איראן תגיב על חיסול מדעני הגרעין. תנסה לפגוע במדענים אמריקנים, בריטים, וישראליים

בימים האחרונים החלו שירותי המודיעין והביטחון בארצות הברית, בריטניה, וישראל, להיערך לקראת האפשרות כי איראן תגיב על ההתנקשות בחייהם, ב-29.11 בלב טהרן, של שני מדעני הגרעין המרכזיים שלה ד''ר מאג'יד שארריארי, ופרופ' פרידון עבאסיDr. Majid Shahriari and Professor Fereydoun Abbasi. ד''ר מאג'יד שארריארי, שעמד בראש המלחמה האיראנית בווירוס ה-Stuxnet נהרג במקום, ואילו ופרופ' פרידון עבאסי, שהוא ראש מערך הצנטריפוגות להעשרת אורניום בנטאנז נפצע וכבר שוחרר מבית החולים.
מקורות מודיעין מערביים מוסרים כי טהרן מחפשת דרך להגיב גם על ההתנקשות במדען גרעיני איראני בכיר אחר שנערכה לפני 11 חודשים בטהרן ב-12 לינואר השנה בה חוסל מדען הגרעין פרופ' מסעוד עלי מוחמאדי Prof. Massoud Ali Mohammadi, באמצעות אופנוע ממולכד שהוצב ליד ביתו ופוצץ באמצעות שלט רחוק, ברגע שיצא מביתו.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים כי ההערכה בוושינגטון, לונדון, וירושלים היא, כי האיראנים מנהלים כבר שבוע ימים מערכת תעמולה אינטנסיבית המתוכננת היטב, ואשר כל כמה ימים מחריפה ועולה מדרגה, שמטרתה להוכיח כי השירותים החשאיים של 3 המדינות, סוכנות הביון המרכזית ה-CIA, מוסד הביון הבריטי האם.איי.MI6, והמוסד הישראלי, פועלים במשותף, מהתחלת 2010, לחסל מדעני גרעין איראן בכירים בתוך איראן.
מקור מודיעני מערבי בכיר אמר ביום א' 12.12, כי איראן לא הייתה מנהלת מערכה פומבית כזו, אם לא הייתה מתכוננת לבצע בקרוב פעולת תגמול.
המקור המודיעיני הבכיר המערבי אמר, 'כי שירותי המודיעין האמריקנים, הבריטים, והישראלים, נקטו בימים האחרונים בכמה אמצעים כי להגן על חיי מדענים, ודיפלומטים בכירים שלהם ברחבי העולם, מפני התנקשויות איראניות'.
עד עתה היו 3 שלבים למערכה האיראנית המאשימה ישירות את ארצות הברית, בריטניה, וישראל בביצוע פעולות טרור בתוך איראן.
ביום שני 6.12, בעת פתיחת הדיונים בז'נווה בין 5 המעצמות+גרמניה ואיראן על עתיד התוכנית הגרעינית האיראנית, הקדיש ראש המשלחת האיראנית והיועץ האיראני לביטחון לאומי סעד ג'אלילי, את כל דבריו לנושא חיסול מדעני הגרעין. 'איראן איבדה עד כה 13,000 אזרחים בפעולות טרור הנתמכות על ידי המערב'. 'הכיוון הזה חוזר על עצמו (עכשיו) עוד פעם'. אמר ג'אלילי בהתכוונו להתנקשות האחרונה במדענים האיראניים. ציטוט המקור: Iran has so far lost 13,000 citizens in terrorist attacks… that is supported by the West. The same trend is repeating again
בפנותו אישית אל מי שישבה ראש במפגש שרת החוץ של האיחוד האירופאי קתרין אשטון Catherine Ashton, הדגיש ג'אלילי כי 'המקרים האחרונים של רצח מדעני גרעין (בטהרן), הוא אירוע שונה לגמרי בהשוואה לאירועים (התנקשויות ורצח) קודמים'. ציטוט המקור:
that the recent assassination of the two nuclear scientists was a different case compared with the previous cases.
ג'אליל המשיך וטען, כי ראש סוכנות הביון הבריטית ה-NI6, ג'ון סאוארס John Sawers וישראל, הודו בגלוי כי הם עומדים מאחורי פעולות החיסול באיראן. 'מדוע העולם ממשיך בשתיקתו מול מעשי טרור אלה' אמר ג'אלילי, 'כאשר מספר מדינות מגלות את המעורבות הישירה שלהן בפעולות אלה'. ציטוט המקור:Why has the world kept mum about the terrorist action and the straightforward confession of a number of countries about their involvement in this act.
המקור המודיעיני הבכיר המערבי אומר, 'כי שום מערכת שלטונית, בוודאי לא זו האיראנית, יכולה לטעון כי 13,000 מאזרחיה חוסלו בפעולות טרור מבלי שהיא תגיב'.
'עצם העובדה, כי אישיות איראנית ביטחונית כה בכירה כמו ג'אללי, נקבה במפורש בשמו של ראש ה-MI6, ובשמה של ישראל, כמי שעומדים מאחורי ההתנקשות במדעני הגרעין האיראניים', אומר המקור המודיעיני המערבי, 'פירוש הדבר כי איראן מאותתת כי בריטניה וישראל חצו מבחינתה את הקווים האדומים, וכי פעולותיהן בתוך איראן לא תשארנה ללא תגובה'.
יום אחד לפני הופעתו של ג'אלילי בז'נווה, ביום א' 5.12, דיברו ראש הוועדה לאנרגיה גרעינית האיראנית עלי סאלחי, ושר המודיעין האיראני היידאר מוסלאחי Heydar Moslehi, על מעורבותם של גורמים זרים בהתנקשויות של מדעני הגרעין, על שיטות הפעולה שלהם ( חיסול בעזרת מטעני נפץ ופצצות דביקות sticky bombs המופעלים בשלט רחוק), ועל כך כי טהרן החליטה לנקוט מעתה באמצי ביטחון מיוחדים שיגנו על מדעני הגרעין שלה ועל משפחותיהם. שר המודיעין האיראני אמר כי נערכו כמה מעצרים.
בשבת 11.12 פתחה איראן בשלב השלישי של הכנת הרקע לפעולת התגמול שלה.
שר הפנים האיראני מוסטפה נאג'ר Mostafa Najjar, הודיע כי בחקירת העצורים אותם כינה 'סוכנים זרים', הם הודו 'שהם קבלו אימונים וציוד מהמוסד, ה-CIA, וה-MI6'. ציטוט המקור: The arrested agents confessed that they received equipment and training from the Mossad, the CIA, and MI6.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי זו הייתה הפעם הראשונה שאיראן מעלה את הטענה כי וושינגטון, לונדון, וירושלים הקימו גוף מודיעין משותף לביצוע איסוף מודיעין והתנקשויות בטהרן. בדברים אלה הודתה איראן כי טהרן פרוצה בפני שירותי מודיעין אלה העושים בה כבתוך שלהם מבלי שישירותי המודיעין האיראניים יצליחו לעצור את פעולותיהם.
 

Print Friendly, PDF & Email