איראן ממשיכה בהתקפותיה על בעלות בריתה של ארה"ב במזה"ת. ארה"ב, מדינות המפרץ וישראל, מתעלמות מהן

איראן ממשיכה בהתקפותיה על מטרות  בעלות בירתה של  ארצות הברית במזרח התיכון, אולם וושינגטון, ירושלים ומדינות המפרץ מתעלמות מעובדה זו.
התקפה כזו התרחשה, ביום א' 9.6, כאשר בפעם הראשונה תקפה טייסת של מזל"טים הוטיים, כולם מתוצרת איראנית, את בסיס חיל האוויר הסעודי בג'יזאן Jizan, הנמצא בדרום סעודיה ליד הגבול עם תימן.

זו פעם ראשונה במלחמה הנמשכת כבר 4 שנים מ-2015, שהכוחות ההוטיים  משתמשים במספר רב של מזל"טים בהתקפה אחת.
המזל"טים ההוטים תקפו בבסיס התעופה בונקרים בהם מאוחסנים מזל"טים סעודיים.
חיל האוויר וההגנת הנ"מ הסעודית הופתעו כל כך מהתקיפה, עד שהם לא הצליחו להפיל אפילו מל"ט אחד מהתוקפים, וכולם חזרו לבסיסיהם בתימן.

התקפה דומה הייתה ירי שני הטילים מסוריה ב-1 ביוני לעבר החרמון.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי למרות שצה"ל פרסם כי הטילים נורו במכוון לעבר שטח ישראל מתוך עומק השטח הסורי, וכי לא ידוע מי שיגר אותם, המדובר בירי מכוון של יחידת טילים של משמרות המהפכה האיראניים.
כן מדווחים המקורות שלנו, כי ההוראה לשגר את שני הטילים לעבר ישראל נתן מפקד 'גדודי אל קודס' הגנרל קאסם סוליימני.
הירי האיראני הזה נועד לאותת, כי גם ישראל נמצאת ברשימת המטרות האיראניות, לאחר ההתקפות על מרכזי הנפט בסעודיה, ארבעת מכליות הנפט ליד נמל פוג'יירה שבאיחוד נסיכויות הנפט ה-UAE, וירי הטיל לעבר שגרירות ארצות הברית בבגדאד.

צה"ל הגיב ב-2 ביוני על ירי הטילים בתקיפה של מה  שהוגדר 'כוחות איראניים וחיזבאללה ליד דמשק', אולם רוב המטרות שהותקפו היו מטרות צבאיות סוריות. כמו כן הותקף מאגר טילים בבסיס התעופה הסורי T-4 ליד חומוס.
היחידה האיראנית ששיגרה את הטילים האלה לא נפגעה והמשגרים שלה לא הושמדו, בדומה לתגובה הישראלית לתקיפות איראניות בשנים האחרונות.
מדיניות ההתעלמות מחלקה של איראן בתכנון וביצוע ההתקפות האלה, תוך כדי משלוח רמזים מעורפלים על מעורבות טהרן בפעולות אלה, היא מדיניות שנקבעה על ידי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ המעדיף להשתמש בנשק הסנקציות, כדי להביא את טהרן אל שולחן הדיוניים,  מאשר בפעולות תגמול צבאיות.
מדיניות זו אומצה, גם על ידי סעודיה, איחוד נסיכויות הנפט הערביות ה-UAE וישראל.

הצהרותיו, ביום שישי 31.5, של מפקד פיקוד מרכז האמריקני CENTCOM, גנרל המרינס  פרנק מקקנזי Gen. Frank McKenzie על סיפון נושאת המטוסים 'אברהם לינקולן' USS Abraham Lincoln, כי ההערכות הצבאית האמריקנית במפרץ היא שמונעת התקפות איראניות היא נכונה בתנאי שהיא מתייחסת למתקפה ישירה איראנית על כוחות אמריקנים.
אולם כאשר במקביל נמשך הקו של התעלמות מחמש ההתקפות שהאיראנים כבר ביצעו החל מאמצע חודש מאי בארבע מדינות מזרח תיכוניות, אפשר וצריך להניח כי טהרן ומשמרות המהפכה האיראניים ימשיכו בהתקפות אלה, כחלק מהטקטיקה האיראנית להגמיש את העמדות האמריקניות ולהביא אותה לוויתורים/הקלות במיוחד בסנקציות הנפט המוטלות עליה.

הגיליון הבא של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW  מס' 850 שייצא לאור ביום שישי 14.6, יביא פרטים בלעדיים על המו"מ החשאי המתנהל בימים אלה בין ארצות הברית וטהרן בבגדאד, על נושאים אלה.
הקישו כאן לחתימה על השבועון ( היוצא בשפה האנגלית).   
Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות