איראן, סוריה וחיזבאללה מעבירות כוחות לאזורי קונטרה ודרעא. איראן מתגברת את מפקדותיה בדרום סוריה

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה:  למרות הידיעות המתפרסמות בישראל, כאילו הושגה הסכמה בין רוסיה, ישראל, איראן, וסוריה, על הסגת הכוחות של איראן וחיזבאללה מדרום סוריה מאזורי הגבול הסורי עם ירדן ועם ישראל-ברמת הגולן, המצב הוא הפוך.
בעוד מוסקבה, באמצעות נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ושר ההגנה הרוסי סרגיי שוייגו, מציגה בפני ירושלים שורה של הצעות לגבי נוכחותם של הכוחות והאיראניים וחיזבאללה בדרום סוריה,  נוקטים איראן, חיזבאללה, וסוריה, את ארבעת  הצעדים הצבאיים הבאים בדרום סוריה:
1. ב-24 השעות האחרונות, מיום חמישי ועד יום שישי ( 1.6-31.5) הורה הגנרל קאסם סוליימני, מפקד כוחות איראן בסוריה, לתגבר את שלוש המפקדות של משמרות המהפכה האיראניים בדרום.  המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי תוגברו המפקדות באיזרה Izra, מול אזור דרעא הקרובה לגבול ירדן. תוגברה המפקדה האיראנית באל-קיסוואה Kiswah, דרומית לדמשק. מפקדה זו הותקפה כמה פעמים בארבעת החודשים האחרונים ( מאז פברואר ) על ידי חיל האוויר הישראלי. תוגברה גם המפקדה המשותפת לאיראן וחיזבאללה בחאן ארנבה Khan Arnabah הנמצאת באזור קונטרה.  לאזורים אלה הובאו מערכות נ"מ איראניות חדשות.
2. האיראנים וחיזבאללה הכריזו על גיוס מלא וכוננות מלחמה בכל כוחות המיליציות השיעיות הפרו-איראנית והכוחות הפלסטינים הנמצאים בדרום סוריה. ביום חמישי (31.5)  כאשר שר הביטחון הישראלי אביגדור ליברמן וראש אמ"ן האלוף תמיר היימן ישבו במוסקבה בלשכתו של שר ההגנה הרוסי סרגיי שוייגו, ומאוחר יותר כאשר הנשיא פוטין וראש הממשלה נתניהו שוחח בטלפון, החלו האיראנים וחיזבאללה להעביר תגבורות של כוחות לאזורים אלה. לאזור דרעא הועברו כוחות של המליציות השיעיות, ואל אזור קונטרה הועברו שלוש חטיבות של לוחמים פלסטינים של גדודי אל קודס האיראניים  al-Quds Brigade.   מדובר בחטיבות ירושלים של גדודי אל-קודס האיראנים Liwa al-Quds the Jerusalem Brigade
3. צבא סוריה ממשיך להעביר כוחות צבאיים לאזור קונטרה. בייחוד מדובר בכוחות נוספים של הדוויזיה המשוריינת הסורית מס' 4.  במקביל, ממשיכה דמשק לתופף בתופי המלחמה ולהכריז, כי המערכה בקונטרה עומדת להיות אחת הנרחבות ביותר בתקופה האחרונה במלחמה בסוריה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי אין ביכולתו של הצבא הסורי לנהל שתי אופנסיבות גם באזור דרעא וגם באזור קונטרה.
4. במשך יום שישי 1.6, נמשכה חלוקת המדים של הצבא הסורי לכל לוחמי חיזבאללה הנמצאים באזור קונטרה. עתה רוב היחידות של חיזבאללה באזור מופיעות כבר כיחידות סוריות. זו שיטה רוסית המוכרת היטב מזירות הלחימה באוקראינה, שם כוחות רוסיים הופיעו כשהם לבושים במדים אוקראיניים.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה חוזרים ומדווחים, כי לא קיים הסכם בין רוסיה, ישראל, איראן וסוריה, על פינוי הכוחות האיראנים וחיזבאללה מדרום סוריה, ובוודאי שאין שום הסכמה איראנית למהלך לפיו איראן תיסוג מהדרום בעוד שישראל תוכל להמשיך ולתקוף מטרות איראניות בעומק השטח הסורי.
השאלה מי מקדם בישראל במרץ כה רב את הנרטיב הרוסי לגבי המתרחש בסוריה, הוא נושא ראוי לבדיקה.

Print Friendly, PDF & Email

12 תגובות עבור “איראן, סוריה וחיזבאללה מעבירות כוחות לאזורי קונטרה ודרעא. איראן מתגברת את מפקדותיה בדרום סוריה

 • יונ 1, 2018 @ 18:45 at 18:45
  Permalink

  האירנים ממשיכים להתגרות, הגיע הזמן לפגוע בהם בבית, ולא לבזבז יותר מידי זמן על הגרורות שלהם במזה"ת

  • יונ 1, 2018 @ 20:16 at 20:16
   Permalink

   מה שנרקם בעת העסקה ע"ס חצי טריליון דולר בין סעודיה לטראמפ הוא החלפת שלטון האייתולות, שנה וחצי חלפה ולאחר סדרת מהלכים במהלך הזמן הזה הטבעת התהדקה סביב המשטר והשלבים האחרונים מוכנים למימוש, אנחנו נגד האירנים בסוריה ולבנון, סעודיה בתימן וחונקת כל סיוע כלכלי יחד עם ארה"ב שלבטח תשתמש בביון שלה לעורר את הרחוב כמו שעשתה במקרים אחרים…בהצלחה לכולנו ב"ה.

