איראן וחיזבאללה נערכים לנהל מלחמת גרילה והפגזות טילים על הכוחות האמריקנים בעיראק, והפגזות טילים על ישראל

כאשר איראן תצא ממשבר הפלת המטוס האוקראיני, היא והמיליציות השיעיות העיראקיות תחזורנה לתוכניתן המקורית להמשיך ולתקוף את הבסיסים ואת הכוחות האמריקנים ברחבי המזרח התיכון, כאשר הם מתרכזים בהתקפותיהם בכוחות האמריקנים הנמצאים בעיראק, זו היא המסקנה של המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה לאחר דבריהם, ביום א' 12.1, של מפקד משמרות  מייג'ור-גנרל חוסיין סלאמי Major General Hossein Salami בטהרן, ושל מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה בביירות.

מפקד משמרות המהפכה סלאמי, אמר במהלך ישיבה סגורה של הפרלמנט האיראני, כי 'המערכה שלנו נגד ארה"ב עדיין לא הסתיימה'. נסראללה אמר, כי התשובה לחיסולו של סוליימני-כלומר הפגזת בסיסי האוויר האמריקנים בעיראק-לא הייתה פעולה יחידה, אלא שורה של פעולות ארוכות אשר יובילו מהלך להוצאת הכוחות האמריקנים מהאזור. The response to Soleimani’s killing is not a single operation but rather a long course that leads to the ouster of American forces from the region.
נסראללה גם ציין, כי תקיפות הטילים על הבסיסים האמריקנים מהווים גם מסר לישראל, מה צפוי לה באם היא תמשיך לתקוף מטרות איראניות, כולל את טהרן.
לכן כל הערכות שנשמעו בימים האחרונים, מאז התקפת הטילים האיראניים על בסיסי התעופה האוויריים האמריקניים בעיראק, (יום ד' 8.1)  בארצות הברית ובישראל, כי בפעולה זו האיראניים סגרו את הסבב הנוכחי של התנגשויות צבאיות-מוטעות.
המקורות שלנו מדווחים, כי המצב הוא הפוך.
מעודדים מכך שממשל הנשיא דונלנד טראמפ לא הגיב בכלל על התקיפות של הבסיסים האוויריים האמריקנים, המשיכו בימים האחרונים משמרות המהפכה האיראניים, למרות משבר הפלת המטוס האוקראיני,  להעביר כמויות גדולות של טילים ומערכות נשק אחרות, כמו מרגמות כבדות וציוד מיוחד ללוחמת גרילה לידי המיליציות השיעיות העיראקיות.
בעוד שארצות הברית ובמערב מפרשים את ההוראה שטהרן נתנה למפקדי המיליציות השיעיות שלא לתקוף מטרות אמריקניות בעיראק כאילו איראן נסוגה מהמשך העימות אתן, מדווחים המקורות שלנו, כי ההחלטה זו נובעת מההחלטה האיראנית קודם לחדש את הציוד שישנו בידי המיליציות האלה, ולהכין את כוח האדם הדרוש, ורק עם סיומו של התהליך שייקח לא יותר מאשר כמה שבועיים עד שלושה להמשיך את העימות בעוצמה הולכת וגוברת.  
זו הסיבה מדוע בימים האחרונים אנחנו עדים  להמשך ההפגזות הספורדיות על בסיסי תעופה אמריקנים- כאשר ההתקפה האחרונה התרחשה ביום א' 12.1, כאשר הפעם הותקף בסיס אל-באלאד  Al-Balad air base, הנמצא כ-70 ק"מ צפונית לבגדאד בירי של 8 טילי קטיושה.  מספר חיילים עיראקים נפצעו בהתקפה.
לפי התוכניות האיראניות, המליציות השיעיות תחזורנה לדפוס הפיגועים אותו ביצעו לפני 14 שנה, החל משנת 2006, כאשר חוליות טרור שלהן תקפו במטעני צד ובטילי נ"ט שיירות ובסיסים אמריקנים בעיראק.
ההערכה המודיעינית היא, כי בשלב כל שהוא של המערכה בעיראק לפי החלטה שתתקבל בטהרן, חלק מהפגזות טילים אלה יכוון נגד מטרות בישראל.  
Print Friendly, PDF & Email