איראן פרסמה בפעם הראשונה צילומי ווידיאו של הטיל שלה לטווח בינוני המיועד לשאת ראש חץ גרעיני-'סיג'יל' Sejjil

איראן פרסמה בפעם הראשונה, ביום שני 17.2, צילומי ווידיאו של הטיל שלה לטווח בינוני המיועד לשאת ראש חץ גרעיני-'סיג'יל' Sejjil. בתמונות הטיל ראה כשהוא מוצב במתקן תת-קרקעי.
עד עתה שמרה איראן על סודיות מוחלטת לגבי הטיל ולא פרסמה עליו על פרטים, או תמונות.
מקורות מודיעין מערביים מדווחים, כי הטיל לו יש טווח שבין 2000 ל-2500 ק"מ מונע באמצעות דלק מוצק, בניגוד לכל הטילים האיראנים האחרים המונעים בדלק נוזלי. הדבר מאפשר לאיראנים להכין את הטילים לשיגור בדרך שמקשה על העוקבים אחריהם לגלות את ההכנות לשיגורם ולטרפד אותן. הדבר מאפשר גם לאיראנים לשגר את הטיל מכל זווית שהיא, במקום שאת הטילים האחרים ממשפחת 'השיאהב' איראן צריכה לשגר בצורה אנכית.  הדבר מאפשר לאיראנים לשגר את הטיל תוך זמן קצר יחסית מאחר ואת כל ההכנות הדרושות לשיגור הם יכולים לבצע במתקנים התת-קרקעיים לפני שהם מציבים אותו לשיגור על פני הקרקע.
זה הוא הטיל האיראני הראשון שהוא כולו על חלקיו פיתוח איראני, ואין בו שום אלמנט שנלקח מטילים רוסיים, סינים, או צפון קוריאניים, כפי שהדבר נעשה בפיתוח טילים איראניים אחרים.
עובדה המעידה על התקדמות מהירה מאוד של תוכנית הטילים האיראנית.
אורכו של הטיל הוא 18.2 מטר והוא מסוגל לשאת ראש נפץ במשקל שבין 500 ל-1500 ק"ג חומר נפץ. מידת הדיוק של הקליעה שלו למטרה היא 20 מטר. ראש החץ של הטיל נבנה בצורה כזו המאפשרת לו לחדור מבעד לשכבות ההגנה של מערכות טילים מפני התקפות טילים.
אין הסבר מדוע התמונות האלה פורסמו לראשונה דווקא עכשיו.    


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות