איראן מעבירה לסוריה יחידות טרור פלסטיניות לצורך חדירה לישראל לביצוע פעולות טרור

המקורות האיראניים וללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי איראן החלה להעביר בימים האחרונים יחידות טרור פלסטיניות, שאומנו על ידי גדודי אל קודס של משמרות המהפכה, לסוריה לשם החדרתם דרך רמת הגולן הסורית, לגדה המערבית, לשם ביצוע פעולות טרור נגד מטרות ישראליות, כולל בתוך ישראל.
זו היא התגובה האיראנית-סורית להתקפות המזוינות הגדולות שהחל לערוך השבוע צבא סוריה החופשי Free Syrian Army-FSA, על בסיסים ומפקדות של צבא סוריה, כאשר הגדולה שבהן נערכה ביום ג' בלילה 15.11, על מפקדת המודיעין של חיל האוויר הסורי שהוא ארגון מודיעין הפנים והחוץ העיקרי של משטר אסד, בעיירה בעיירה חראסתה Harasta, ליד דמשק.
מקורות מודיעין מערביים העוקבים אחר המתרחש בסוריה מוסרים, כי רוב בניני המפקדה הועלו באש, וכי בקרבות, בהם הצבא הסורי היה צריך להפעיל מסוקי קרב כדי להדוף את התוקפים, נהרגו לפחות 10 חיילים סוריים, ועשרות, לפי אומדן אחד לפחות 30,  נפצעו.
יום אחד לאחר מכן, ביום ד' 16.11, תקפה יחידה אחרת של צבא סוריה החופשי את מטה מפלגת הבעת' הסורית באידליב Idlib באותה שיטה, בהשתמשם בטילי נ''ט ומכונות ירייה כבדות.
כבר לפני שבעה חודשים ב-10 למאי השנה, אמר בן דודו של בשאר אסד והאיש שמרכז בידיו 60 אחוז מהכלכלה הסורית, רמי מכלוף Rami Makhlouf, כי 'בלי יציבות בסוריה, גם לא תהייה יציבות בישראל', without stability in Syria, there would not be stability in Israel. המקורות המודיעיניים של תיקדבקה  מדווחים, כי עתה החליטו טהרן ודמשק להפעיל את האיום הזה.
עוד מוסרים המקורות שלנו כי מאז שהאיום הזה הושמע, גויסו במחנות הפליטים הפלסטינים כ-300 'מתנדבים', אשר הועברו לאיראן לצורך אימונים בלוחמת גרילה נגד מטרות אסטרטגיות ועירוניות. כל האימונים נערכו בבסיסים של יחידות העילית של גדודי אל קודס האיראניים, שהם הזרוע המבצעית של משמרות המהפכה האיראניים הפועל מחוץ לגבולות איראן. חלק 'מהמתנדבים' הפלסטינים קיבלו אימונים בבסיסי האימונים של כוחות המרינס של משמרות המהפכה.
המתאמנים חולקו לקבוצות קטנות שלא יותר מ-12 לוחמים בכל קבוצה, כאשר הם מקבלים הכשרה בשיטות של לחימה מאחורי קווי האויב. לפחות שלוש יחידות לוחמות כאלה הגיעו בימים האחרונים בדרך האוויר מאיראן לדמשק.
מקורות ערביים אמרו,כי  טהרן אומרת כי כפי שצבא סוריה החופשית מקבל עתה אימונים בבסיסים צבאיים של צבא טורקיה וצבא קטאר, אין שום סיבה מדוע הפלסטינים אינם יכולים להתאמן באיראן.
ביום ו' 18.11, מיד לאחר קבלת ההחלטה בוועדה לאנרגיה גרעינית ה-IAEA בווינה, הקוראת לאיראן להפסיק את העשרת האורניום ולשתף פעולה בהבהרת המתרחש בתוכנית הגרעינית הצבאית שלה, הודיעה איראן על פתיחתו של תרגיל צבאי גדול. בניגוד לידיעות שפורסמו בישראל כאילו המודבר רק בתרגיל הגנה אווירית נגד תקיפה על מתקני הגרעין האיראניים, מודבר בתרגיל קרקעי גדול בו משתתפות יחידות איראניות מיוחדות רבות, הכוללות כוחות מבצעיים, יחידות מודיעין, גם של הצבא ומשמרות המהפכה האיראניים, וגם 'כוחות מאומנים עממיים'. ציטוט ההודעה האיראנית: The drill included operational, intelligence and combatant units of Iranian army, Islamic Revolutionary Guard Corps, disciplinary forces and trained popular troops.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים כי ה'כוחות העממיים המאומנים', הן בחלקן יחידות מיוחדות של מליצית הבאסיג' האיראנית אשר תפקידן לשמור על יציבות המשטר בערים האיראניות בעת מלחמה, ובחלקן היחידות הפלסטיניות המיוחדות שהובאו מסוריה.
יחידות אלה ישתתפו ביום א' 20.11, בהמשך התמרון שייערך בחמש ערים איראניות מרכזיות משאהד Mashad, אורמייה Urmieh, טהרן Tehran, קרמאן Kerman, ובושייר Bushehr. החלק המסיים של התמרון, יהיה כאשר הלוחמים הפלסטינים יעלו על שלושה מטוסים צבאיים איראניים שיביאו אותם במשך השבוע לדמשק.
 

Print Friendly, PDF & Email