איראן, סוריה, וחיזבאללה, השלימו את כל ההכנות להעביר לידי חיזבאללה ולהציב בלבנון עשרות סוללות של טילי קרקע-אוויר ניידים. ישראל: נמנע בכוח את כניסת הסוללות והצבתן בלבנון.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: איראן, סוריה, וחיזבאללה, השלימו את כל ההכנות להעביר לידי חיזבאללה ולהציב בלבנון עשרות סוללות של טילי קרקע-אוויר ניידים. ישראל: נמנע בכוח את כניסת הסוללות והצבתן בלבנון. אזהרות ישראליות מפורשות אלה הועברו בימים האחרונים לדמשק, באמצעות גורמים אמריקנים, מצריים, וטורקיים.
עוד מדווחים המקורות שלנו, כי אם מערכות טילים אלא תעבורנה את הגבול לתוך לבנון, יהיה חיזבאללה ארגון הטרור הראשון בעולם שתהייה לו מערכת טילים אנטי אווירית ניידת משלו, דבר שיפר לא רק את מאזן הכוחות של חיזבאללה עם ישראל, אלא יפר בצורה דרמטית את מאזן הכוחות הצבאיים בתוך לבנון. טילי קרקע-אוויר חדישים בידי חיזבאללה פירושם יכולת של חיזבאללה לפעול נגד מטוסי חיל האוויר הטסים בצפונה של ישראל, או מעל לים התיכון. כמו כן יאפשרו הטילים לחיזבאללה לפעול נגד הנוכחות האווירית האמריקנית מעל מזרח הים התיכון, ויעניקו לארגון עליונות צבאית מוחלטת מול צבא לבנון וכוחות יונפי"ל הנמצאים בדרום לבנון.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי כלי הרכב הנושאים את הטילים, והצבועים כבר בצבעי חיזבאללה מרוכזים במחנות צבאיים סוריים הקרובים לגבול לבנון ומוכנים לנוע, מיד עם התקבל ההוראה לכך, אל תוך לבנון.
כמה מאות מאנשי חיזבאללה אומנו ב-6 החודשים האחרונים בהפעלתם במחנות אימונים באיראן ובסוריה.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים שלנו מוסרים עוד כי חיזבאללה בעזרת קציני טילים איראנים וסוריים כבר קבעו את מיקום האזורים והעמדות בהם ייוצבו סוללות הטילים, וכי אזורים אלה הוכרזו על ידי חיזבאללה כשטחים צבאיים סגורים.
הטילים העומדים להיות מעוברים לחיזבללה הם ממערכות טילי הנ"מ המתקדמות בעולם, וייחודן בכך, שמערכות הטילים והמכ"ם שלהן מוצבות על רכב אחד.
דבר זה הופך כל כלי רכב עליו מורכבות מערכות הטילים לסוללה ניידת של טילי נ"מ המסוגלת לתפקד עצמאית.
המכ"ם של הטילים החדשים שהם מתוצרת איראנית, מסוגל לאתר כלי טייס במרחק של כ-30 ק"מ, ומסוגל לעקוב בדייקנות אחר מסלול טיסתם החל ממרחקים של כ-25 ק"מ.
על כל כלי רכב מורכבים 6 טילים ו-2 מערכות מכ"ם, זאת כדי לאפשר פיקוח צמוד יותר על שיגורו ומעופו של כל טיל בנפרד. תכונה זו גם מקשה על שיבוש המערכות האלקטרוניות Electronic Counter Measure של הסוללה. כל טיל חמוש בראש חץ הנושא אתו 19 ק"ג חומרי נפץ, המתפוצצים ברדיוס של 5 מטר מהמטרה.
הצבתן של סוללות טילים כאלה על קו החוף של לבנון, ושילובן במערכת סוללות טילי היבשה-הים האיראנים מדגם C-802 הנמצאים בידי חיזבאללה בכמויות גדולות מאוד, (כ-1000 טילים), תעמיד לרשות חיזבאללה מערכת הגנה אנטי אווירית ואנטי ימית מהמשוכללות והחזקות ביותר הקיימות בארצות המזרח התיכון.

Print Friendly, PDF & Email