איראן נערכת לשגר לווין לחלל. המשמעות: האיראנים הצליחו כבר להרכיב ראש חץ על ראש טיל בליסטי בין יבשתי ולשגרו למרחק של למעלה מ-2,000 ק"מ

בתגובה לידיעות המגיעות מארצות הברית וישראל, לפיהן וושינגטון וירושלים נערכות לתקיפה של תוכנית הגרעין האיראנית, פתחה הצמרת הצבאית האיראנית בשרשרת של פרסומים ואיומים להשמיד את כל מי שיעז לתקוף אותה.
ביום שני 13.12, פרסמו האיראנים צילומים ושרטוטים של עיר טילים תת-קרקעית ופירוט של ההכנות לשגר לוויין איראני לחלל. עד עכשיו כל הניסיונות האיראניים  לשגר לווין לחלל נכשלו.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: אם האיראנים יצליחו לשגר לווין לחלל, תוך כדי שיחות הגרעין שהם מנהלים בווינה עם שש המעצמות, פירוש הדבר שהם הצליחו כבר להרכיב ראש חץ על ראש של טיל בליסטי בין יבשתי ולשגרו למרחק של למעלה מ-2,000 ק"מ. 
עד עכשיו טענו מקורות מודיעין אמריקנים וישראליים, כי לאיראן ייקח עוד לפחות שנתיים עד אשר יוכלו לפתח טכנולוגיה כזו.
לפי המידע שהאיראנים פרסמו, הלווין האיראני ישוגר לחלל על גבי הטיל  'סימוראג' Simorgh, שיש לו טווח של למעלה מ-4,000 ק"מ.  בבסיס החלל האיראני ע"' חומייאני Imam Khomeini Spaceport, הנמצא באזור סאמאן Semnan, מזרחית לטהרן, ישנן פלטפורמות שיגור של טילי 'סימוראג", מהן כנראה ישוגר הלווין האיראני החדש.
במקביל פרסמו האיראנים צילומים של עיר טילים בליסטיים תת-קרקעית, ואת תהליך הטענתם של הטילים האלה עד להצבתם לפני שיגור.
לא ברור מאיזה עיר טילים הצילומים האלה נלקחו, אולם לאיראנים יש כבר לפחות שלושה או ארבעה ערי טילים כאלה שקשה מאוד לתקוף אותם הן על ידי מטוסים או טילים.
עיר תת קרקעית  של טילים בליסטים נמצאת ליד העיר כטאמאראן katamaran במחוז קרמנשה  Kermanshah, וליד העיר חאג'י-עבאד Haji Abad  במחוז הורמוזגן  Hormozagan הנמצא בדרום איראן.
הבסיס ליד העיר חאגי'-עבאד הוא בסיס הטילים הראשון האיראני בו מוצבים רק טילים בליסטיים המופעלים בדלק מוצק solid-fuel ballistic missiles.
בעוד הצבתם לשיגור של טילים המופעלים בדלק נוזלי היא פעולה שדורשת לפחות יומיים עד שלושה, הרי הצבתם לשיגור של טילים דלק מוצק היא לא יותר מאשר כמה רגעים.
בשבת 11.12, השיק  הצי של משמרות המהפכה האיראניים,  110 סירות תקיפה מהירות חדשות בנמל באנדר עבאס.
הסירות מסוגלות להגיע למהירות של 80 קשר, והן מצוידות בטילי ים-ים המסוגלים לפגוע במטרות במרחק של 100 ק"מ.
עד עכשיו היו הסירות המהירות האיראניות מצוידות בטילים  שהטווח שלהם היה כמה עשרות קילומטר בלבד.
מפקד משמרות המהפכה האיראניים הגנרל חוסיין סאלמי Gen. Hossein Salami, ציין בטקס ההשקה, כי זו הפעם השביעית השנה שהצי של משמרות המהפכה מקבל תגבורות של ספינות וטילים חדשים. הוא הוסיף ואמר, כי אלמלא הכוח של הצי האיראני במפרץ האומות המוסלמיות באזור היו נשלטות ונהרסות בידי האויבים שלהן',  the Muslim countries in the region would have been dominated and destroyed by enemies.
רמטכ"ל צבא איראן  מייג'ר-גנרל עבדול רחים מוסאווי  Maj. Gen. Abdolrahim Mousavi, איים ביום שני 13.12, בתגובה לידיעות כי ישראל נערכת לתקיפה באיראן,  'כי אם הציונים יפעלו צבאית הם יקבלו תגובה מיידית שתשים קץ לקיומם'.   Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות