איראן החליטה להגיב על התקפת הסייבר. מתגברת המתיחות הצבאית בין ארצות הברית, ישראל, ואיראן

המקורות הצבאיים ובוושינגטון של תיקדבקה: על רקע המשך ההתקפה המקוונתcyber war על המתקנים הגרעיניים, הצבאיים, ומתקני תשתית אסטרטגיים איראניים, התקרבות ביקורו של נשיא איראן אחמדינז'אד בלבנון, ב-13 ו-14 באוקטובר , וכוונתו לסייר לאורך הגבול עם ישראל, ובמקביל הלחץ האישי-הצבאי שארצות הברית מפעילה בימים האחרונים על הצמרת הצבאית והמודיעינית האיראנית, מתגברת המתיחות הצבאית בין ארצות הברית, ישראל, ואיראן.
המקורות האיראנים של תיקדבקה מוסרים כי הולכים ומתרבים הסימנים כי איראן תגיב על התקפת סייבר זו.
ביום שישי 1.10,פרסם השבועון דבקה-נט-ווקילי DNW ידיעה בלעדית, לפיה נשיא איראן אחמדינז'אד אמר לנשיא סוריה בשאר אסד כבר ביום שבת 18.10, בעת שנפגשו בדמשק, 3 ימים לפני שהידיעות הראשונות על התקפת ה-Stuxnet החלו להתפרסם לראשונה במערב (ביום ג' 21.9), כי איראן תגיב בדרך צבאית על התק3פתך הסייברcyber attack עליה, וסוריה, חיזבאללה בלבנון, והחמס בעזה צריכים להתכונן לכך, מאחר יתכן שישראל תשתמש בהזדמנות זו כדי לתקוף אותם.
ביום שבת 2.10 בא נשיא סוריה בשאר אסד לטהרן להיפגש עם נשיא איראן אחמדינז'אד. השניים נפגשו רק לפני פחות משבועיים בדמשק ב-18 לספטמבר, ומקרות סוריים טרחו להדליף ערב הביקור הנוסף בטהרן תוכן של שיחות בין נשיא סוריה בשאר אסד , ונשיא איראן אחמדינז'אד בעת פגישתם בדמשק, לפיהם אסד ייעץ לנשיא איראן שלא לקיים את ביקורו הקרוב בלבנון שנועד להתקיים ב-13 ו-14 לאוקטובר, כלומר בעוד שבועיים. המקורות הסורים לא אמרו, למה אסד נתן עצה כזו לאחמדינז'אד.
אולם ביום שישי 1.10, מסרו מקורות סוריים ולבנוניים, כי צה"ל העלה את רמת הכוננות של יחידותיו לאורך גבולות סוריה ולבנון. צה"ל לא הכחיש ידיעה זו לגמרי. דובר צבאי ישראלי הדגיש כי כוחות צה"ל מצויים ממלא ברמת כוננות גבוה ועוקבים אחר המתרחש. הדובר הצבאי הישראלי לא פירט מדוע הכוחות הישראליים מצויים בכוננות כזו.
במילים אחרות, דמשק המבחינה בעליית המתיחות הצבאית באזור, ועושה מאמץ להרחיק את עצמה מכל סכנה או מוקד התלקחות צבאית קרובה בין איראן, ארצות הברית, לישראל.
הלחץ האמריקני המחודש על האיראנים הגיע לשיאו ביום ד' 29.9 כאשר הנשיא אובמה חתם על צו המטיל סנקציות אישיות נגד קבוצת האישים הבכירה ביותר בצמרת הצבאית והמודיעינית האיראנית. המדובר במפקד משמרות המהפכה הגנרל עלי ג'פערי. Gen. Mohammad Ali Jafari. בשר המודיעין האיראני היידר מוסלחי Heydar Moslehi. שר הפנים והמודיעין האיראני, הממונה על כל גופי הביטחון והמודיעין האיראניים, מוסטפה נאג'ר Mostafa Mohammad Najjar, וסגן מפקד משמרות המהפכה וראש שירותי המודיעין של משמרות המהפכה גנרל חוסיין טאב Gen Hossein Taeb. בצו החתום של נשיא ארצות הברית מואשמים ראשי המערכת הצבאית והמודיעינית האיראנית, ברצח, עינויים, ואונס של אזרחים איראניים. אם כי מדובר בפשעים שבוצעו בשנה שעברה בעת הפגנות האופוזיציה הליברלית בטהרן ובערים המרכזיות האיראניות, הרי המשמעות של הטחת האשמות חמורות כאלה באישיים הצבאיים המרכזיים האיראנים דווקא עתה, לא נעלמה מעיניהם של מנהיגי איראן, ושאר מדינות המזרח התיכון.
המקורות שלנו מציינים, כי המדובר באישומים ללא תקדים של ארצות הברית נגד מנהיגים צבאיים אחרים בעולם.
המקורות של תיקדבקה בוושינגטון מציינים, כי המטרה של הנשיא אובמה היא ליצור פילוג עמוק בין המערכת הפוליטית והצבאית האיראנית, ולהגביר את הבלבול והמבוכה השוררים ממלא בצמרות אלה כתוצאה מההתקפה המקוונת הנרחבת cyber war המתנהלת בתוך איראן. המקורות האיראניים של תיקדבקה מציינים, כי ספק באם ההנהגה האיראנית תוכל שלא להגיב על התקפה ישירה אמריקנית זו על בסיסי הכוח העיקריים שלה.
העיתון ניו יורק טיימס דיווח ביום ה' 30.9, ואחריו שורה של כלי תקשורת אמריקנים אמרו כי כמה מומחי מחשבים במערב סבורים כי מצויה בידיהם הוכחה כי הווירוס Stuxnet שתקף את איראן, כולל את מתקניה הגרעיניים, מקורו בישראל. לדברי העיתון המומחים אומרים כי אחד הקבצים בקוד הוירוס מכונה בשם 'מירטוס', שהוא צמח ההדס, וכי המדובר בשמה הנוסף של המלכה אסתר,שנקראה גם 'הדסה'. אולם המקורות של תיקדבקה מעירים, כי אין צורך ללכת עד לאסתר המלכה, ואפשר פשוט לומר כי צמח ההדס, הוא אחד מ-4 המינים בהם יהודים ברחבי העולם ובישראל משתמשים בטכסי חג הסוכות שנחגג השבוע בישראל וברחבי העולם היהודי

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות