איראן וראשי הג'יהאד האיסלמי סיכמו בטהרן להרחיב את חדר המבצעים ברצועה ולכלול בו את חיזבאללה ומליציות שיעיות עיראקיות

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה: בדיוניים שנערכו בימים האחרונים, בין הצמרת האיראנית ומשלחת של ארגון הטרור הג'יאהד האיסלמי, בראשותו של מנהיג הארגון זיאד נאחלה  Ziyad Rashid al-Nakhalah , ומנהיג הארגון ברצועת עזה מוחמד אל-הינדי, סוכם להרחיב את חדר המבצעים של ארגוני הטרור ברצועת עזה ולהפכו לחדר מבצעים בו ישותפו גם נציגים של חיזבאללה והמליציות השיעיות העיראקיות הפרו-איראניות הנמצאות תחת הפיקוד הישיר של 'גדודי אלקודס' האיראניים. החלטה אסטרטגית נוספת שהתקבלה בטהרן, הייתה להפעיל את חדר המבצעים המשותף הזה רק בעת פריצת מלחמה בהיקף מלא מסביב, או בתוך רצועת עזה, מתוך מטרה ליצור 'חזית שנייה' שתקל על החמאס ועל הגיהאד האיסלמי בעת מלחמה.

להחלטה זו שהתקבל בטהרן התייחס ראש אמ"ן האלוף תמיר היימן שאמר, ביום שני 31.12, בהופעה בתל-אביב, כי השפעתה הגוברת של איראן בעיראק, יצרה מצב בו היא יכולה ליזום התקפות על מטרות בישראל משטח עיראק.

מנהיג הארגון נאחלה, התייחס להחלטה זו מבלי לפרט אותה ולהסביר את משמעויותיה,  כאשר אמר ביום ב' 31.12, בהופעה בטלוויזיה הממלכתית האיראנית, 'כי לא קיימים יותר קווים אדומים לגבי איראן וחיזבאללה שאסור לחצות אותם, ולא תהיינה יותר מגבלות על היקף ועומק התיאום שבין הג'יאהד האיסלמי איראן וחיזבאללה'.
נאחלה התפאר בדבריו, כי הג'יהאד הצליח באחרונה לשפר את מידת הדיוק של הטילים החדשים אותם שיגר בהפגזה האחרונה של 530 טילים מהרצועה על מטרות בשטח ישראל שהתקיימה לפני חודשיים ב-12 ו-13 לנובמבר.
המדובר בטילים מדגם 'אסקלון' Ashklon, הנושאים אתם ראשי נפץ של כמה מאות ק"ג, (בין 200 ל-500)  ויש להם טווח של 40 ק"מ. המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי מדובר בטילי 'גראד' משופרים, שהותקנה בהם מערכת לציון מטרות.
 
בפגישה שהייתה ביום שני בטהרן למשלחת הג'יהאד לבין מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי, התייחס חמנאי ליומיים אלה של שיגור טילים מהרצועה לעבר מטרות ישראל, ואמר כי מה שהתרחש אז בחילופי האש ברצועה  מוכיח את חוסר יכולתו של צה"ל להתמודד יותר עם מה שהוא מכנה 'כוחות ההתנגדות' הפלסטיניים.
חמנאי אמר, כי בשתי מלחמות הקודמות ברצועה המשטר הציוני ביקש בפעם הראשונה הפסקת אש לאחר 22 יום. בסיבוב הקרבות השני, הוא ביקש הפסקת אש לאחר שמונה ימים, ואילו בעימות האחרון (ישראל) ביקשה הפסקת אש לאחר 48 שעות'. ציטוט המקור:  During the previous two wars, the Zionist regime called for truce after 22 days on one occasion and 8 days on another, but in the latest confrontation it requested a ceasefire after only 48 hours.
לפני הפגישה עם האייטוללה חמנאי, נפגשה משלחת הג'יהאד עם היועץ לביטחון לאומי של איראן עלי שחמאני Ali Shamkhani . כמו כן קיימה המשלחת שורה של פגישות חשאיות עם מפקדים בכירים של משמרות המהפכה האיראניים.


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות