איראן סוריה וחיזבאללה סיכמו בטהרן להגביר את התקיפות על צה"ל ויישובי רמת הגולן

לאחר שלושה ימי דיוניים בטהרן, (מיום ג' 28.4 ועד יום ה' 30.4), בהם השתתפו שר ההגנה של איראן חוסיין דאגחאן Hussein Dehghan, שר ההגנה הסורי גנרל פהד ג'אסם אל-פרייג' Fahad Jassim al-Freij, הגנרל קסאם סוליימני מפקד גדודי אל קודס האיראניים, ומשלחת צבאית גדולה של מפקדים בכירים בחיזבאללה, הוחלט להגביר את ההתקפות מרמת הגולן הסורית, החרמון הסורי, וחוות שבעא, על כוחות צה''ל והישוביים הישראליים ברמת הגולן. 
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי ההחלטה המשותפת מדברת על התחייבות שלושת הצדדים להקים מה שהם מכנים 'אזור צבאי פתוח בין דמשק לרמת הגולן הכבושה' (על ידי ישראל). הכוונה בהגדרה 'אזור צבאי פתוח' היא כי כל השטח שבין הבירה הסורית לרמת הגולן  שהוא קצת למעלה מ-60 ק''מ יהפוך לאזור בו מליציות צבאיות שונות תוכלנה לפעול ממנו נגד מטרות בישראל. התיאום המבצעי עם חוליות אלה ייעשה בידי גורמי המודיעין הצבאיים של סוריה וחיזבאללה הנמצאים באזור, והם גם אלה שיספקו למליציות מודיעין ונשק לביצוע התקפות אלה.  
במילים אחרות, סוריה וחיזבאללה ישתמשו בחוליות טרור הקיימות כבר בשטח, או יקימו מליציות טרור חדשות ברמת הגולן הסורית אשר תתקופנה מטרות בישראל.
מליציה חדשה כזו שכל חבריה דרוזים סוריים, בפיקודו של מי שהיה אסיר בישראל סמיר קונטר ושוחרר ב-2008, ואשר עוסק במעשי טרור רצחניים נגד ישראל זה 36 שנה מאז  1979 (הפיגוע בנהריה בו נרצחו בני משפחת הרן ושני שוטרים), כבר פעלה ביום א' 26.4, כאשר אנשיה הניחו מטען חבלה ליד מוצב צה''ל בצפון רמת הגולן. החולייה חוסלה על ידי חיל האוויר.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי נשיא סוריה בשאר אסד איים לא פעם בשנים האחרונות להקים תנועת התנגדות  סורית-פלסטינית אשר תפעל לשחרור רמת הגולן מידי ישראל. עד עתה הצטמצה הפעולה הסורית ושל חיזבאללה בכיוון הזה בשימוש של חוליייות טרור פלסטיניות אשר הוקמו אד-הוק למטרה זו, אשר חלקן באו ממאגר הלוחמים של החזית העממית לשחרור פלסטין-המפקדה הכללית, ארגונו של אחמד ג'יבריל, או ממגויסים פלסטינים שגוייסו על ידי המודיעין הצבאי הסורי בעיקר במחנה הפליטים ירמוק צפונית לדמשק. 
אולם המקורות המודיעניים וללוחמת טרור שלנו מדווחים, כי בחודש האחרון שינו הסורים וחיזבאללה את מדיניותם, ועתה הם מקימים מליציות חדשות מקומיות באזור רמת הגולן ודרום סוריה, במטרה שאלה תקחנה על עצמן את התפקיד לתקוף מטרות בישראל.  מליציות כאלה הופיעו לאחרונה בהר הזרוזים, ובשרשרת הכפרים הדרוזים המשתרעים מאזור החרמון הסורי ועד חוות שבעא.    
בשיחות בטהרן, התחייבו האיראנים לתמוך בכל תקיפה כזו על ישראל, ולהפעיל את כוחות משמרות המהפכה והמליציות הפרו-איראניות האפגניות המצוייות בשטח, במקרה שישראל תגיב במכות צבאיות. 

 

Print Friendly, PDF & Email