איראן החלה לפרסם את שמות ההרוגים בתקיפות הישראליות בעיראק. להרוגים נערכים טכסים מיוחדים בטהרן לפני הטסתם לקבורה

איראן החלה לפרסם, ביום ד' 31.7, את שמות ההרוגים האיראנים בהתקפות המוגדרות על ידם כ'תקיפות אמריקניות-ישראליות' Israel and the United States attacks-בעיראק.
זהו פרסום לא שגרתי מאחר זו הפעם הראשונה שאיראן מפרסמת שמות של הרוגים בהתקפות ישראליות, בסוריה ובעיראק.  זו גם פעם ראשונה שאיראן קושרת את ארצות הברית ישירות לתקיפות הישראליות בעיראק.

השם הראשון שפורסם ביום ד', הוא של אבו אלפאזל סאראבייאן Abu Alfazl Sarabian, המוגדר 'מפקד בכיר בגדודי אל קודס' של משמרות המהפכה האיראנים.
לפי ההודעה האיראנית נהרג סאראבייאן בתקיפה שנערכה ביום שישי 19.7, על מטה חטיבה מס' 52 של המיליציה העיראקית הפרו-איראנית 52nd Brigade of Hashd Shaabi במחוז צאלח א-דין  province of Salahudin, ליד העיר אמרלי Amerli צפונית-מזרחית לבגדאד.  חטיבה מס' 52 משתייכת ל'בריגדת באדר' Badar Breigades.

לפי מקורות מודיעין מערביים את ההתקפה הזו ביצעו  שלושה מל"טים ישראליים מתפוצצים מדגם 'הארופ'  Harops אשר נשאו אותם שלושה מטוסי קרב-הפצצה מדגם F-16. מטוסי הקרב הישראלים חצו בטיסה ישירה את המרחב האווירי של ירדן נכנסו למערב עיראק ומעל העיר העיראקית אר-רובטה Ar-Rutbah הם שחררו את המל"טים שהתפוצצו בתוך הבסיס האיראני.

מקורות עיראקים טענו ביום ד', כי הקצין האיראני אבו אלפאזל סאראבייאן נהרג בהתפוצצות שארעה במאגר דלק מוצק עבור טילים, Sarabian was killed as a result of an explosion in a storage area for solid fuel for missiles. ההודעה העיראקית איננה מוסרת פרטים מה עשה קצין איראני בכיר במאגר של דלק מוצק לטילים בצפון-מזרח עיראק, ולאיזה טילים הדלק המוצק הזה נועד.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי ההודעה העיראקית הזו מהווה אישור לכך כי במטה חטיבה מס' 52 של 'כוח באדר', הוצבו טילים בליסטיים איראניים המונעים בדלק מוצק של משמרות המהפכה האיראניים.

עוד מציינים המקורות שלנו, כי להרוגי התקיפות הישראליות בעיראק ניתן כבוד מיוחד, כאשר גופותיהם הובאו לטהרן. בבירה האיראנית נערך טכס פרידה מיוחד מהם. עם סיום הטכס הוטסו גופותיהם במטוסים צבאיים איראניים לקבורה בערי מגוריהם.
ההרוגים האיראנים בהתקפות הישראליות בסוריה במשך כל שנות המלחמה לא הובאו אף פעם לטהרן. הם הוטסו ישירות למקומות בהם מתגוררות משפחותיהם.
גופתו של  אבו אלפאזל סאראבייאן הוטסה לעיר הולדתו קראמאנשה Kermanshah.  
 


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות