איראן: מתחילים להגביר את העשרת האורניום. מתקרבת פעולה צבאית אמריקנית-ישראלית נגד מתקני הגרעין האיראנים

איראן הודיעה, ביום שלישי  לפנות בוקר 5.6, כי היא תתחיל בהעשרה מואצת של אורניום UF6, בתגובה ליציאתה של ארצות הברית מהסכם הגרעין. איראן תמסור פרטים במשך היום לסוכנות לאנגריה גרעינית בווינה ה- IAEA על הכמויות אותן היא עומדת להעשיר. כך הודיעה בהודעה מיוחדת דובר הוועדה לאנרגיה גרעינית האיראנית ברהוז קמלוונדי Behrouz Kamalvandi .  קודם לכן רמז מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי בנאום ששודר בטלוויזיה הממלכתית, ביום ב' בערב, כי איראן נערכת לחידוש העשרת האורניום. גם ראש הוועדה לאנרגיה גרעינית האיראנית עלי אכבר סאלחי, הודיע על התפתחות צפויה כזו לפני מספר ימים.
המקורות של תיקדבקה כבר דיווחו ב-24 במאי, כי אם איראן תחדש את העשרת האורניום ארצות הברית וישראל יתקפו את מתקני העשרת האורניום ומתקנים גרעיניים אחרים באיראן.
הקישו כאן לקריאת הדיווח המקורי.
עכשיו, לאחר שאיראן ממשה את איומה לחדש את העשרה האורניום  צריך להמתין להחלטתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כיצד הוא ומתי הוא יגיב על ההחלטה האיראנית לחדש את העשרת האורניום. החלטה זו קשורה לוועידת הפסגה העומדת להתקיים בסינגפור ב-12 ביוני, בינו לבין מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג-און.
כדי שמנהיג צפון קוריאה יהיה משוכנע כי הנשיא טראמפ מתכוון לפעול צבאית נגד צפון קוריאה באם לא תתפרק מנשקה הגרעיני ומהטילים הבליסטיים שברשותה, ההחלטה האיראנית להתחיל מחדש בהעשרת האורניום איננה משאירה לנשיא טראמפ ברירות רבות אחרות-אלא לפעול צבאית נגד איראן.  אם טראמפ יחליט שלא לפעול בשלב זה נגד איראן, הוא יגיע לוועידת הפסגה בסינגפור בידיים ריקות.
ההחלטה האיראנית להתחיל להעשיר אורניום ביום ד' היא טקטיקה שאיננה מותירה זמן רב לנשיא טראמפ זמן רב. לפני טראמפ רווח זמן קצר של פחות משבוע ימים בו הוא צריך להחליט כיצד הוא יגיב על ההחלטה האיראנית.   
ההודעה האיראנית, הופכת גם את סיורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו  במדינות אירופה למיותר.  עתה לאחר שאיראן מתחילה לחדש את העשרת האורניום, מהלך הפיוס הדיפלומטי, שבריטניה, צרפת, גרמניה ואיטליה ניסו להוביל בניסיון למצוא פשרה בין וושינגטון וטהרן ולהחזיר את הנשיא דונלד טראמפ ואת מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי-או את נציגיהם-לשולחן המו"מ-נכשל. עתה השאלה היא איזה עמדה תנקוטנה מדינות אירופה, לאחר שהן הודיעו כבר כי הן אינן פורשות מהסכם הגרעין.