 • יונ 1, 2018 @ 19:42 at 19:42
  Permalink

  זה מהלך מוזר. נכון לעכשיו איראן לא מצליחה להגיב על ההפצצות שלנו אבל כולם טוענים שאיראן היא תמנון טרור מפלצתי… הם יכולים לנסות להוציא פיגועים ומבצעים בכל העולם, בכל גבולות ישראל ואולי אפילו מתוך ישראל.
  ייתכן והם לא מסוגלים בגלל הסיבוך הפוליטי אליו הם נתקעו. אבל קשה לי להאמין שאין להם רצון.
  המורדים בדרום מוכנים להתפשר לכל עיסקה אבל איראן מתעקשת לפעולה צבאית בגבולות ישראל

 • יונ 1, 2018 @ 19:55 at 19:55
  Permalink

  מה שנרקם בעת העסקה ע"ס חצי טריליון דולר בין סעודיה לטראמפ הוא החלפת שלטון האייתולות, שנה וחצי חלפה ולאחר סדרת מהלכים במהלך הזמן הזה הטבעת התהדקה סביב המשטר והשלבים האחרונים מוכנים למימוש, אנחנו נגד האירנים בסוריה ולבנון, סעודיה בתימן וחונקת כל סיוע כלכלי יחד עם ארה"ב שלבטח תשתמש בביון שלה לעורר את הרחוב כמו שעשתה במקרים אחרים…בהצלחה לכולנו ב"ה.

 • יונ 1, 2018 @ 23:36 at 23:36
  Permalink

  צריכים להיכנס ללבנון.

  • יונ 3, 2018 @ 14:08 at 14:08
   Permalink

   תכנס ללבנון מי עוצר בעדך ושיהיה לך בהצלחה

  • יונ 4, 2018 @ 22:37 at 22:37
   Permalink

   כן, ראינו מה קרה פעם שעברה
   עשו לנו את המוות
   ובסוף ברחנו

 • יונ 2, 2018 @ 7:10 at 7:10
  Permalink

  לדעתי, הנרטיב הרוסי מקודם בתקשורת הישראלית, שאוהבת לעסוק ברכילות חקורות נתניהו ורעיתו.. שם זה יותר רייטינג. ולכן מספרים שכביכול, הנה שם, בצפון, הכל מסתדר, האירנים עוזבים ואפשר לחזור ל שגרה.

 • יונ 2, 2018 @ 22:24 at 22:24
  Permalink

  בס"ד
  כיפת ברזל אהובתו של שר הבטחון לשעבר יודעת לירות במקביל ולכסות מספר גזרות נרחב …
  אם אתם לא יודעים האירנים עוקבים יחד עם הרוסים בדריכות אחרי הצבת כיפות הברזל …
  הצבת טילי החץ כשהם מוצבים …
  אירן ( רוסיה ) לא רוצים את ישראל על המפה …
  רק שכל אחת מהן יודעת שמי שתתקוף את ישראל אב"כ תקבל מנה אחת אפיים מהקוץ הגרעיני של המזרח התיכון ( ביולוגי כימי )
  אז הן שולחות את ה " טיפש השכונתי לקבל בראש בשבילן )
  לסיכום :
  אירן לא בסוריה פרט לבכירים אירניים … אבל זרועות תמנון כמו "אל קוץ " אומנו באירן היטב ונמצאים על הגדר …
  בישראל יש מנהיג שנוח לו לא להתעסק בשום דבר כרגע פרט למה שמשכיח את החקירות נגדו … פעם ב הוא אומר :" אין כלום כי לא היה כלום "
  רוב הזמן מטייל בעולם לצור מצגת שווא שכל הגויים חברים שלנו והנה הנה " משיח בא " וכל השגרירויות טסות לירושלים כאבנים בית מהקדש השלם … מבדר מאוד אבל בנתיים שוויגו הרוסי שיקר לך ולאחרים בפנים אבל מכיוון שחבריך לקבינט אוכלי מן הגורן ומן היקב ומטמאים כל פינה יהודית שעוד נשארה … היאך יבדיל הטמא במלבושיו בין הטמא והמשוקץ " שוויגו " לטהור …

  ??

 • יונ 3, 2018 @ 4:21 at 4:21
  Permalink

  קאסם סלימאני הוא פיקח מאוד – הוא משחק את הטריק של מוחמד עלי dope-a-dope כלומר: תן ליריב להכות אותך בלי להכות בחזרה, ושמור על הכוח שלך, ואז תילחם בחזרה בזמן שבחרת …

 • יונ 3, 2018 @ 12:50 at 12:50
  Permalink

  נניח שהכל נכון, או נניח שהכל לא נכון (כלומר לא משנה אם יש או אין איראנים בדרום סוריה, ולא משנה אם יש או אין הבנות ישראליות -רוסיות), עדיין תמוה בעיני שישראל שולחת למוות את המורדים בדרום סוריה. לא ייתכן שישראל תשב בחיבוק ידיים כשצבא סוריה טובח במי שהיה עד אתמול החבר שלנו מעבר לגדר. לו ישראל היתה רוצה להגיע להבנות לפיהם הצבא הסורי יחזור לגבול, היו מסכמים על כניעת המורדים תמורת אבטחת שלומם. כלומר, אסד לא היה צריך לשלוח כלל צבא – כפי שקרה באידליב.

 • יונ 4, 2018 @ 17:56 at 17:56
  Permalink

  אם תכפה עלינו מלחמה מצפון אז כדאי שכולם ידעו ויפנימו. הגבולות שלנו ישתנו לנצח. בלבנון עד נהר הליטאני, ובסוריה עד פאתי דמשק. כמובן שכל התושבים כולם יגורשו. לא יתכן שנשלם בדם בנינו ואז נחזור לגבול כאילו כלום לא קרה. ואל תדברו על כיבוש. מ המילה הזו חסרת תועלת.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות