איראן נערכת להעביר כוחות מיוחדים מעיראק לסוריה במטרה להכריע את המלחמה לטובת טהרן

מפקד כוחות באדר Badr  Brigades , שהיא המיליציה הפרו-איראנית החזקה ביותר  בעיראק, הדי אל-אמירי  Hadi al-Amiri, אמר ביום ד' 31.5, כי כוחותיו נערכים להיכנס עתה  מעיראק לסוריה.
אל-אמירי טבע את הסיסמא האיראנית החדשה של המלחמה בסוריה. 'בטחונה  של עיראק יישמר, רק באם יובטח בטחונה של סוריה'  Iraq’s security will be maintained only if Syria’s security is preserved. במילים אחרות, רק אם איראן-והמיליציות השיעיות שלה-כולל חיזבאללה, ישלטו בסוריה, כפי שהן שולטות בעיראק, המלחמה בסוריה תסתיים.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי כניסתו  של כוח באדר לסוריה התאפשרה, לאחר שכוחות שיעיים פרו-איראניים הצליחו בימים האחרונים לפרוץ דרך מערבית- צפונית למוסול, לעקוף את כוחות ISIS הנמצאים בצפון-מערב עיראק, ולהגיע אל גבול עיראק סוריה. בכך נפתחה בפני הכוחות התומכים באיראן הדרך היבשתית המובילה מעיראק לסוריה. פתיחתה של דרך זו מאפשרת עתה לכוחות באדר להתחיל להיכנס מעיראק לסוריה.
עוד מציינים המקורות הצבאיים שלנו, כי כוחות באדר, נחשבים בין הכוחות הצבאיים המקצועיים והמאומנים ביותר בעיראק. את אימוניהם והכשרתם הצבאית מקבלים המתגייסים לכוח במחנות אימונים מיוחדים של משמרות המהפכה האיראנים הנמצאים בתוך איראן.
המדובר בכוח המונה בין 30 ל-50 אלף חיילים הפועלים במסגרת של חטיבות.
בכוח באדר מצויות חטיבות של כוחות מיוחדים, ( אפשר לראות את איכות הציוד שיש לכוחות אלה בתמונה המופיעה בראש הכתבה), חטיבות שריון, חיל רגלים ממוכן הנע בנושאי גייסות משוריינים, גדודי ארטילריה מתנייעת ושל נ"מ. יחידות טילים שונים, כולל טילי נ"ט. כמו כן יש לכוח באדר זרוע אווירית, המורכבת ממזל"טי מודיעין ונושאי חומר נפץ.
עם כניסת כוח באדר לסוריה, יגיע מספר החיילים במליציות השיעיות הפרו-איראניות המצויות בסוריה ל-90 עד 100 אלף חייל.
ההערכה המודיעינית היא, כי התפקיד הראשון שיוטל על כוח באדר שייכנס לסוריה, היא לנוע מצפון עיראק לדרומה, לעבר אזור דיר א-זור Dier ez-Zor, ולהתחבר שם עם כוחות של הצבא הסורי וחיזבאללה, הפועלים בשבועיים האחרונים באזורים הקרובים למשולש הגבולות ירדן-סוריה-ועיראק. כדי להשיג מטרה צבאית זו על כוח באדר יהיה לכבוש את כל השטח המדברי הענק  הכמעט המשתרע מתדמור Palmyra במזרח ועד דיר א-זור, (מרחק של כ-230 ק"מ) בו נמצאים כיום כוחות דלילים ומפוזרים של ISIS.
זו הסיבה מדוע ביום ד' 31.5 הפעיל הפיקוד הרוסי בסוריה את פריגאטת הטילים המונחים הרוסית 'האדמירל הסן'  Admiral Essen, וצוללת הטילים המונחים 'קראסנודאר' Krasnodar submarine שתקפו בטילי שיוט מטרות של ארגון המדינה האיסלמית ISIS, ליד העיר תדמור Palmyra במזרח סוריה.
הרוסים ניסו בהתקפה זו לפגוע במערכות הנשק הכבד שבידי ISIS, כדי לרכך את ההתנגדות בשטח כאשר כוח באדר יחל לנוע בו.
כניסת כוח באדר למלחמה בסוריה, היא מכה צבאית ומדינית אסטרטגית קשה לארצות הברית, לישראל, ולירדן. 
מבחינת ארצות הברית פירושו של המהלך הזה הוא השתלטות איראן על סוריה, מהלך שהנשיא דונלד טראמפ התחייב למנוע.
מבחינת ישראל, כבר לא מדובר בהצבת כוחות חיזבאללה ליד גבולה עם סוריה, אלא הפיכתה של סוריה לבסיס צבאי איראני אחד גדול מול גבולה הצפוני.
ירדן חרדה כבר כמה חודשים כי המליציות השיעיות הפרו-איראניות יגיעו לגבולית עם סוריה ועם עיראק. מבחינתה התפתחות כזו מסוכנת יותר מאשר נוכחות של כוחות ISIS על גבולותיה.

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות עבור “איראן נערכת להעביר כוחות מיוחדים מעיראק לסוריה במטרה להכריע את המלחמה לטובת טהרן

 • מאי 31, 2017 @ 16:52 at 16:52
  Permalink

  ישראל צריכה לצאת למלחמת מנע כדי למנוע את התקרבות הכוחות של משמרות המהפכה והמליציות השיעיות פלוס חיזבאללה לגבולותינו

 • יונ 1, 2017 @ 20:36 at 20:36
  Permalink

  הפוך, גוטה, הפוך. בטחונה של עיראק יישמר רק אם יובטח בטחונה של סוריה – משמעות הדבר היא לא שברור לכל שבעיראק הבטחון קיים, אלא שכדי שיהיה קיים "בטחון" (מבחינת איראן, שליטה שיעית) בעיראק – צריך ש"יובטח בטחונה" של סוריה.
  כאן בעצם מנהיג השיעים בעיראק מעודד את הפקודים והשפוטים השיעים שלו "להבטיח את בטחונה של סוריה" – כלומר לזרום מעיראק לסוריה כדי לעזור לשמר את אסד. זאת כמובן, אזעקת שווא, אבל מתוכננת לגמרי – האיראנים כל מטרתם היא להזרים מאסות של שיעים מערבה (איפה שהם כובשים לאט לאט את הרוב הסוני).
  לא ברור לי מה כאן לא ברור

Comments are closed.