עכשיו, לאור ההתפתחויות האלה מקבלים הדברים הבאים שנאמרו והתרחשו בימים האחרונים את המשמעות האמתית שלהם:

 • מזכיר נאט"ו ג'נס סטולטנברג Jens Stoltenberg אמר, כי נאט"ו לא יבוא לעזרתה של ישראל באם תתוקף על ידי איראן. הוא התכוון לכך שנאט"ו לא תלך בעקבותיה של ארצות הברית שתשתתף באופן פעיל בהגנת ישראל כאשר האיראנים יגיבו על ההתקפה נגדם.
 • שר ההגנה הקטארי חאליד אל-אטייעה Khalid bin Mohammad al-Attiyah אמר, ביום א' 3.6, כי ארצו לא תצטרף למלחמה נגד איראן.
 • מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי החליף בשבוע שעבר את צמרת הפיקוד של כוחות ההגנה האווירית האיראנית לאחר ששני מטוסי חמקן ישראליים מדגם 'אדיר' F-35 טסו, לפי מקורות במפרץ, באין מפריע מעל המתקנים הגרעיניים האיראניים. הקישו כאן לקריאת הפרטים הבלעדיים. 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

12 תגובות עבור “איראן: מתחילים להגביר את העשרת האורניום. מתקרבת פעולה צבאית אמריקנית-ישראלית נגד מתקני הגרעין האיראנים

 • יונ 5, 2018 @ 8:09 at 8:09
  Permalink

  הוא לא חייב להפציץ תוך שבוע. רוב הסיכויים שהוא ירחיב את הסנקציות ואולי אפילו אמברגו. הם ירצו לתת ניסיון להפיכה לפני הפצצה.

 • יונ 5, 2018 @ 9:29 at 9:29
  Permalink

  לא מבין מאיפה הידיעה על טיסת f35 הישראלי מעל מתקני הגרעין האירני.

  אנא שתפו מקור, באם זה אמיתי.
  מרגיש שהאתר הזה מידי פעם תוך כדי הניתוח של המצב שאותו רבות מהפעמים אני נהנה לקרוא,מידי פעם משרבב שבבי מידע על מנת ליצור דיסאינפורמציה או לוחמה פסיכולוגית על קוראיו. שכנראה הם לא רק הצרכן הישראלי.

 • יונ 5, 2018 @ 10:06 at 10:06
  Permalink

  הכוונה היא שבשבוע הקרוב , מספיק אם הוא ישגר 2-3 נושאות מטוסים עם הארמדה שלהן למפרץ הפרסי, עם כוונות מלחמה שזה יספיק לכרגע.

 • יונ 5, 2018 @ 11:24 at 11:24
  Permalink

  אמן שהם ימשיכו עם הגאווה שלהם ושהאמריקאים יטגנו אותם

 • יונ 5, 2018 @ 14:08 at 14:08
  Permalink

  על מדינות אירופה להבין. במקרה של התקפה נגדם ארצות הברית לא תהיה מחויבת להם. שיסתדרו לבד. שיבקשו עזרה מאיראן. ועל הנשיא טראמפ להבהיר להם זאת.

 • יונ 5, 2018 @ 15:13 at 15:13
  Permalink

  פיצוץ המיתקנים ואולי הכורים הפעילים יםגע בבריאות של האירנים עשרות שנים. שילמדו לקח מה זה לתת לשלטון כזה להתקיים. זאת אחריות שלהם.

 • יונ 5, 2018 @ 18:48 at 18:48
  Permalink

  ארצות הברית וגם ישראל מחפשים כל אחת בנפרד
  סיבה להשמיד את הגרעין האירני .
  טרמפ לא ביטל את הסכם הגרעין על מנת לשפר אותו
  אלא על מנת שאירן תעשה טעות ואמריקה תוכל להשמיד את הגרעין האירני.
  בקטע הזה אירן נופלת בפח האמריקאי !!!

