איראן מקימה את משמרות המהפכה הסוריים. הופכת את 'השביחה' לגדודי אל קודס

משמרות המהפכה האיראניים פתחו במהלך צבאי בסוריה, בו הם לקחו על עצמם, להפוך את גדודי מליצית השביחה, שהוא הכוח העיקרי הנלחם לצד משטר הנשיא אסד, לגוף צבאי מיוחד, המאורגן ומאומן, לפי המתוכנת והרמה של גדודי אל קודס האיראניים.
גדודי אל קודס האיראנים, הן יחידות המודיעין והמבצעים ( כלומר הטרור), של משמרות המהפכה האיראניים הפועלים מחוץ לגבולות איראן.
המקורות הצבאיים והצבאיים של תיקדבקה המדווחים בלעדית על התפתחות זו, מוסרים כי כאשר תהליך הבנייה מחדש של מליציית השביחה על ידי האיראנים יסתיים, יעמדו לרשותו של נשיא סוריה בשאר אסד, לפחות בין 50 ל-60 אלף חיילים עלוואים שישיאו את שמם החדש, משמרות המהפכה הסוריים.
באם תוכנית צבאית איראנית זו תושלם, ובאם משטר אסד לא יתמוטט עוד קודם לכן, יעמדו לרשותם של אסד והאיראניים, אחת מיחידות הכוחות המיוחדים  הגדולה ביותר במזרח התיכון. 
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי האיראניים התחייבו לצייד את לוחמי השביחה, במערכות נשק שאינן נופלות מאלו הנמצאות בידי גדודי אל קודס האיראנים.
זו הסיבה מדוע האיראניים מבצעים עתה מידי יום, רכבת אווירית מסיבית, המתנהלת מבסיסי האוויר העיקריים של משמרות המהפכה באיראן, וחלקה הגדול נוחת בשדה התעופה הצבאי של דמשק, הנמצא בצפונה של הבירה הסורית, אבל גם בבסיסים אוויריים אחרים ברחבי סוריה.  רכבת נשק זו מביאה קצינים ומדריכים צבאיים, כולם אנשי משמרות המהפכה וגדודי אל קודס איראניים לסוריה. כמו כן מביאה הרכבת האווירית האיראנית את כל הנשק לו יזדקקו היחידות החדשות של השביחה, גם בעת האימונים שלהן, וגם לאחר  שיסיימו אותן, ויכנסו לפעילות מבצעית בשטח.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי מספר אנשי משמרות המהפכה וגדודי אל קודס שהרכבת האווירית הביאה עד אמצע השבוע לסוריה, מגיע כבר ל-2,200 חייל.
על המבצע הזה מפקד הגנרל האיראני איברהים חמאדאני Gen. ibrahim Hamadani, שהוא אחד מסגניו של של מפקד גדודי אל קודס האיראניים הגנרל קסאם סוליימני. מהצד הסורי אחראי על המבצע עיזאת חסן izzat hassan, המפקד העלוואי של מליצית השביחה.
כל הניסיונות של ממשל אובמה, כולל התערבותו האישית של הנשיא באראק אובמה באמצעות שיחת טלפון עם ראש ממשלת עיראק נורי אל מליקי, להביא להפסקתה של הרכבת האווירית האיראנית המגיעה לסוריה דרך המרחב האווירי  העיראקי עלו בתוהו. נורי אל מליקי מסרב להודיע לאיראנים, כי הוא איננו מרשה יותר למטוסים האיראניים לעבור במרחב האווירי  העיראקי.
עצם העובדה, כי האיראנים מרשים לעצמם להוציא בימים מתוחים אלה במפרץ הפרסי מאיראן, אלפי קצינים ומפקדים, וכמויות גדולות מאוד של נשק אל מחוץ לאיראן, מעידות על שתי התפתחויות אסטרטגיות חדשות אצל האיראנים:
1.
הוצאה של מספר גדול כזה של אנשי צבא מאיראן, מצביעה על כך כי ההערכה בטהרן היא שארצות הברית וישראל אינן עומדות לתקוף בקרוב את התוכנית הגרעינית האיראנית.
2.
האסטרטגים הצבאיים האיראניים מעריכים, כי אם אפילו בכל זאת תיערך התקפת פתע על איראן, מוטב שאלפי חיילי עילית איראניים יהיו פרושים על גבול סוריה וישראל, משם הם יוכלו לתקוף מטרות בתוך ישראל בצורה יעילה ומהירה יותר.
 

Print Friendly, PDF & Email