אין לממשלת בנט-לפיד-גנץ תוכנית פעולה נגד הסכם הגרעין שארה"ב עומדת לתחום עם איראן המסכן את ביטחונה של ישראל

לאחר חודשים רבים בהם לא שמענו דבר מצד הדרג הבכיר המדיני בנושא הגרעין האיראני, מלבד כמה קלישאות כי ישראל לא תאפשר לאיראן להפוך למדינה סף גרעינית, לאחר שכבר איראן הפכה להיות כזו, נשא בשבת 20.2, ראש הממשלה נפתלי בנט, בפני חברי וועידת הנשיאים של יהודי ארצות הברית נאום ארוך באנגלית בנושא הגרעיני האיראני.
אזרחי ישראל לא זכו לשמוע נאום מפורט כזה בשפה העברית על הנשוא שאולי מטריד אותם יותר מכל.
בנאום אמר בנט כמה דברים חמורים:
'המשטר האיראני מתעקש לסגור את התיקים הפתוחים של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית. מדובר ב'חקירות חמות' הנוגעות לממדים צבאיים אפשריים. או באנגלית פשוטה: איראן החביאה, ועדיין מחביאה, חומרים הקשורים לנשק גרעיני', סיפר בנט לשומעיו.  
'היא נתפסה על חם, ועכשיו דורשת מהפקחים שתפסו אותה שיעמידו פנים שהם שכחו את מה שהם ראו'. עוד דרישה איראנית, היא להסיר את משמרות המהפכה מרשימת ארגוני הטרור.
'אתם מבינים? כעת הם מבקשים לתת פטור מסנקציות לארגון הטרור הגדול בעולם', אמר בנט.
בימים האחרונים שב והדגיש בנט' כי ההסכם המחודש יותיר על כנו את לוח הזמנים של ההסכם המקורי, וכך מ-10 השנים עליהן דיבר ההסכם ב-2015, נותרו כעת רק שנתיים וחצי, שכן ההגבלות על תוכנית הגרעין האיראנית אמורות לפקוע ברובן ב-2025.
האיראנים, לדבריו, אפילו לא יידרשו להשמיד את הצנטריפוגות שפיתחו בינתיים. 'ההסכם מותיר לאיראן מסלול מהיר להעשרה ברמה צבאית'. 'הם אפילו לא יצטרכו להשמיד את כל הצנטריפוגות שפיתחו במהלך השנים האחרונות.'
'תארו לעצמכם אצטדיוני כדורגל של צנטריפוגות מתקדמות מסתובבות – זה מותר בהסכם הזה. בינתיים, כמקדמה, איראן תקבל מיליארדי דולרים בנכסים מוקפאים, וגישה לשוק האנרגיה המשגשג. חלק גדול מהכסף הזה ישמש נגד ישראל'.
בסוף דבריו הדגיש בנט, כי ישראל תשמור על חופש הפעולה שלה. 'ישראל לא תקבל את איראן כמדינת סף גרעינית. יש לנו קו אדום ברור שלא ננהל עליו משא ומתן – ישראל תמיד תשמור על חופש הפעולה שלה כדי להגן על עצמה', אמר.
מי שמכיר את הקהל ממנו מורכבת וועידת הנשיאים של יהודי ארצות הברית, יישאל מיד את עצמו, מה בדיוק בנט דורש מקהל/גוף זה לעשות עם החומר המאיים הזה על קיומה וביטחונה של מדינת ישראל?
האם הם צריכים לשוב לארצות הברית ולפנות אל חברי הקונגרס והסנט שמייצגים אותם שייעצרו את ההסכם המסוכן הזה?
האם בנט הציג לפני שומעיו תוכנית פעולה מדינית מלווה בצעדים צבאיים שישראל עומדת לנקוט נגד סכנה זו?
לא!

לאורך כל דבריו של בנט לא נשמעה מילה אחת מה ישראל מתכוננות לעשות כאשר ההסכם הזה ייחתם בעוד כמה ימים בווינה!
במילים אחרות, הצנטריפוגות האיראניות ימשיכו להסתובב, התוכנית הצבאית הגרעינית האיראנית החשאית תמשיך לפעול, ומשמרות המהפכה האיראניים יקבלו מיליארדי דולרים שימשיכו לבסס את הנוכחות האיראנית בתימן, סוריה, עיראק ולבנון.
במהלך המו"מ בווינה שמענו לא פעם, כולל משר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן, כי נותרו רק כמה שבועות עד שאיראן תחצה את הקו הגרעיני ממנו כבר לא תהייה חזרה ולא יהיה טעם במו"מ.
'מספר השבועות' האלה כבר חלפו, התוצאה היחידה היא השגת הסכם גרעיני בין ארצות ואיראן שמהווה סכנה גלויה לישראל.
מה או אייך ממשלת בנט-לפיד-גנץ פעלה נגד הסכם זה. היא לא עשתה דבר!

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות