איראן סיימה את ההכנות לפתוח בפיגועים נגד הכוחות האמריקנים בסוריה. ארה"ב נערכת לתקוף את המערכים האיראנים בסוריה

הכוחות האמריקנים הנמצאים מזרחית לנהר הפרת, במזרח וצפון סוריה לאורך גבול סוריה-עיראק, נערכים לקראת האפשרות שהמיליציות הפרו-איראניות בסוריה, הנמצאות תחת פיקודו של הגנרל האיראני קסאם סוליימני, מפקד חזיתות איראן במזרח התיכון, תפתחנה בפיגועים, בדומה  לפיגועים שגורמים פרו-איראניים ביצעו בעיראק מיד לאחר הפלישה האמריקנית לשם בשנים 2006-2004.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי לידי מפקדי הצבא האמריקני בסוריה הגיע מידע מודיעני המראה, כי בצמרת האיראנית בטהרן התקבלה החלטה לפתוח במסע פיגועים נגד הכוחות האמריקנים בסוריה, בתגובה על הסנקציות שממשל הנשיא טראמפ מטיל על איראן.
לפי המידע המודיעיני הזה, חוליות טרור מתוך המיליציות העיראקיות והאפגניות החונות במזרח סוריה, במיוחד באזור דיר א-זור Deir a-Zor, שאומנו על ידי קציני חבלה של גדודי אל קודס האיראניים ושל חיזבאללה, השלימו בימים האחרונים את אימוניהם בתקיפת מתקנים צבאיים אמריקנים, גשרים ודרכי תחבורה, ובהנחת מטעני צד IED’s ליד מתקנים ובצדי הדרכים בהם משתמשים כלי רכב אמריקנים.
כמו כן מראה המידע המודיעיני על משלוחים גדולים של מטעני צד IED’s איראנים שהגיעו בימים האחרונים מאיראן דרך עיראק לידי חוליות הטרור האלה. מדובר במטעני צד IED’s  חדשים בעלי עוצמה רבה המסוגלים לפגוע בכלי רכב משוריינים ולהוציאם מכלל פעולה. רוב כלי הרכב שהכוחות האמריקנים משתמשים בהם במזרח סוריה-הם משוריינים.  
עוד מוסרים המקורות הצבאיים שלנו, כי צבא ארצות הברית החיש בימים האחרונים לאזור אל-טנף Al-Tanf שבמשולש הגבולות סוריה, ירדן עיראק שם ישנו בסיס אמריקני גדול, תגבורת של עוד 500 חיילי מרינס במטרה להגביר את ההגנה על הכוחות האמריקנים באזור.
לאזור הובאה גם תגבורת של כ-1,700 חיילים של 'צבא סוריה הדמוקרטי' SDF הפועלים תחת פיקוד של קצינים אמריקנים.
ההערכה היא, שאם טהרן תיתן אור ירוק להתחיל בפיגועים נגד הכוחות האמריקנית בסוריה, תתרכזנה פעולות הטרור האיראניות בתחילה באזורים שמסביב לאל-טנף, שהם אזורים מדבריים בהם אנשי הטרור יכולים לנוע במהירות מבלי שיבחינו בהם.
הפיקוד האמריקני מעריך שבאם מערכת פיגועי הטרור האיראנית באזור אל-טנף תצליח,  יורה הגנרל קאסם סוליימני להרחיבה לאזורים אחרים במזרח סוריה בהם נמצאים כוחות אמריקנים.
לצבא ארצות הברית ישנם היום לפחות 12 בסיסים צבאיים נוספים וארבעה בסיסים אוויריים בצפון מזרח סוריה, המשתרעים מהעיר מאנביג' Manbij, שליד גבול סוריה-טורקיה ועד לאל-חסקה Al-Hasakah, בה מרוכזים היום רוב המוסדות הפוליטיים והמפקדות הכורדיות של מיליצית YPG בצפון סוריה.
במחצית השנייה של שבוע שעבר פתחו הכוחות האמריקנים בסוריה, כשהם נתמכים על ידי כוחות אוויר אמריקנים גדולים הפועלים מנושאת המטוסים האמריקנית 'טרומן'  USS Harry S. Truman הניצבת עתה ביחד עם חמש אניות המלחמה המלוות אותה מול חופי סוריה, ומבסיסי אוויר אמריקנים במפרץ (הקישו כאן לקרוא ידיעה נפרדת על הטיסות של חיל האוויר האמריקני מעל סוריה.)  בתרגיל אוויר גדול. בימים האחרונים הצטרפו לתרגיל האמריקני, כוחות אוויריים בריטים, ישראליים וצרפתים. 
הצי הצרפתי הציב מול חופי סוריה את אניית המודיעין המתקדמת ביותר שלה 'דיופיי דה לום'  Dupuy de Lome מול חופי סוריה, והיא החלה לפעול בתיאום עם נושאת המטוסים האמריקנית 'טרומן'.  (הקישו כאן לקרוא ידיעה נפרדת על  'דיופיי דה לום'  Dupuy de Lome.)
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי מדובר באיתות אמריקני לאיראן, לפיו ברגע שהיא תפתח במערכת הפיגועים נגד הכוחות האמריקנים בסוריה, ארצות הברית ובעלי בריתה יתקפו את המערכים הצבאיים האיראניים בסוריה.    

Print Friendly, PDF & Email