 • יונ 5, 2018 @ 18:53 at 18:53
  Permalink

  הודעת המנהיג הרוחני העליון של איראן אינה אומרת כי אירן מתחילה בהעשרת אורניום "כבר מחר" אלא על אפשרות ושיקול דעת לקראת הכנות ותכנונים אם וכאשר יהא מצב שבו, מצד אחד, ארה"ב תחריף את הסנקציות הכלכליות על איראן ומצד שני, מדינות אירופה, רוסיה וסין לא ייחלצו לעזרתה של כלכלת איראן ולא "יפצו" אותה על הנזק שייגרם לה עקב החרפת העיצומים.
  מכאן ועד לפעילות אקטיבית של העשרת אורניום – הדרך עדיין רחוקה. יהיו סוגי מו"מ עם איראן מכל הכיוונים כדי למתן את הסנקציות וכדי לגרום לאיראן לסגת מעמדתה הקשוחה ולוותר בסעיפים שונים של ההסכם. לאיראן לא בוער וגם לאירופים יש סיבות להשתהות. הכל כדי למשוך זמן וליצור רושם בארה"ב שכאילו העניינים הולכים להשתנות… הנקודה היא, שהממשל האמריקאי לא סופר את האירופים ובוודאי של את גחמות איראן. לכל היותר "העניינים" ייסגרו בין פוטין ובין טראמפ בפגישתם הצפויה.
  גם לישראל יש זמן וסבלנות, כי המתיחות בצפון הינה רלוונטית יותר, בעיקר הדבר אמור לגבי האפשרות ללחימה בין כוחות אסאד לבין המורדים – מה שעלול לגרור את ישראל לתגובה צבאית קשה ולא רק באוויר. אח"כ יש "חשבון" לסגור עם ממשלת החמאס וכל הארגונים בעזה שמנצלים את המתיחות בצפון ובהשראת איראן פוגעים בישראל דרך חדירות, מטענים, שריפה מסיבית של שדות באמצעות עפיפונים ועוד. בסיכום, מחכה לנו קיץ עמוס אירועים. אך ספק אם תבוא התמודדות צבאית עם איראן בקרוב, על רקע "איומים" לחידוש העשרת האורניום. יותר סביר שנראה אי יציבות הולכת וגוברת של המשטר באיראן מול מחאות העם האירני בשל מחסור כלכלי מתגבר.

 • יונ 6, 2018 @ 1:30 at 1:30
  Permalink

  בנימין נתניהו תוקף=פצצה גרעינית אירן את הגימטריה הזאת מצאתי כבר לפני 20 שנה וכעת ניא הולכת להתממש בעזרת השם!

 • יונ 7, 2018 @ 5:56 at 5:56
  Permalink

  זה שהאיראנים חזרו לסורם – למעשה משחרר את צדיקי-אירופה מן המחוייבות להסכם!
  ולכן, יש כאן מהלך מבריק של טראמפ – שישראל תהנה וגם תצטרף לנותני-המכה!
  א. אירן מדולדת משאבים – וזה רק יחריף וחייליה בתימן סוריה לא יפעלו ללא כסף!
  ב. בהינתן המכה – נראה כמה הם עלובים ודבריהם חסרי יכולת מעשית – ממש כמו העירקים בזמנו.
  אז לתכנן טוב לעבוד בזהירות בשני שלבים [מכה חזקה ובעיקר עמוקה מלמעה + ניקיון מלמטה]

 • יונ 8, 2018 @ 0:22 at 0:22
  Permalink

  תוכנית המכה ידוע לכל מראש
  השמדת רוב הנ"מ האירני ע"י טייסות חמקנים F35 אמריקנים וישראלים
  ומטוסי F22 אמריקנים וטילי קרקע קרקע ,
  ואז יגיע תורם של המפציצים הכבדים להשמדת מתקני הגרעין עם פצצות
  של 10 טון כל אחד .
  בין לבין האירנים ינסו לשגר טילי קרקע קרקע לבסיסים אמריקנים ישראלים וסעודיים
  סירות עם חומרי נפץ לכוון האוניות האמריקניות במפרץ
  וזהו פחות או יותר .
  יהיהל שיתוף פעולה מלא בין ישראל לסעודיה ומדינות שמצפון לאירן (לא רוצה להזכיר את שמן)
  התוכנית האמריקנית תצליח בתנאי שיושקעו משאבים גדולים מאד , המון תחמושת איכותית ויקרה – אבל זה שווה !!!

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות