איראן שיגרה לפחות 8 טילים בליסטיים לעבר מטרות ISIS במזרח סוריה. 2 טילים התפוצצו עם שיגורם

משמרות המהפכה האיראניים הודיעו, ביום שני 1.10, כי שיגרו טילים לעבר מטרות  אותן הגדירו 'ראשי רשתות הטרור' שביצעו את הפיגוע במצעד הצבאי בעיר אהווז בדרום איראן, בו נהרגו לפחות 30 איש. הטילים שוגרו מהאזור העיר קרמאנשה Kermanshah באזור הכורדי של איראן, לעבר  מזרח נהר הפרת.
זו פעם שנייה תוך שלושה שבועות שמשמרות המהפכה האיראנים משגרים טילי קרקע-קרקע מאזור קרמאנשה לעבר מטרות מחוץ לגבולות איראן. ב-8 בספטמבר שיגרו משמרות המהפכה טילים לעבר מפקדות ומרכזים פוליטיים של מפלגות כורדיות בצפון עיראק, אתן האשימה בארגון התקפות על מוצבים איראניים בגבול איראן-עיראק.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי מדובר באזור במדבר הסורי שבין שתי הערים היחידות שנשארו עדיין בידי ארגון המדינה האיסלמית ISIS, חאג'ין, וחראס  Hajin and Harse, הנמצאות מזרחית לאבו קמאל Abu Kamal. מניחים, כי באחת משתי הערים האלה מסתתרים  מנהיג ISIS, אבו באקר אל בגדאדי ואנשי מטהו.
עדי ראייה במערב איראן לשיגור הטילים מדווחים, כי שוגרו 8 טילים מהבסיס של משמרות המהפכה באזור וכי לפחות שני טילים התפוצצו זמן קצר לאחר שיגורם ושבריהם נפלו בצפון עיראק.
עד לפרסום דברים אלה, לא היו דיווחים מסוריה על טילים איראניים שפגעו במטרות מזרחית לנהר הפרת. באזור נמצאים היום כוחות צבא אמריקנים, כורדיים, סוריים וכוחות של המליציות העיראקיות השיעיות.
בעצם שיגור הטילים על מטרות ISIS, אישרה טהרן את הודעת ארגון המדינה האיסלמית, כי אנשיו הם שביצעו את הפיגוע במצעד הצבאי באהווז.
בתמונות ששודרו בטלוויזיה הממלכתית האיראנית, ביום ב' בבוקר, נראה חיל של משמרות המהפכה עומד ליד אחד הטילים ומצביע על הכתובת הגדולה שעל הטיל בה נכתב: 'מוות לאמריקה, מוות לישראל, מוות לאל-סעוד' (בית המלוכה הסעודי) , Death to America, Death to Israel, Death to Al Saud.
מקורות בחיזבאללה לא החמיצו את ההזדמנות והודיעו, כי שיגור הטילים לעבר מטרות בסוריה, הוא מסר גם לארצות הברית, ישראל וסעודיה.
מאוחר יותר טענה הטלוויזיה האיראנית, כי לאחר התקפת הטילים הותקף האזור במזרח סוריה על ידי מזל"טים איראניים.
יום אחד לפני שיגור הטילים האיראנים לעבר סוריה, הודיע צבא ערב הסעודית, כי הצי הסעודי השמיד  שתי ספינות נפץ מהירות, שהופעלו באמצעות שלט רחוק, שעשו את דרכן אל הנמל הסעודי ג'אזאן Jazan, שהיא בירת חבל ג'יזאן בדרום סעודיה, במטרה להתפוצץ בתוכו. שתי סירות הנפץ נשלחו על ידי ההוטים בתימן, הנתמכים על ידי האיראנים.

Print Friendly, PDF & Email