איראן נערכת להדוף מתקפת סייבר אמריקנית על מתקני הגרעין שלה בתגובה על ההתקפה האיראנית על מכליות וצינורות הנפט במפרץ

ההודעה הפתאומית שפרסם שר התקשורת האיראני מוחמד גאווד אזארי ג'רומי Mohammad Javad Azari Jahromi ביום חמישי 16.5, לפיה איראן ניסתה בהצלחה 'קיר אש' a firewall, שיכול למנוע התקפות סייבר על מתקניה התעשייתיים, היא מהלך איראני לנסות ולמנוע התקפת סייבר אמריקנית על מתקני הגרעין האיראניים.  שר התקשרות האיראני אמר כי הניסוי ב'קיר האש' הצליח,  אולם הוא לא מסר שום פרטים נוספים על כך.

ג'רומי אמר: 'מדענים באוניברסיטאות  איראניות פיתחו קיר אש עבור מערכות תעשייה אוטומטיות המסוגלות לנטרל חבלה תעשייתית כמו זו שנגרמה על ידי 'סטקסנט' למערכות החשמל (הכוונה לכור הגרעיני בבושר בשנת 2010). הניסוי הוכתר בהצלחה'. Iran's university scientists have developed a firewall for industrial automation systems to neutralise industrial sabotage such as that caused by Stuxnet in power networks, and it was successfully tested.

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי דברים אלה של שר התקשורת האיראני באו עם התרבות הפרסומים בארצות הברית ביום ה', לפיהם אחת מדרכי התגובה האמריקנית הנשקלות בבית הלבן ובפנטגון, על ההתקפות האיראניות השבוע על מכליות וצינורות נפט באיחוד הנסיכויות הערביות ה-UAE וסעודיה, תהייה מתקפת סייבר אמריקנית על מתקנים איראניים.
עצם הפרסום האיראני הזה מצביע על כך, כי בטהרן מעריכים כי אופציה התקפית אמריקנית כזו אפשרית.

ההערכות אלה מתקשרות גם עם  דבריו של המפקד החדש של משמרות המהפכה האיראניים הגנרל חוסיין סאלמי Major General Hossein Salami, שאמר, ביום ד', כי אנחנו על סף עימות מלא עם האויב'. 'ברגע זה של ההיסטוריה', אמר סאלמי, 'האויב (ארה"ב), נכנס לתוך שדה העימות אתנו עם כל היכולות (הצבאיות) שלו', This moment in history, because the enemy has stepped into the field of confrontation with us with all the possible capacity. 'זהו רגע גורלי עבור המהפכה האיסלמית'.
הגנרל סאלמי לא מסר כל פרטים למה הוא בדיוק מתכוון, אולם דבריו מתקשרים עם האפשרות כי האיראנים הבחינו כבר בהתקפת סייבר אמריקנית כזו על מתקנים איראניים.
בגיליון החדש של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW מס' 846, שייצא לאור ביום שישי 17.5, יביאו המקורות הצבאיים והמודיעיניים שלנו פרטים בלעדיים על הדיוניים בארה"ב לגבי מכת תגמול סייבר על מתקנים איראניים.
הקישו כאן לחתימה על השבועון היוצא בשפה האנגלית.    

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות