישראלית בסוריה ולעזור לארה"ב ולסעודיה, להפיל את אסד ולהפוך את המרחב הערבי כולו, למוסלמי קיצוני, סוני.
  אם ההתנגשות בין ישראל לאירן, תצטמצם לשטח סוריה, לא נורא. אבל אם היא תתרחב לשימוש בנשק השמדה המונית, וישראל, בצר לה, תפעיל את ברירת שמשון, תעמוד למבחן היכולת הרוסית להגן בעזרת חסימה אלקטרונית, על המרחב האווירי של אירן.

  אם יוכח שיש בידי פיקוד הרוסי, יכולת כזו, תוכל סוף סוף, ארה"ב , להידבר עם רוסיה, שתיהן מעמדת כוח משלה, השונות כל כך זו מזו.
  אבל אם רוסיה לא תצליח להגן על אירן, זה יהיה סוף עידן פוטין, כל הסיכויים שארה"ב תישאר שליטה על העולם כולו.

  • מאי 6, 2017 @ 23:06 at 23:06
   Permalink

   wow . . . חשבתי שיש גבול לאינפנטיליות
   מסתבר שלא …

 • מאי 6, 2017 @ 23:01 at 23:01
  Permalink

  הנשק הטוב ביותר שנמצא בידי הרוסים היא המערכת s4000 אם המערכת הזאת תעמוד למבחן מול חילות האויר של ישראל או ארהב והיא תעבוד כמצופה אז הרוסים יכולים לסחוט את המערב ולא תהיה ברירה אלה ללכת לקראת הרוסים בכול עניין אבל אם יתברר שישראל תצליח לשתק את המערכת האסטרטגית הזאת אז הרוסים אבודים ופוטין יכול להחזיר את המפתחות מאחר ויש כאן סיכון אמיתי עבור הרוסים פוטין לא ימהר לעשות שימוש במערכת

 • מאי 8, 2017 @ 4:39 at 4:39
  Permalink

  הרוסים רוצים לבחון את מערכות ההגנה שלהם מול הנשק האמריקאי
  כך עשו הרוסים ב-67 ואת התשובה הציגו ב-73 (טילים נגד טנקים וטילים נגד מטוסים)

Comments are closed.