איראן בונה מזל"ט תקיפה בעל טווח של למעלה מ-3,000 ק"מ. מפקד חיל האוויר האיראני: 'אנו מפתחים אותו במחשבה ספציפית לגבי מטרה אחת'. המטרה-ישראל

מפקד חיל האוויר האיראני  בריגדיר-גנרל עזיז נאסירזאדה Brig Gen Aziz Nasirzadeh אמר, בשבת 21.8, כי איראן בונה עכשיו שני סוגים של מזל"טי תקיפה מתאבדים משני סוגים.
לדבריו פיתוח המזל"ט ארוך הטווח 'קאמאן Kaman-22, נמצא בשלבים אחרונים final stages, ובקרוב הוא יתחיל בטיסות מבצעיות.
לגבי מזל"ט התקיפה המתאבד קאמאן Kaman-19, 'הוא נבנה עתה כאשר למפתחיו יש  מטרה ספציפית.' is currently being built with a specific mission in mind.
הקאמאן 19 יהיה מסוגל לשהות באוויר במשך 24 שעות, 'והוא יהיה מצויד ביכולת קרבית ואופטית', equipped with combat and optical cargo .
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי היכולת הקרבית של המזל"ט היא יכולתו לשאת 6 פצצות- 4 מהן פצצות מדויקות guided bombs, ושתי פצצות רגילות.
על מהירות הפיתוח של מזל"טי תקיפה מתאבדים איראניים תעיד העובדה שרק בתחילת השנה הציג חיל האוויר האיראני את 'הקאמאן Kaman-12, שיש לו טווח של 3,000 ק"מ, והוא מסוגל לשאת 300 קילו חומרי נפץ.
כל המזל"טים האיראנים מקבוצת 'הקאמאן', הם למעשה העתקים של המל"ט האמריקני  'פרדאטור' MQ-1 Predator, ובכולם הוטמעה טכנולוגיה מתקדמת שנלקחה  מהמל"ט האמריקני RP-17, שהאיראנים הצליחו ליירט, ולהנחיתו שלם בבסיס אווירי איראני ב-2011.  

Print Friendly, PDF & Email