איראן: שיגרנו 35 טילים על שני בסיסי תעופה אמריקנים בעיראק-עין אל אסד ואירביל. כוננות-על בכל בסיסי ארה"ב במזה"ת, כולל בצה"ל

איראן הודיעה, ביום ד' לפנות בוקר 8.1, כי שוגרו 35 טילים לעבר שני בסיסי אוויר אמריקנים בעיראק: בסיס עין אל אסד הנמצא במערב עיראק קרוב לגבול עיראק עם סוריה, ובאירביל בירת האוטונומיה הכורדית העצמאית, בצפון עיראק. 
בעוד שאיראן הודיעה כי היא אחראית על שיגור הטילים, לא נמסר מהיכן הטילים נורו מתוך איראן עצמה, או על ידי המיליציות השיעיות העיראקיות  ששיגרו את הטילים משטח עיראקי.

למרות שמקורות בפנטגון אינם מוסרים פרטים באם היו נפגעים אמריקנים, או שמתקנים אמריקנים נפגעו בהתקפה, החלו בוושינגטון התייעצויות קדחתניות, בבית הלבן ובפנטגון, כיצד מגיבים על התקיפה הזאת.
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ צייץ ברשת הטוויטר:  'הכול בסדר', צייץ הנשיא.
'טילים שוגרו מאיראן על שני בסיסים אמריקנים בעיראק'. 'מתבצעת עכשיו הערכה של אבדות ונזקים'. 'עד עכשיו הכול בסדר'. 'יש לנו את הצבא החזק והמצויד ביותר בעולם'. 'אני אשמיע הודעה מחר (יום ד') בבוקר'.
All is well! Missiles launched from Iran at two military bases located in Iraqt. Assessment of casualties & damages taking place now. So far, so good! We have the most powerful and well equipped military anywhere in the world, by far! I will be making a statement tomorrow morning.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: בהפגזת הטילים הזו פתחה איראן, זמן קצר לאחר שהסתיימה הלווייתו של קאסם סולימני, בשרשרת פעולות נגד כוחותיה הצבאיים של ארצות הברית בעיראק, במזרח התיכון ובמפרץ, וכך הביאה את המתיחות הצבאית בינה ובין ארצות הברית לשיא חדש.
המקורות שלנו מדווחים, כי כבר ביום שלישי בבוקר, לפני תחילתו של היום השלישי להלוויית קאסם סוליימני הועמדו כל כוחות צבא ארצות הברית באזורים אלה בכוננות מלחמה.  כוננות כזו הוכרזה, ביום שלישי (7.1) גם בצה"ל, בצבא סעודיה, ובכוחותיה של איחוד נסיכויות הנפט הערביות ה-UAE.
חוגים צבאיים ישראליים הגדירו את ההערכה שפורסמה ביום ב' (6.1) בירושלים לאחר ישיבת הקבינט מדיני-ביטחוני, לפיה  ישראל לא תהייה מעורבת בפעולות הצבאיות שיתפתחו בין ארצות הברית ואיראן בעקבות חיסולו של קאסם סוליימני, 'כהודעה שאין לה כל בסיס'.


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות