איראן וחיזבאללה הציבו מחבלים פלסטינים ממיליציית 'אל סאבארין' מול רמת הגולן


(סמל ארגון הטרור שהוצב על ידי האיראניים בגולן הסורי מול ישראל-'אל סאבירין')
מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים וללוחמת טרור  של תיקדבקהתחת הכסות של הפסקת האש במלחמה בסוריה, ותחת המטרייה האווירית הרוסית, הציבו משמרות המהפכה האיראניים מאות מחבלים פלסטינים חמושים במוצבים שהוקמו מול הגבול הישראלי-סורי ומוצבי צה''ל ברמת הגולן.
המקורות שלנו מדווחים, כי המחבלים הפלסטינים משתייכים למליציה הפלסטינית החדשה הפרו-איראנית אל סאבירין Al-Sabirin שמשמרות המהפכה האיראנים וחיזבאללה מקימים, מאמנים ומחמשים, עתה במחנות הפליטים הפלסטינים בלבנון וברצועת עזה.
מאות המחבלים שהוצבו ברמת הגולן הסורית גויסו בחשאי על ידי האיראנים וחיזבאללה בקרב צעירים פלסטינים שהגיעו בחודשים האחרונים ללבנון לאחר שנמלטו מהקרבות במחנה הפליטים ירמוק Yarmouk שליד דמשק. עתה צעירים פלסטינים אלה חזרו לסוריה דרך דרום לבנון, שם אנשי חיזבאללה ארגנו את מעברם.
בכך השיגו סוריה, איראן וחיזבאללה את אחת ממטרותיהם הראשיות במלחמה בסוריה, והיא להציב יחידות לוחמים נאמנות להם על גבול ישראל.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי צה''ל השקיע שנים של מאמץ ביטחוני, כולל תקיפות של מטרות איראניות וחיזבאללה בדרום סוריה כדי למנוע התפתחות כזו.
רק לפני שלושה חודשים בדצמבר 2015 חיסלה ישראל בדמשק את סמיר קונטר, שעליו הוטל להקים רשת טרור פלסטינית-דרוזית כזו ולהציבה מול הגולן.
12 חודשים לפני כן,  ב-18 לינואר 2015 חיסלה ישראל ברמת הגולן הסורית ליד קוניטרה, את הגנרל האיראני גנרל אללה-דאדי Gen Allah-Dadi, ואת ג'יהאד מורנייה Jihad Mughniyeh, המפקדים האיראניים ושל חיזבאללה ברמת הגולן הסורית, שהיו בסיור שנועד לקבוע היכן יוצבו כוחות טרור שיפעלו נגד ישראל.
עתה  האיראנים וחיזבאללה הצליחו בתיאום עם הרוסים להערים על צה''ל והציבו את הכוחות של מליצית הטרור החדשה בחסות של ההכנות שנערכו בסוריה השבוע לקראת כניסת הפסקת האש לתוקפה בשבת 27.2.
הכוחות הפלסטינים האלה אומנו וחומשו לקראת מטרות חדירה לתוך עומק שטח ישראל וביצוע מעשי טרור המוניים במוצבים צבאיים, דרכי תחבורה, ויישוביים אזרחיים ישראליים.
הצבת כוחות הטרור האלה על גבול ישראל, שהפתיעו את המודיעין הישראלי, הייתה אחת הסיבות העיקריות לשיחת הטלפון הבהולה של ראש הממשלה בנימין נתניהו ביום ד' 24.2, עם נשיא רוסיה ולדמיר פוטין.  בשיחה ניסה נתניהו לעלות את נושא הצבת אנשי הטרור הפרו- איראניים על גבול ישראל, פעולה הסותרת את כל ההבנות שהושגו עד עתה בין גורמים מדיניים וצבאיים רוסיים וישראליים לגבי המלחמה המתרחשת בדרום סוריה. 
כמו בשיחות קודמות בין פוטין ונתניהו, ובין בכירים ישראליים שביקרו באחרונה במוסקבה ונפגשו עם בכירים רוסיים,  נשמע פוטין מעורפל ומתחמק מלתת תשובה ברורה למתרחש בדרום סוריה, מלבד שנתן הבטחה לבדוק את הנושא.
פוטין גם ניסה להרגיע את נתניהו על ידי זה שאמר לו, כי מוסקבה תזמין לביקור ממלכתי את נשיא ישראל ראובן ריבלין, ובעת ביקור זה הוא ישמיע הצהרות לגבי ההתחייבויות והערבויות הרוסיות לביטחון ישראל, כך שלאיש בטהרן לא תהיינה ספקות לגבי תמיכת רוסיה בישראל.
הביקור נקבע ל-16 במרס. 
אולם מעבר לכל חילופי הדברים והצעדים המדיניים האלה, לא השתנתה העובדה בה ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושר הביטחון משה יעלון אחרו לפעול נגד התפתחות זו, ואיראן וחיזבאללה לעומת זאת הצליחו להציב מערך טרור על גבולה הצפוני של ישראל.
המקורות הצבאיים וללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי עתה מוצאים את עצמם ישראל וצה''ל וידיהם כבולות. אם יפעלו צבאית נגד מערך הטרור הפלסטיני-איראני שהוצב בגולן הסורי, תואשם ישראל כי היא 'מחבלת' ואפילו 'מטרפדת' את הסכם הפסקת האש בסוריה. 

 

 

Print Friendly, PDF & Email