איראן פתחה במלחמת מודיעין ב-3 חזיתות נגד ישראל

טהרן החריפה ביום ב' בלילה 10.1 את העימות שלה עם ישראל, כאשר פתחה במלחמת מודיעין גלויה עם ישראל ב-3 חזיתות. שר המודיעין האיראני היידר סאלחי הודיע כי לאחר מאמץ שנמשך שנה הצליח המודיעין האיראני לחדור אל שורות המוסד, ארגון הביון המרכזי של ישראל, לתפוס רשת של סוכנים איראניים שהיו קשורים אליו, ואשר השתתפו בפעולת החיסול של מדען הגרעין האיראני מסעוד עלי מוחאמאדי Massoud Ali-Mohammadi, בינואר שנה שעברה בטהרן.
שר החוץ האיראני עלי אכבר סאלהי אמר בטהרן, כי בידי האיראניים מצויות עתה מה שהוא הגדיר 'הוכחות משפטיות' אשר מוכיחות כי אלירזאה אשגרי Alireza Asgari, מי שהיה סגן שר ההגנה האיראני והאחראי על הקשר המודיעיני-גרעיני האיראני-הסורי, נחטף על ידי סוכנים ישראליים מבית מלונו באיסטנבול זמן קצר לאחר שהגיע לשם מדמשק ב-9 לדצמבר 2006. סאלהי הוסיף ואמר כי טהרן תדרוש המגופים הבינלאומיים להקים וועדת חקירה בפרשה.
בצעד שלישי אנטישמי באופיו, החלו גורמים באיראן כולל סוכנות החדשות האיראנית המרכזית הרשמית Fars News השייכת למשמרות המהפכה, לטעון כי היהודים הוסיפו בעבר דם של ילדים מוסלמיים לאפיית אוזני המן. חג הפורים, בו לפי המנהג היהודי אוכלים אוזני המן נחגג השנה ב-20 למרס.
המקורות האיראניים של תיקדבקה מציינים כי טענות על "טבח באיראנים" ו"השואה האמיתית" ומיזוג דם ילדים באפיית אוזני המן עלולים ליצור מצב באיראן שיביא, במקביל 'לחשיפות' כביכול של רשתות המוסד, למסע אנטישמי העלול לסכן את חייהם של כ-20,000 יהודים שעדיין חיים באיראן.
למקורות האיראנים שלנו נודע נודע כי הקהילה היהודית באיראן כיסתה בשבועות האחרונים בלוחיות מברזל את כל הציורים של מגן דוד על קירות בתי הכנסת והמוסדות היהודים באיראן כולל בקברות אסתר ומרדכי, הנמצאים בעיר המדאן Hamedan, לאחר שסטודנטים איראניים החלו בשבת 8.1 בהפגנות, בהם הם דרשו לבטל את הכרת הממשלה בקברים כבאתר קדוש, כדי שהם יוכלו להרוס אותו.
ביום ב' 10.1 בלילה הופיע בטלוויזיה האיראנית צעיר בן 28 בשם מג'יד ג'מאלי Majid Jamali, שטען כי הוא סוכן המוסד ועבר אימונים 'סמוך לתל-אביב בדרך לירושלים', בהטמנת פצצות במכוניות של מדעני גרעין איראניים.   
הסיבה להופעה: השבוע מלאה שנה לרציחתו של ד"ר מסעוד עלי מוחאמאדי Massoud Ali Mohammdadi ושרותי המודיעין של איראן היו חייבים להציג הישגים כל שהם בפענוחו.
למרות שהרצח יוחס לישראל, ובמקביל לארה"ב ובריטניה וגורמים עולמיים אחרים, אנשי האופוזיציה האיראנית וכן עוזריהם של מיר-חוסין מוסאווי ומהדי כרובי משוכנעים שהוא נרצח על ידי גורמים המקורבים למשטר בגלל תמיכתו בתנועת ההתנגדות האיראנית.
עלי-מוחמדי, מראשי התוכנית הגרעינית האיראנית, השתתף שבוע לפני הרצח בכינוס הפעילים התומכים ב'תנועה הירוקה.
כמו צריך לזכור כי בימים הראשונים לאחר הרצח, סוכנות הגרעין של איראן הכחישה כל קשר של הנרצח עם הפעילות הגרעינית האיראנית.
מג'יד ג'מאלי 'הודה' ששימש סוכן המוסד ולקח חלק בחיסול, וכי הוא איש משמרות המהפכה העובד באחד האגפים הסודיים ביותר של שרותי המודיעין ל משמרות המהפכה, אליהם המוסד הישראלי הצליח לחדור. המקורות האיראניים טענו בשידור שקיימות תמונות המראות את האיש מחזיק בנשק ונמצא בחברתם של אנשי משמרות אחרים.
המקורות של תיקדבקה בטהרן ששמעו את ה"הודאה"  המקורית בפרסית, אומרים כי הניסוח הייה חובבני ושגוי. המקורות גם מציינים כי רוב הפרטים שפורסמו היום ע"י שרותי הביטחון של איראן בנושא 'מעצר מרגלים ציוניים' הם למעשה פחות או יותר חזרה על הדברים שפורסמו בטהרן שבוע לאחר הרצח.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מציינים כי דברי הצעיר האיראני עומדים בניגוד לכל מודוס אופראנדי, או הגיון של פעולת שרותי ביון. אם אכן מג'יד ג'מאלי היה מעורב בהתנקשות של ד"ר מסעוד עלי מוחאמאדי, הוא והמעורבים האחרים שהיו מעורבים בה היו צריכים לעזוב מיד את זירת הפעולה ולצאת מגבולות איראן. אולם ברור כי הם לא עשו זאת.
פרט נוסף המראה על חובבנות אנשי שרותי ביטחון איראנים שהכינו את תוכן "ההודאה", היא טענתו של "המרגל" כי בנתב"ג עבר דרך ביקורת הדרכונים, דבר אינו מקובל כלל ע"י אנשים המגיעים לישראל בשליחויות מיוחדות וסודיות הקשורות בגופי המודיעין הישראליים.
 

Print Friendly, PDF & Email