איראן הסיגה את כוחותיה ממפקדת הדרום שלה בסוריה באל קיסווא מול רמת הגולן. ממשיכה לבנות ולפתח את קומפלקס המחנות באבו קמאל

מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים של תיקדבקה: קצינים וחיילים של משמרות המהפכה ו'גדודי אל קודס' האיראניים סיימו בימים האחרונים לפנות את המפקדה הדרומית הראשית האיראנית באל קיסווא El Kiswah הנמצאת כ-15 ק"מ דרומית לדמשק מול רמת הגולן.
אל קיסווא הייתה המפקדה האיראנית הקרובה ביותר לגבול ישראל, והאיראנים השקיעו מאמצים וכספים רבים לבנות אותה ולהרחיבה לפני כשנתיים ב-2017.  
באתר המפקדה הוקמו אז בנין למפקדה הראשית, מגורי חיילים ושירותים שיכלו להכיל עד ל-500 איש. כן הוקמו במקום סככות לכלי רכב ומאגרי תחמושת.
חלק מהמבנים האלה נשארו ריקים ואיש לא אכלס אותם, כנראה מחשש של תקיפות אוויריות ישראליות.
בחצי השנה האחרונה הייתה מוצבת במפקדה יחידה של 'גדודי אל קודס' האיראניים שהייתה מצוידת בטילי קרקע-קרקע לטווח בינוני. היחידה הזו שימשה לא פעם מטרה להתקפות של חיל האוויר הישראלי, לאחר ששיגרה טילים לעבר מוצבי צה"ל בחרמון.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי הסגת הכוחות האיראניים מאל-קיסווא, מתבצעת בעיקר כתוצאה מהחלטה איראנית לקצץ בכוח האדם הצבאי האיראני המוצב בסוריה מסיבות תקציביות הנובעות כתוצאה מהסנקציות האמריקניות על איראן.
מצבת הכוח האיראנים הגיעה בשבועות האחרונים לשפל שלא היה לו תקדים, כאשר איראן מוציאה מסוריה כ-50 אחוז של הכוחות שלה ששהו בסוריה. מעריכים, כי כיום ישנם בסוריה לא יותר מ-2,300 עד 2,500 אנשי צבא איראניים.
אולם המקורות הצבאיים שלנו מציינים, כי ההחלטה האיראנית להסיג את כוחותיה מקרבת גבול סוריה-ישראל נובעת גם מהחלטה אסטרטגית איראנית לרכז עתה כוחותיהם ומאמציהם בסוריה יותר במזרח ודרום סוריה, ליד גבול סוריה-עיראק.   
המקורות שלנו מוסרים, כי בטהרן התקבלה בימים האחרונים החלטה להמשיך ולבנות את קומפלקס המחנות באזור אבו קמאל במזרח סוריה ליד גבול סוריה -עיראק, למרות ההתקפות האוויריות הכבדות עליו בימים האחרונים, ואף לנסות ולהקים לידו בסיסי תעופה קטנים עבור מל"טים מסוגים שונים המופעלים על ידי המליציות השיעיות העיראקיות.  Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות