איראן: מתבצעת התקפת טרור על מערכות המחשבים התעשייתיים שלנו על ידי הדופקה Stuxnet

המקורות האיראניים והמודיעיניים של תיקדבקה: מזכ"ל המועצה לטכנולוגיה של המדע וענף המכרות במשרד התעשייה האיראני, האחראי על הפעלת מרכזי השרתים של מערכות המחשבים התעשיות באיראן, כולל המערכות של התוכנית הגרעינית האיראנית, מוחמד אלייאי Mahmoud Alyaee, הודה בשבת 25.9, כי לפחות 30,000 מחשבים איראניים הפועלים במערכות תעשייתיות איראניות מרכזיות נפגעו על ידי הדופקה Malware, בשם Stuxnet שחדרה אליהם. תיקדבקה היה כלי התקשורת מס' 2 בעולם אשר פרסם ידיעה בלעדית זו עוד ביום שלישי 21 לספטמבר, כאשר הוא מוסר פרטים בלעדיים על פעילות צה"ל בנושא.
המקורות האיראניים של תיקדבקה ציינו, כי גורמים צבאיים וטכנולוגים בארצות הברית מניחים כי רק הצבא האמריקני, או צה"ל, יכולים היו לעמוד מאחורי דופקה זו, וכי היא תוכננה במיוחד כדי לחדור אל מערכות המחשבים של התוכנית הגרעינית האיראנית.
תת-אדמירל ברנרד מקגולוג Vice Admiral Bernard McCullough מפקד פיקוד מלחמת הסייבר בצי האמריקני אמר ביום ה' 22.9, כאשר העיד לפני הוועדה לשירותים מזוינים של הקונגרס האמריקני, כי לדופקה Stuxnet יש יכולות אותן לא ראינו קודם אף פעם.
הגנרל קיית' אלכסנדר General Keith Alexander, הממונה על מלחמת הסייבר בפנטגון, אמר כי כוחותינו רואים ב- Stuxnet דופקה Malware, מתוחכמת ומתקדמת ביותר.
המקורות האיראנים של תיקדבקה מוסרים, כי מוחמד אלייאי Mahmoud Alyaee אמר בשבת, כי הדופקה החלה לתקוף לפני חודשיים, כלומר בתחילת אוגוסט, את מרכזי הפיקוח התעשייתיים של איראן, וכי אין ספק כי המדובר בטרור סייבר 'cyberterrorism', וכי למרות המאמצים של המדענים ומומחי טרור מחשבים האיראניים הם עדיין לא הצליחו להשתלט על התולעת.
אלייאי Alyaee, הוסיף ואמר כי הדופקה פועלת בעוצמה כזו עד שהיא מסוגלת לחולל שינויים פיזיים במציאות סביבה. הוא לא פירט, אולם הכוונה שלו הייתה כי מפעלי התעשייה עצמם נפגעו קשה ממנה.
אלייאי ציין, כי הדופקה מתוכננת כך, שהיא משתלטת על מערכות האוטומטיזציה של מרכזי התעשייה האיראניים, יונקת מהם את המידע הקשור לפעולתם ומעבירה אותו למרכז הפועל מחוץ לאיראן, שם נמצאים מפעילי הדופקה.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי זו הפעם הראשונה שאיזה שהוא מקור איראני מסביר בדרך כזו כיצד קרה שלארצות הברית ולישראל יש מידע מודיעני מפורט כל כך על התוכנית הגרעינית האיראנית. עד עכשיו איראן טענה כי מידע זה הגיע למערב רק על ידי מרגלים מערביים שפועלים בתוך איראן ומפעילים סוכנים כפולים איראניים.
אלייאי הוודה, כי דופקה זו אכן פגעה בתוכניות התעשיות האיראניות.
מקורות איראניים אחרים אמרו בשבת, כי כנראה שמתכנני הדופקה בנו והתאימו אותה לכך שהיא פועלת בצורה האפקטיבית ביותר במרכזי תעשייה המיוצרים על ידי ענק האלקטרוניקה הגרמני Siemens 'סימנס'. המקורות של תיקדבקה מציינים כי רוב מרכזי התעשייה ושרתי המחשבים האיראניים, כולל הצבאיים, פועלות מערכות של Siemens 'סימנס'.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות