`איש הכסף,` Moneyman, ו`איש ההרס,` Demoltion man, מאחורי פיגועי באלי.

`איש הכסף,` Moneyman, ששמו האמיתי הוא נורודין מוחמד טופ, Noordin Mohamed Top, ו`איש ההרס,` Demoltion man, ששמו הוא אזהרי בין חוסין Azahari bin Husin, שניהם אזרחי מלזיה, הם המפעילים היום את הזרוע המבצעית של אל קעידה בדרום מזרח אסיה, ג`מעה איסמאלייה Jemmah Islamiyah, שביצעה ביום שבת 1.10 את הפיגועים באי באלי, בהם נהרגו 26 איש, ונפצעו למעלה מ-120. חשוד שלישי שכוחות הביטחון האינדונזים מחפשים אחריו הוא אריס סאמרסונו, הידוע גם בשם זולקרנאןAris Sumarsono, also known as Zulkarnaen. השלושה תכננו גם את התקפת הטרור הראשונה על באלי ב-2002, את התקפת ההתאבדות על מלון `מריוט` בג`קרטה, בירת אינדונזיה בשנת 2003, והתקפה דומה על שגרירות אוסטרליה בג`קרטה ב-2004. נראה כי השלושה מהווים עכשיו את הנהגת ארגון ג`מעה איסמאלייה, במקומו של מייסד הארגון רידואן איסמיודין, Ridaun Isamuddin, הידוע יותר בכינוי שלו `חמבאלי` Hambali, שנתפס בתאילנד ב-2003, והוסגר לידי האמריקנים.
אזהרי, בן 48, שלמד ועבד כמהנדס מכונות באוסטרליה, ( לפי כמה עדויות הוא למד רפואה בבריטניה, ) נחשב למומחה חומרי הנפץ והרכבת הפצצות. את ההכשרה לכך קיבל ב- 1999 בדרום הפיליפינים, אצל אנשי המחתרת המוסלמית הקשורה לאל קעדיה אבו סאייף, ובשנת 2000 במחנות האימונים של אל קעידה באפגניסטן. נורודין, בן 35, נחשב בגלל הכריזמה וכשרון הדיבור המדהים שיש לו, אשף בגיוס מועמדים לביצוע פיגועי התאבדות, ובגיוס כספים שיממנו את פעולות הטרור.
ביולי 2004, השניים הצליחו להימלט מפשיטה של משטרה על אחד מרובעי העוני של ג`קרטה, שם שכרו בית בו היו מכינים את חומרי הנפץ שלהם. בבית נמצאו סימנים כי במקום הוכנו מטעני חומר נפץ גדולים וחגורות נפץ.
בשלושת החודשים האחרונים, החל מחודש יולי ביצעה אל קעדיה 6 פיגועים,כלומר פיגוע אחד כל שבועיים. ב-7.7 בוצע הפיגוע ברכבות התחתית ובאוטובוס בלונדון. ב-22.7 נעשה ניסיון שני שנכשל לתקוף את התחבורה הציבורית בלונדון. ב-23.7 בוצע הפיגוע הגדול בשארם-א-שייח. ב-19.8 הופגזו אוניות מלחמה אמריקניות והעיר אילת על ידי אל קעידה. ב-31.8 בוצע הפיגוע ליד מסגד קאזמייה בבגדאד, בו נהרגו למעלה מ-1000 איש. ב-1.10, בוצע הפיגוע בבאלי. בעדות שמסר השבוע בסנט האמריקני, הגנרל ג`והן אביזייד, מפקד חזית המרכז של האמריקנים והמלחמה העולמית בטרור הוא אמר: `אל קעידה מצוידת כיום בציוד התקשרות המתקדם ביותר, היא משתמשת במומחיות רבה בעולם הווירטואלי, לתכנון, גיוס מתנדבים, וגיוס כספים לביצוע פעולות טרור, והיא מפעילה ומשתמשת במניפולציות מתוחכמות בתקשורת הבינלאומית.`

Print Friendly, PDF & Email