איראניזציה של צבא סוריה: טהרן העבירה לסוריה אלמנטים מחטיבה מס' 65 של הכוחות המיוחדים. קבלו את הפיקוד על חטיבת קומנדו סורית

צבא איראן הודיע, בשבת 21.10, כי  אלמנטים מיחידת העילית של כוחותיה המיוחדים חטיבה מס' 65, הוצבו בסוריה.
המדובר בחטיבה של הכוחות המיוחדים האיראניים הנקראים 'הכומתות הירוקות', שהיא אחד מתוך ארבעת החטיבות של הכוחות המיוחדים של צבא איראן.
עד עתה פעלו  בסוריה רק קצינים ומפקדים בדרגות שונות של משמרות המהפכה האיראניים, ומדריכים צבאיים של הכוחות המיוחדים האיראניים.
העברת הכוחות האיראניים האלה לסוריה הסתיימה תוך כדי ביקורו של הרמטכ"ל האיראני גנרל מוחמד באגרי Major General Mohammad Bagheri בדמשק, בשבוע שעבר.
בעת שהותו בבירה הסורית נפגגש הגנרל  באגרי עם הנשיא בשאר אסד, וחתם על שורה של הסכמים להידוק שיתוף הפעולה בין צבאות איראן וסוריה.
החוקה האיראנית אוסרת על שליחת כוחות צבא סדיר איראני להילחם בארצות חוץ.
על העברת הכוחות לסוריה הודיע גנרל אחמד ראזה פורדאסטאן Brigadier General Ahmad Reza Pourdastan מפקד הכוחות הקרקעיים של הצבא האיראני.
לדבריו, החיילים האיראנים הם ברמה כזו שמידת עם בואם לסוריה, הם קבלו עליהם את הפיקוד  של חטיבת הקומנדו הסורית המכונה 'מאליק אשטר' Malik Ashtar (גיבור מלחמה שיעי שנלחם לצד הנביא מוחמד מבלי להניד עפעף.).
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי חטיבה מס' 65 של  הכוחות המיוחדים האיראניים עוברים אימונים המכשירים אותם לפעול מאחורי קווי האויב בקבוצות קטנות של לוחמים כאשר הם משתלטים על מפקדות, עמדות, או כלי רכב של האויב, ומעבירים את השבויים שהם לוקחים בחזרה לשטחים בהם האיראנים פועלים.  כמו כן מאומנים הכוחות האלה בביצוע מעשי חבלה, כמו פיצוץ גשרים או מתקנים אסטרטגיים הנמצאים בעומק השטח של האויב.  דרגת האימון שלהם היא של יחידות מיוחדות ללוחמה בטרור.
לא נמסרו שום פרטים כמה חייילי קומנדו כאלה הועברו והיכן הם הוצבו בסוריה.
הצבתם של אלמנטים מהחטיבה האיראנית מס' 65 בסוריה, לאחר שמלבד באזור אידליב Idlib שבצפון המדינה, רוב הערים הסוריות בהם שלטו המורדים הסוריים או ISIS כבר נכבשו בחזרה על ידי צבא סוריה, חיזבאללה והמליציות השיעיות האפגניות והפקיסטניות שתחת פיקוד משמרות המהפכה, הדליקה מנורות אזהרה, גם אצל הכוחות האמריקנים בסוריה ובירדן, וגם בישראל ובירדן.  אף אחד מגורמים אלה איננו רוצה כי אלמנטים איראנים כאלה יוצבו בטווח של פעולה אליהם.
עוד מציינים המקורות הצבאיים שלנו, כי הצבת החטיבה בסוריה היא התרסה נוספת כלפי ישראל, שראש ממשלתה בנימין נתניהו, ושר הביטחון ליברמן חוזרים ואומרים כי הם לא ירשו העמקת החדירה הצבאית האיראנית בסוריה.

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות עבור “איראניזציה של צבא סוריה: טהרן העבירה לסוריה אלמנטים מחטיבה מס' 65 של הכוחות המיוחדים. קבלו את הפיקוד על חטיבת קומנדו סורית

 • אוק 23, 2017 @ 14:28 at 14:28
  Permalink

  הקצב העלאווי הזה עוד חי? כמעט כל העולם יודע שרופא העיניים הזה לא רואה ממטר. ממתי מפעיל קרמטוריום הוא גורם מאזן?

 • אוק 23, 2017 @ 15:03 at 15:03
  Permalink

  אחת היחידות המובחרות של הצבא האיראני, עליית מדרגה

 • אוק 23, 2017 @ 16:02 at 16:02
  Permalink

  אחרי שעשו טיהור אתני נגד הסונים, הם ישלחו גם תושבים שיעים ליישב את סוריה.

 • אוק 23, 2017 @ 17:36 at 17:36
  Permalink

  לערוך לקומנדו האירני קבלת פנים "חמה"

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות